קורס שיאצו במכללת מדיסין

שירות אישי - צור קשר

מכללת מדיסין - רפואה משלימה
מכללת מדיסין - רפואה משלימה
מכללת מדיסין - רפואה משלימה
מכללת מדיסין - רפואה משלימה

קורס שיאצו במכללת מדיסין לרפואה משלימה

טיפול בכאב בעזרת לחץ האצבע

השיאצו – שפירושה המילולי הוא "לחץ אצבע" – היא שיטת טיפול יפנית המתרכזת במגע; שיטה זו מתחום הרפואה המשלימה היא אומנות במגע, המעגנת בתוכה עקרונות לפיתוח הקשב, הריכוז והמודעות לגוף ולפנימיותו. הטיפול בשיאצו מבקש להזרים אנרגיה בגוף המטופל, לשחרר חסימות ולנתב את האנרגיה בצורה מאוזנת ורציפה, והוא מתבצע באמצעות הפעלת לחץ עדין על אזורים שונים בגוף. לחץ זה, הכולל מתיחות, מניפולציות הנעשות על המפרקים וטלטול הגוף, נועד לאפשר זרימת דם טובה יותר בגוף ולתרום להרגשה נינוחה ומשוחררת יותר – הן מבחינה נפשית והן מבחינה פיזיולוגית. בעזרת שיאצו מצליחים המטפלים לשפר ולרפא מצבים פיזיים ונפשיים כאחד, ולכן בשנים האחרונות שיטה זו הפכה לזמינה ולמבוקשת במיוחד.

 

במכללת מדיסין מתקיים קורס שיאצו שמציע הכשרה בגישה טיפולית זו, בשתי רמות טיפול. במהלך המסלול רוכשים ידע, מיומנויות ויכולות מעשיות לטיפול יעיל בשיטה זו ולומדים כיצד לסייע למטופלים במציאת איזון אנרגטי באמצעות הטיפול במגע. לאחר תום הקורס הבוגרים יכולים להשתלב במסגרות טיפוליות בעולם הרפואה המשלימה ואף להקים קליניקה עצמאית משלהם.

 

תכנית הלימודים

קורס שיאצו שואף להכשיר מטפלים מקצועיים בשיטת מגע זו, מטפלים שיהיו בעלי ידע ובעלי מיומנויות גבוהות בטיפול ובאבחון, ומסוגלים להביא לאיזון מוחלט באנרגיות הגוף, הנפש והרוח של מטופליהם. לאורף הקורס במשתתפים מקבלים ידע רב בנוגע לאבחון ולטיפול בשלל מצבים אקוטיים וכרוניים בקרב אוכלוסיות שונות.

מתכונת הלימוד


המכללה מציעה שני מסלולים בתחום השיאצו. האחד הוא מסלול חד שנתי לקבלת הכשרת "מוסמך". המסלול השני נפרש על פני כשנתיים והוא מכין את התלמידים לקבלת הסמכת "בכיר".


לאורך ההכשרה התלמידים לוקחים חלק בהרצאות עיוניות ובהדגמות וגם מתנסים בתרגול מעשי של כישורי הטיפול במגע. כמו כן, הם עורכים סטאז' קליני מעשי בו הם יכולים ליישם את עקרונות השיאצו בעבודה עם מספר מטופלים.

 

על מוסד הלימוד

 

במכללת מדיסין אפשר לבחור מבין שלל הכשרות מקצועיות בענפי הרפואה הטבעית והמשלימה. הקורסים מציעים לתלמידיהם מגוון של כלים פרקטיים שיכולים לסייע להם לעשות את הצעדים הראשונים כמטפלים או לחלופין להעמיק את סל המיומנויות שברשותם כמטפלים מנוסים. בין הקורסים במכללה אפשר למנות קורס נטורופתיה, קורס טווינא, קורס עיסוי רפואי, קורס רפלקסולוגיה, קורס רפואה קוריאנית, קורס מטפלים הוליסטיים לאורח חיים בריא, קורס שפת גוף, קורס קינסיולוגיה וקורס פרסונולוגיה מורפולוגיה וחכמת הפנים. למכללה סניפים בערים באר שבע, נתניה וחיפה.

 

 

תנאי קבלה


מי שברצונם להתקבל לקורס נדרשים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לכל הפחות. כמו כן, יש להפגין ידיעה ברמה בסיסית של השפה האנגלית ולעבור ראיון קבלה אישי.

 

תעודה


בוגרים שעומדים בכל התנאים מקבלים תעודת גמר "מטפל מוסמך בשיאצו" או "מטפל בכיר בשיאצו", לפי המסלול הנבחר, שניתנות על ידי מכללת מדיסין.

עוד מסלולי לימוד - מכללת מדיסין - רפואה משלימה

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp