רוצה פרטים על לימודי שואה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי שואה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי שואה? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי שואה


השואה היא ללא כל צל של ספק הפרק הקשה ביותר בעברו של העם היהודי ,שמהווה חלק בלתי נפרד מהתודעה ומההוויה של החברה הישראלית. צל מאורעותיה ימשיך ללוות אותנו לדורי דורות ובשל כל זאת יש חשיבות עליונה בבניית ובהקניית תוכניות לימוד מוסדרות בנושא השואה.

 

הוראת השואה נחשבת לאחד האתגרים הגדולים והקשים ביותר עבור מורה בישראל, ההתמודדות עם הרגש, הכאב, התחושות שצפות הן בקרב התלמידים והן בקרב המורים, מחייבים לנקוט באמצעי זהירות, בבחירת חומרי הוראה מתאימים לגיל התלמידים והתאמתם להתפתחות הרגשית והשכלית של תלמידי הכתה.
 

התוכנית ללימודי שואה מתנהלת במסגרת לימודי תעודה או במסגרת לימודי תואר ראשון. הסטודנטים יכולים לבחור לשלב את לימודי השואה עם B.A רב תחומי או לחלופין עם B.A רב תחומי מובנה. מטרת הלימודים במסגרת חטיבת לימודי השואה היא להרחיב את הידע וההבנה של הסטודנטים לגבי נושאים היסטוריים, חברתייים, פסיכולוגיים וחינוכיים אשר קשורים לשואה. כמו כן מושם דגש רב על שאלות מוסריות, אנושיות ולאומיות. תכנית לימודים זו מאפשרת לסטודנטים לרכוש ידע רב וגישה אקדמית לשואה ולבעייתיות שבה.


מה הם נושאי הלימוד בתוכנית זו?


לימודים בתוכנית לימודי השואה מעשירים את עולמו של הסטודנט ועוזרים לו להבין ולהשתתף בשיח הישראלי - ציבורי בכל הנוגע לשואה. מלבד מקצועות הליבה שכוללים מקצועות כמו היסטוריה, סוציולוגיה, חינוך, אנתרפולוגיה ועוד, התוכנית ללימודי שואה מורכבת ממבואות, וממבחר גדול של נושאים תיאורטיים ופילוסופיים.

 

המבואות בתוכנית ללימודי שואה כוללים נושאים כדוגמת השואה על רקע מלחמת העולם השנייה, יהדות אירופה בעת החדשה וגילויי האנטישמיות שהופנו כלפיהם, משתפי פעולה ומסייעים לנאצים ונושאים כמו כיצד זוכרת ומנציחה החברה הישראלית כיום את השואה שואה ורפואה ועוד. כמו כן מוצגים דיונים היסטוריים אשר נוגעים בשאלות של תרבות ואמונה בתקופת השואה, מצב הנשים בשואה, כיצד מופיעה השואה בספרות השונה,ילדות ונוער בצלה של השואה ולאחריה.


מה הם מוסדות הלימוד שמכשירים ללימודי שואה?


לימודי שואה אפשריים כיום במספר מוסדות אקדמיים ברחבי הארץ במסגרת תואר ראשון וללימודי תעודה.
המכללה האקדמית גליל מערבי, המכללה לחינוך בית ברל, מכללת סמינר הקיבוצים, מכללת אפרתה (במסגרת לימודי תעודה וגמולי השתלמות).


תנאי קבלה למסלול תואר:


בגרות עם ציון 8.2 ומעלה ללא בחינה פסיכומטרית או ממוצע בגרות 7.8-8.2 עם ציון 500 ומעלה בבחינה פסיכומטרית.


מה משך הלימודים?

 

3 שנים ללימודי תואר ושנתיים ללימודי תעודה.

 


למי מתאימה התוכנית ללימודי השואה?


התוכנית מתאימה בעיקר למחנכים ומורים בבתי הספר השונים, המעוניינים לרכוש ידע בנוגע למאורעות השואה, הדרכים לזיכרון השואה והשלכותיה של השואה על החברה הישראלית. התוכנית מיועדת לאלו המעוניינים לעסוק בהוראת השואה בבתי הספר.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי שואה?

רוצה לדעת יותר על לימודי שואה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד בחינוך והוראה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: חינוך והוראה

התקבלו 2,809 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא חינוך והוראה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp