לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > רפואה משלימה > רפלקסולוגיה

לימודי רפלקסולוגיה


מחפש/ת מידע על לימודים? רפלקסולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
יוגה
רפואה סינית
הומיאופתיה
אירידיולוגיה
רפלקסולוגיה
פרחי באך
קורס רייקי
טאי צ'י וצי' קונג
כירופרקטיקה
טווינה
 
 
דמיון מודרך
הידרותרפיה
קורסי עיסוי
קורס הילינג
תזונה טבעית
נטורופתיה
לימודי פסיכותרפיה
קורס אבני מרפא
לימודי דיקור סיני
קורס איורוודה

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

לימודי רפלקסולוגיה

 

מפה שלמה בכף הרגל הקטנה

 

הרפואה האלטרנטיבית או בשמה הנוסף, הרפואה המשלימה, הפכה מוכרת ונפוצה בשימוש יותר ויותר בשנים האחרונות; מוסדות רפואיים שונים עובדים בשיתוף פעולה עם מטפלים אלטרנטיביים מתוך הכרה בחשיבות המקצוע וביעילותם של תחומי הטיפול השונים שבו. אחד מתחומי הרפואה האלטרנטיבית הוותיקים והמוכרים, הוא הרפלקסולוגיה. רפלקסולוגיה – פירושה "השתקפות" (reflection) – והיא שיטת טיפול וריפוי של בעיות פיזיות ונפשיות המשתמשת בעיקר בלחיצות בכף הרגל. ההנחה העומדת בבסיס השיטה היא כי הגוף השלם כולו, על כל מערכותיו השונות, וכן על המערכות הנפשיות הקשורות בו – כל אלה משתקפים בכף הרגל הקטנה. כך, הלחיצות המשמשות בטיפול משפיעות אנרגטית על החלקים השונים ועל המערכות בגוף – כשכאמור, כל חלק ברגל מייצג חלק אחר בגוף.

 

כדי להכיר לעומק את המפות השונות של כף הרגל ולהיות מסוגל לאבחן בצורה נכונה ולטפל באמצעות השיטה – יש צורך בידע נרחב, מעמיק ומקיף על גוף האדם ועל נפשו – וכן בשעות תרגול מעשיות רבות. זוהי אחת הסיבות לגיוון הרב הקיים בנושאי הלימוד במסגרת לימודי תעודה בתחום הרפלקסולוגיה. האווירה הרגועה, הסיפוק שבריפוי החולה והגיוון במתן הפתרונות – יוצרים מסגרת מקצועית מעניינת, מאתגרת ומיוחדת.

 

מסלולי הלימוד

 

בחלק מן המוסדות ניתן לבחור במסלול רב-תחומי המשלב בין קורסי רפואה משלימה אחרים כמו שיאצו, הילינג ועיסויים שונים – באופן שהמטפל יוצא ובאמתחתו ארגז כלים מלא בטכניקות טיפול המשלימות זו את זו. אפשרות נוספת היא לבחור בלימודי רפלקסולוגיה בלבד. ניתן ללמוד במשך שנה, שנתיים או שלוש שנים, כאשר לרוב – בתום השנה הראשונה מוענקת תעודת רפלקסולוג מוסמך, בסיום השנה השנייה מוענקת תעודת רפלקסולוג בכיר ועם סיום השנה השלישית מתקבלת תעודת רפלקסולוג מומחה. חלק מן המוסדות מאפשרים צבירת נקודות לקראת תואר ראשון.

 

ברחבי הארץ קיימים מוסדות מיוחדים להכשרת מטפלים ברפלקסולוגיה. לרוב, אלו מוסדות המתמחים בהוראה של כל מקצועות הרפואה המשלימה. כמו כן, כיום ישנן מחלקות לרפואה משלימה אף במוסדות אקדמאיים כלליים.

 

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

 • מכללת מדיסין - במכללה זו ניתן ללמוד בתכנית בתחום הרפלקסולוגיה להסמכת "רפלקסולוגיה בכיר מתקדם". מסלול זה מתאים לרפלקסולוגים מנוסים ואורכו שנה אקדמית אחת. במסולל משולבת התנסות מעשית וסטאז'.

 

 • המכללה האקדמית ספיר - במרכז ללימודי חוץ של מכללת ספיר נערך קורס רפלקסולוגיה שבו ניתן לרכוש מיומנויות לטיפול במגוון מטופלים בשיטה זו.

 

 • מכללת רידמן – מכללה לרפואה משלימה בעלת סניפים בכל רחבי הארץ, אחת המכללות הראשונות והוותיקות בתחומי הרפואה המשלימה. מגמת הרפלקסולוגיה במכללה שמה במרכז את הגישה הרפואית-טיפולית של האדם כמכלול ואת הקשר בין גוף לנפש. חלק מן התארים המקצועיים של מכללת רידמן מוענקים בשיתוף עם מכללות ואוניברסיטאות יוקרתיות ברחבי העולם.

 

 • מכללת סמינר הקיבוצים – המרכז לרפואה משלימה של סמינר הקיבוצים בתל אביב מקיים שיתוף פעולה עם "כללית רפואה משלימה"; בסיום השנה הראשונה תוענק לתלמיד תעודת "מטפל מוסמך ברפלקסולוגיה" המוכרת על ידי איגוד הרפלקסולוגים. בנוסף, קיימת אפשרות השלמה לתואר ראשון אקדמי.

 

 • קמפוס ברושים - בית הספר לרפואה משלימה של אוניברסיטת תל אביב – במסגרת הלימודים בברושים תוכלו לבחור בין מסלולי לימוד של שנה ועד מסלולים מקיפים ומעמיקים הנמשכים שלוש שנים.

 

 • המכללה האקדמית בווינגייט – במכללה זו, הנמצאת באזור נתניה, יש בית ספר לרפואה משלימה; הנושאים הנלמדים במסלול הרפלקסולוגיה הם מיפוי והכרת כף הרגל, פילוסופיית הרפואה הטבעית, רפלקסולוגית כף היד, טכניקות טיפול בסיסיות, עבודה מעשית תחת פיקוח והתמחות פרטנית בבתי חולים ובמרכזי טיפול.
  תכנית הלימודים כוללת גם אבחון אישיותי באמצעות כף הרגל וסדנאות מקצועיות נוספות כמו טיפול בקשישים, בילדים ובתינוקות, טיפול בבעיות גב ומיילדות משלימה. בשנה השלישית מתקיימות סדנאות המאפשרות התמחות בקשב וריכוז, מחלות סופניות, שיווק עצמי, נכויות, פסיכופתולוגיה, אבל ואובדן, רפלקסולוגית מים ובעלי חיים.

 

 • בית הספר מירב של האוניברסיטה הפתוחה – בו תוכלו ללמוד בשיתוף פעולה עם קופת החולים "מכבי", במספר סניפים ברחבי הארץ. הלימודים נמשכים לאורך שלוש שנים והם כוללים לימוד של טכניקות טיפול למיניהן, גישות רפלקסולוגיות מגוונות, מפה רפלקסולוגית, שיטות אבחון פיזיות, טיפול באוכלוסיות שונות והקניית ידע המאפשר התאמת טיפול נכון ומקצועי מתוך השקפת עולם הוליסטית וגישה אינדיווידואלית.

 

 • מכללת תילתן - סניפים בתל אביב ובחיפה – היקף הלימודים הינו שנה עד שלוש שנים. תכנית הלימודים מוכרת גם היא על ידי איגוד הרפלקסולוגים. במסלול התלת-שנתי מוענקת תעודה עם סיומה של כל שנה.

 

 • מכללת מדי-טבע שבפתח תקווה – ניתן ללמוד רפלקסולוגיה במוסד זה בתכנית דו-שנתית לתואר בכיר או תלת-שנתית לתואר מומחה. מלבד הנושאים "הרפלקסולוגיים" הרגילים תוכלו ללמוד גם בניית תכניות טיפול למחלות שונות, לימודי העשרה של תזונה טבעית, נשימה ויציבה וכן נושאים כמו אתיקה מקצועית, ניהול קליניקה והשתתפות בטיפולים מנחים.

 

 • מכללת מדיקה בכפר סבא – מקיימת שיתוף פעולה עם מרכזים רפואיים, עם קופות חולים, עם ביה"ח הלל יפה, עם ביה"ח שניידר, עם בית "איזי שפירא" ועם "משען". במדיקה מציעים אפשרות תעסוקתית תוך כדי הלימודים.

 

 • האקדמית גליל מערבי – שוכנת במרכז לרפואה משלימה בנהריה ובה מתקיימים לימודי תעודה במגמת רפלקסולוגיה הוליסטית לקראת תואר מטפל בכיר.

 

 

 •  מכללת מהות בחסות מרכז ההשתלמויות בר אילן – ניתן ללמוד בה לימודים רב-תחומיים ברפואה משלימה וביניהם רפלקסולוגיה, או לבחור במגמה זו ולהתמקצע רק בה.

 

 • הקולג' לרפואה משלימה ברמת אפעל - קריית טבעון וחיפה – תכנית הלימודים היא דינמית ומשלבת בין לימודים לעבודה. התכנית מאושרת ע"י האגודות המקצועיות בישראל ומנוהלת על פי הסטנדרטים הבינלאומיים.

 

פרטים טכניים

 

שכר הלימוד משתנה ממוסד אחד למשנהו והוא מושפע, בין השאר, מהיקף הלימודים. כדי לתת סדר גודל לגובה שכר הלימוד – מכון וינגייט, לדוגמה, גובה שכר לימוד של כ-8000 ₪ עבור 300 שעות לימוד.

 

מאחר ומרבית המוסדות אינם מעניקים תואר אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, האפשרויות לקבלת מלגות מצטמצמות. עם זאת, בחלק מן המקומות מחלקים מלגות או הנחות לנרשמים מוקדם במיוחד.

 

ניתן לומר בהכללה כי בניגוד לתנאי הקבלה לתואר ראשון הדורשים ציון פסיכומטרי וציוני בגרות גבוהים, תנאי הקבלה ללימודי רפלקסולוגיה אינם כה נוקשים. ישנם מוסדות ללימוד רפלקסולוגיה המבקשים הצגת תעודת בגרות וקבלת ציון עובר במבחן התאמה פנימי, מוסדות אחרים ידרשו רק סיום 12 שנות לימוד ויקיימו ראיון אישי עם המועמדים. יש לברר עם מוסד הלימודים הספציפי את תנאי הקבלה.

 

 

לסיכום

 

הרפלקסולוגיה היא תחום טיפולי מעניין ונפוץ מאוד, בעל אפשרויות תעסוקה רבות; עם סיום ההסמכה ניתן להשתלב במגזר הציבורי או בקליניקות הפרטיות. בוגרי לימודי רפלקסולוגיה מתברגים בתפקידים שונים בבתי החולים, בקופות החולים או בבתי מלון ומרכזי ספא. עם צבירת הניסיון המקצועי, נפתחות בפניהם אף דלתות ההדרכה וההוראה בתחום. בפני המבקשים להתעמק בנושא עומדות גם אפשרויות המחקר האקדמי של הדיסציפלינה. כך שאם התחום מעניין אתכם, הדרכים להכשרה בו הן רבות ומגוונות – הירשמו עוד היום והיכנסו לתחום הרפלקסולוגיה המרתק.

 

רוצה לדעת יותר על רפלקסולוגיה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על רפלקסולוגיה
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד רפלקסולוגיה

חוות דעת של סטודנטים: רפלקסולוגיה (2 חוות דעת)
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5    
ליטל,קמפוס ברושים - רפואה משלימה, קורס רפלקסולוגיה - קמפוס ברושים, 01/04/2017
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהבת את אופן הלימוד שם . מרגיש שהגעתי למקום שלמנהלי המכללה אכפת להם מהסטודנטים שלהם מקום חם ויש אווירה נעימה מאוד ובנוסף גם האנשים שנמצאים שם

על הקמפוס
ממליצה בחום למי שרוצה ללמוד רפואה משלימה . היחס אישי והאווירה שם נעימה. המרצים מעבירים את החומר בצורה מאוד מעניינת ובנוסף באתר שלהם יש את החומר במתוקשב למי שלא יכול להגיע לאותו שיעור יש שאלות על כל שיעור ושיעור וזה נוח וזה מוסבר בצורה מאוד מובנת
נטע,מכללת רידמן - רפואה משלימה, לימודי רפלקסולוגיה - מכללת רידמן, 25/07/2014
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהבת את הגישה, שיש מענה לכל בעיה. יחס אישי, כיתות קטנות, וחבר'ה טובים.
העניין הוא שהם מאוד יקרנים, שכר הלימוד אינו מוצדק יחסית למספר השעות שנלמדות.

על הקמפוס
מקום קטן, חם ומשפחתי. כל אחד יכול למצוא משהו שמעניין אותו, והמקום מאוד מקצועי, והתעודה שיוצאים איתה, נחשבת.

    
פורומים בתחום
פורום לימודי רפואה משלימה
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
לימודי תזונה - רוצה לגלות את מקצועות התזונה?
לימודי צמחי מרפא ושמנים אתריים
לימודי טיפול באמנות, מתאים לך?
לימודי עיסוי תאילנדי
לימודי עיסוי הוליסטי
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לרפואה משלימה
מכללת רידמן - רפואה משלימה
מכללת מדיסין - רפואה משלימה
ספיר - לימודי תעודה
מזרח מערב - רפואה סינית
מכללת מהות - רפואה משלימה
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על רפלקסולוגיה?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד רפואה משלימה
לא מצאת? עוד מוסדות לימודסקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
איך לדעת אם לימודי ביבליותרפיה מתאימים לי? (לפני 4 ימים, 8 שעות, 57 דקות)
קורס ליווי רוחני (לפני 4 ימים, 13 שעות, 26 דקות)
קורס אנטומיה וקינסיולוגיה בבאר שבע (לפני 6 ימים, 10 שעות, 22 דקות)
מועדים ומחירים לקורס ליווי רוחני (לפני 6 ימים, 16 שעות, 52 דקות)
לימודי רפואה משלימה (לפני 10 ימים, 12 שעות, 37 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD