תואר ראשון רב תחומי בלימודי שואה באקדמית גליל מערבי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי הרוח?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על גליל מערבי - לימודי שואה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

 B.A. רב תחומי בלימודי שואה לתואר ראשון באקדמית גליל מערבי


זוכרים וחוקרים את השואה


במרוצת העשורים האחרונים, הולך ומתעצם חקר השואה הן בישראל והן במדינות ברחבי העולם. החוקרים שואפים לא רק להבין את האירועים שהתחוללו בשואה ואת התהליכים והבחירות של הצדדים השונים, אלא גם לבחון את השפעותיה של השואה על חיינו היום, בישראל של המאה העשרים ואחת. עם התעצמותה של האנטישמיות בזירה הבין לאומית, ניתן לראות חשיבות הולכת וגדלה ללימוד השואה ולהנחלת הידע שנוגע אליה לדור הצעיר בארץ ובעולם. מחקר אודות השואה נדרש להיות רב תחומי באופיו, שכן הוא נוגע בענפי דעת רבים ושונים, מהיסטוריה ועד פילוסופיה, מסוציולוגיה ועד חקר החינוך, הספרות והאמנויות. כך שואפים החוקרים להקיף את מלוא האספקטים שנוגעים לשואה ולבחון לעומק את האופן בו התפתחו לאורך תקופה זו.


באקדמית גליל מערבי מציעים תכנית לימודים רב תחומיים לתואר ראשון BA בלימודי שואה, אותם ניתן לשלב עם חטיבות לימוד נוספות במסגרת התואר הראשון. התכנית מתמקדת בחקר ובלימוד של נושא השואה ובניסיון להעשיר ולהרחיב את ההנה והידע באירועי השואה, כדי להבין גם את הזהות וההוויה הישראלית בנות זמננו. תכנית לימודי השואה שואפת גם לסייע בהעשרה של השיח הציבורי הישראלי בכל הנוגע לשואה. בוגרי הלימודים יכולים להשתלב בתעסוקה במגוון של מסגרות מחקריות שעוסקות בחקר השואה וגם בארגונים ובגופים שעוסקים בתחום זה. כמו כן, באפשרותם להמשיך לתארים מתקדמים בתחומי ידע רלבנטיים כגון תואר שני בלימודי שואה ומסלולים נוספים.

 


תכנית הלימודים


התכנית ללימודי השואה של האקדמית גליל מערבי מציעה לסטודנטים כלים וידע מקיפים ממגוון של תחומי דעת אקדמיים, כגון סוציולוגיה, היסטוריה, פסיכולוגיה, פילוסופיה, חינוך, אנתרופולוגיה ומוסר. במהלך הלימודים, הסטודנטים דנים במעשיהם ובעולמם של הרוצחים, בהתמודדות של קורבנות השואה וכן בהשפעות של השואה על העולם המערבי ועל ישראל. הם מבינים סוגיות חברתיות, חינוכיות, היסטוריות ופילוסופיות שנוגעות לשואה תוך שהם מתייחסים להקשרים של נושא זה למתרחש בימינו ולשאלות לאומיות, אישיות ומוסריות שהשואה יכולה להעלות בקרבנו היום.


מתכונת הלימוד


היקפם של הלימודים בתכנית הרב תחומית הוא כשלוש שנים. הסטודנטים לוקחים חלק במגוון של קורסים עיוניים וגם בסמינריונים שונים. הסטודנטים במוסד הלימוד יכולים להסתייע במגוון של מלגות לימוד, אשר מוענקות לסטודנטים במטרה לסייע להם בעלויות שכר הלימוד. המלגות מוענקות על סמך גורמים וקריטריונים משתנים, כדי לקבל את המידע העדכני לגבי מלגות לימוד מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימוד.


על מוסד הלימוד


האקדמית גליל מערבי היא מוסד לימודים אקדמי המוכר על ידי המל"ג, הוא פועל משנת 1994 ונלמדים בו מגוון של מסלולי לימודים לתואר ראשון. אלה כוללים תואר ראשון בניהול, לימודי סוציולוגיה במסלול דו חוגי, לימודי קרימינולוגיה, לימודי שימור, לימודי לוגיסטיקה, תואר ראשון בתיאטרון ולימודי חינוך. תכניות הלימודים מותאמות לתמורות ולתהליכים אקטואליים שמתחוללים במשק הישראלי ובאות להכשיר את הסטודנטים להשתלבות בתפקידי מפתח מבוקשים במגוון של ענפים במשק.


כמו כן, פועלות חטיבות נוספות במסגרת לימודים לתואר ראשון BA רב תחומי, כגון חטיבה במשאבי אנוש, חטיבה במדעי המדינה, חטיבה בלימודי תרבות וחטיבה במזרח תיכון. תלמידי לימודים רב תחומיים יכולים גם ללמוד במסגרת לימודים דו חוגיים, במסלולים כגון תואר רב תחומי וחינוך, תואר ראשון רב תחומי וקרימינולוגיה ותואר ראשון רב תחומי וסוציולוגיה. נוסף על כך, באקדמית גליל מערבי מתקיימות מכינות קדם אקדמיות שמטרתן לסייע למועמדים לשפר את סיכויי קבלתם למסלולי הלימוד השונים.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל ללימודים, נדרשים לעמוד בתנאי הקבלה הבאים:

 

 

 • ממוצע בגרויות של לפחות 81
 • או: סיום של מכינה קדם אקדמית או מכינת 30+ בציון של 81 ומעלה
 • או: תעודת סיום תיכון שקולה מחו"ל וכן ציון של לפחות 500 בפסיכומטרי
 • בגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד בציון 60 ומעלה
 • בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד בציון של לפחות 60
 • קבלה באמצעות אפיק מעבר של האוניברסיטה הפתוחה למועמדים שמסיימים בהצלחה 4 קורסים של האוניברסיטה הפתוחה בהיקף נקודות של לפחות 20 נקודות, בממוצע של לפחות 80. מועמדים שעומדים בתנאים הללו לא מחויבים בתעודת בגרות.


תעודה


לסטודנטים אשר משלימים בהצלחה את לימודיהם ניתן תואר ראשון BA רב תחומי, אשר מוענק על ידי האקדמית גליל מערבי.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האקדמית גליל מערבי

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית גליל מערבי

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

תואר שני במסלול שנתי
אורטל
1 תגובות
תואר שני עם שני ילדים
ספדי יאהא
1 תגובות
ייעוץ לימודים לאמהות
Inna
1 תגובות
הכשרה לתחום customer success
פז
1 תגובות
תואר שני בייעוץ ללא תואר בחינוך
אפק מכלוף
1 תגובות
צריך הכוונה/ייעוץ לימודי
מור
3 תגובות
קושי בבחירת מקצוע לימוד
גאיה כהן
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,453 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון455 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מדעי הרוח

אתגר קרת
"רב תחומיות מייצרת אדם עם נפש עשירה ויכולות מגוונות יותר. אני חושב שההתנסות בתחומים רבים עוזרת לאנשים להבין טוב יותר את עצמם ומה הם רוצים. העובדה שאתה יכול לחשוב מחוץ לדיסציפלינה שבה אתה עוסק ולהפעיל את הסקרנות והיצירתיות יכולה לסייע לקדם אותך."
אתגר קרת
סופר, תסריטאי ויוצר קומיקס
Whatsapp Whatsapp