רוצה פרטים על ייעוץ השקעות בירושלים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס ייעוץ השקעות בירושלים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על ייעוץ השקעות בירושלים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס יועצי השקעות ומנהלי תיקים בירושלים


בעיר ירושלים ובסביבתה הקרובה פועלים כיום מספר מוסדות לימוד שבהם מתקיימים קורסים להכשרת יועצי השקעות ומנהלי תיקים. מדובר בקורסי הכנה למבחני רשות ניירות הערך, שאותם יש לעבוד במסגרת תהליך הכשרת אנשי המקצוע. כיום כדי לעסוק בענפים אלה יש צורך לקבל רישיון מטעם משרד המשפטים. לצורך קבלת הרישיון יש לעבור תהליך בן מספר שלבים, בהם מעבר מבחנים ממשלתיים והשלמת התמחות.


תושבי ירושלים יכולים ללמוד בקורסים אלה וכך לקבל את ההכנה הדרושה לבחינות ולרכוש את הידע והכלים הפרקטיים הנחוצים להשתלבות במקצוע. בדרך כלל מתקיימים הלימודים במסגרת קורס ייעוץ השקעות וניהול תיקים, שבו ניתן בחור להתמחות בייעוץ או ניהול תיקים. במקרים מסוימים ניתן ללמוד רק לאחת מן ההסמכות. במוסדות השונים מתאימים את תכנית הלימוד לדרישות הממשלתיות להסמכה במקצוע, מתוך שאיפה להכין את המשתתפים כמה שניתן לקראת המבחנים וכן לספק להם ידע להמשך דרכם המקצועית.

 

מוסדות לימוד


המעוניינים בקורסים בירושלים בתחום זה יכולים למצוא הכשרות במספר מוסדות, ביניהם:


המכללה למינהל: המכללה למינהל היא רשת מכללות ארצית המפעילה שלוחות במגוון ערים, בהן גם בירושלים. במסגרת הקורס נלמדים העקרונות הנדרשים לקבלת הרישיון תוך היכרות עם התקנות, תהליכי העבודה והמושגים המרכזיים החשובים לאנשי המקצוע. במכללה מתקיימים קורסים נוספים במקצועות שוק ההון וההשקעות, כגון קורס ביטוח פנסיוני בירושלים, קורס אלמנטרי וקורס להכשרת רפרנטים. ניתן ללמוד בה גם מקצועות נוספים לתעודה, כגון קורסי ניהול ושיווק, קורסים במקצועות טכנולוגיים ותכניות הכשרת טכנאים, קורסים בחשבונאות, קורסי מחשבים ועוד.


אורין שפלטר: אורין שפלטר היא מכללה למקצועות הפיננסים. מתקיימים בה מספר מסלולים להכנה למבחני משרד האוצר, בהם מסלול השקעות וניהול תיקים, שאורכו בין שנה חצי לשנתיים. בקורס נלמדים הנהלים והתהליכים הנוגעים למכירת ניירות ערך ללקוחות, שיווק מוצרים פיננסיים וייעוץ על מבנה התיקים ומתכונתם. מסלולים נוספים במכללה כוללים מסלול ייעוץ ושיווק פנסיוני ומסלול אלמנטרי. כל אחד מאותם מסלולים מורכב מכמה קורסים שניתן ללמוד במרוכז. כמו כן, קיימת אפשרות ללמוד כל אחד מהקורסים בנפרד לצד הכשרות בענפים כגון חיתום, תכנון פרישה, תיווך ועוד.


המכללה למיסים וחשבונאות: בין שלוחותיה של המכללה פועל סניף גם בעיר ירושלים וכן סניף נוסף בפסגת זאב. במכללה זו מתקיימים קורסי הכנה לכל מבחני רשות ניירות הערך שאותם יש לעבור כדי לקבל את רישיון היועצים, בין היתר מתקיימים קורס דיני ניירות ערך ואתיקה, קורס חשבונאות, קורס כלכלה וקורס סטטיסטיקה ומימון. סטודנטים במכללה זו יכולים למצוא עוד מגוון של קורסים, במקצועות כגון נדל"ן, פיננסים, חשבונאות ומינהל.

 

 

על הקורס


תכניות ההכשרה בנויות בדרך כלל ממספר קורסים הנלמדים יחד, בכל קורס מתכוננים המשתתפים לקראת מבחן אחר של משרד המשפטים או הרשות לניירות ערך. בכל אחד מאותם קורסים לומדים על תקנות והנחיות, תהליכי עבודה מקצועיים וסוגיות פיננסיות וניהוליות הרלוונטיות לתנאי השוק.


הקורסים הנדרשים להסמכה לתפקידים אלה כוללים קורס כלכלה, קורס חשבונאות, קורס מימון וסטטיסטיקה, קורס אתיקה ודיני ניירות ערך וקורס הכנה למבחן הגמר "מקצועית א'" בתחום ניתוח ניירות הערך. המעוניינים להשתלב בתחום ניהול התיקים נדרשים לגשת לבחינה נוספת, מקצועית ב'. שבה מתמקדים בתחום ניהול התיקים בהתאם לתקנות והנהלים.


מתכונת הלימוד


מרבית הקורסים נפרשים על פני פרק זמן שבין שנה וחצי לשנתיים, אם כי משתתפים המעוניינים בכך יכולים לפרוש את הלימוד על פני פרק זמן ארוך יותר. הלימודים מתקיימים בדרך כלל באופן החופף למועדי בחינות ההסמכה, כך שהמשתתפים יכולים לגשת אליהן עם סיום הקורס.


תכניות הלימוד מתקיימות בדרך כלל במתכונת נוחה לאנשים עובדים, השיעורים נערכים פעם או פעמיים במהלך השבוע בשעות הערב או אחר הצהריים. לעיתים ניתן לשלב גם למידה מקוונת, שבה חלק מהתרגילים או ההרצאות נלמדים אונליין וניתן לקחת בהם חלק גם מהבית או מכל מקום.


הקורסים מבוססים על שילוב בין למידה עיונית של נהלים ותקנים, לבין לימוד מעשי שבו מתרגלים את המיומנויות המקצועיות הנדרשות מן העובדים בענף. המשתתפים בוחנים מצבים אמיתיים מתוך עולם שוק ההון ומתרגלים את תהליכי העבודה בפועל כדי לצבור ניסיון. לקראת סיום הקורס מתקיימים מרתונים והכנות מרוכזות לקראת המבחנים במסגרתם פותרים שאלוני עבר ומתמודדים עם מענה על שאלות שונות שעשויות להופיע במבחנים.

 

תנאי קבלה


הקורסים מיועדים לתושבי ירושלים המעוניינים לקבל את ההכשרה הנדרשת לתפקידים בשוק ההון, במתכונת נוחה ובסמוך למקום מגוריהם. יכולים ללמוד בקורסים מי שכבר עוסקים בפועל בתפקידים שונים בשוק ההון או בעולם הפיננסי, לצד מי שאין ברשותם ניסיון בענפים אלה המעוניינים לעשות בהם את הצעדים הראשונים בדרך לפיתוח הקריירה.


במרבית המקרים, תנאי הקבלה כוללים דרישה לסיום 12 שנות לימוד לפחות. מועמדים מתקבלים מעל גיל 18. כמו כן יש דרישה להעיד על היעדר עבירות פליליות. חשוב לציין כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת.

 

אפשרויות תעסוקה


כאמור כדי לעסוק בתחום יש צורך לקבל רישיון מקצועי מטעם משרד המשפטים. הבוגרים צריכים לגשת לארבעה מבחני יסוד (במימון, חשבונאות, כלכלה ואתיקה ודינים). אחרי סיום מוצלח של בחינות אלה עליהם להשלים תקופת התמחות מעשית, המתבצעת במשרדים וארגונים תחת פיקוח של אנשי מקצוע מוסמכים לכך. אורך ההתמחות משתנה מתפקיד לתפקיד כאשר מנהלי תיקים נדרשים לסטאז' שאורכו 9 חודשים ויועצי השקעות נדרשים להתמחות שאורכה כחצי שנה.


לאחר מכן ניגשים לבחינות הגמר, בהתאם למקצוע הנבחר. מי שעומדים בכל הבחינות ומשלימים בהצלחה את ההתמחות זכאים לקבל את הרישיון ויכולים לצאת לשוק ולהשתלב בו.


יש לציין כי קיימים כמה הבדלים מרכזיים בין תפקידי היועצים לתפקידי מנהלי התיקים. בעוד היועצים עוסקים בייעוץ מול הלקוחות תוך תכנון והתאמה של התיקים לצורכיהם וליעדיהם, מנהלי התיקים עוסקים בביצוע בפועל של פעולות ההשקעה תוך התאמת צעדיהם למתרחש בשוק. בשני המקרים, אנשי המקצוע יכולים להשתלב בחברות השקעות, בנקים וגופים פיננסיים.


כיום ישנה דרישה רבה למדי לעובדים אלה באזור ירושלים וניתן לראות ביקוש בבנקים, משרדי השקעות וחברות נוספות. בדרך כלל דורשים בחברות ניסיון קודם בתחום הפיננסי או הניהולי, אולם ניתן למצוא גם משרות רבות שמתאימות למתחילים בעלי הרישיון המתאים. העובדים יכולים להמשיך לקדם את הקריירה דרך צבירת וותק וניסיון, מה שיכול לבוא לידי ביטוי גם בהעלאת רמות השכר. כמו כן, ניתן להמשיך להתמקצע דרך לימוד בקורסים, הכשרות והשתלמויות המוצעות במוסדות השונים בעיר, כגון קורסי חשבונאות, קורסים בשוק ההון וקורסים ניהוליים. ככל שאנשי המקצוע מגיעים עם ידע רב יותר ומגוון רחב יותר של התמחויות, כך עומדות בפניהם מספר רב יותר של הזדמנויות לפיתוח הקריירה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על ייעוץ השקעות בירושלים?

רוצה לדעת יותר על ייעוץ השקעות בירושלים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: שוק ההון

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp