המגמה לרפואת נפש בדרך היהדות במכללת אילמה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על אילמה - מגמה לרפואת נפש יהודית.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מגמת רפואת הנפש בדרך היהדות - מכללת אילמה


מכללת אילמה מציעה למעוניינים להכיר גישה ייחודית לריפוי רוחני ונפשי ללמוד במגמת רפואת הנפש בדרך היהדות, לפי שיטת "עין הבדולח". תכנית זו מתקיימת כיחידה ב' במסלול הכשרת יועצים לרפואת הנפש, סודות הריפוי הטבעי לנפש לפי חוכמת החסידות והקבלה.


במסגרת מגמה זו המשתתפים מתמקדים בשיטת "עין הבדולח", אשר שמה דגש על תשובות לשאלות קיומיות המטרידות את האדם במעגלי חייו השונים. גישה זו גורסת כי כדי להגיע לסיפוק ולחיים מלאי משמעות על האדם לעבור ניקוי רוחני ונפשי במהלכו משתחררים ממשקעי עבר ומקשיים שונים. גישה זו מבוססת בין היתר על כתביהם של הוגים יהודים ומתכתבת עם ערכי החסידות והקבלה. תלמידים במגמה זו מקבלים כלים בעזרתם יוכלו לסייע למטופלים וללקוחות לעבור תהליכי העצמה וצמיחה וכן לעבור בעצמם תהליכי מימוש והגשמה אישיים.

 


תכנית הלימודים


מגמת בריאות הנפש בדרך היהדות מאפשרת לתלמידיה לשנות את נקודת המבט על אירועים בחיים כדי להבין את המשמעות העמוקה שלהם. הם מעמיקים בכתבים שונים ובמקורות ונחשפים לגישות שונות למעבר לחיי צמיחה, אושר ומימוש עצמי. במהלך הכשרה זו המשתתפים לר רק מרחיבים את הידע העיוני והפרקטי שברשותם אלא גם בוחנים כיצד ליישם את העקרונות הנלמדים בחייהם כדי להוביל שינוי במחשבה ובהרגלים.


במהלך הקורס הם מתוודעים לעקרונות גישת "עין הבדולח" שעוסקת בריפוי נפשי ורוחני של האדם. הם מכירים חסמים ודפוסי חשיבה שליליים ולומדים כיצד לצאת מדפוסים אלה ולעבור תהליכי ניקוי נפשיים. באמצעות היכרות עם כלים להעצמה אישית הם לומדים כיצד ניתן להתגבר על קשיים שונים ולסלול דרך לחיים מלאי תכלית וסיפוק.


מתכונת הלימוד


מגמת רפואת נפש בדרך היהדות נפרשת על פני שנה אחת. המפגשים נערכים אחת לשבוע. תכנית נוספת מתאימה לסטודנטים בשנה ב'.


כל אחד מן המפגשים משלב חלק עיוני פרונטלי וחלק מעשי. המשתתפים לוקחים חלק בהרצאה עם מרצה בכיתה וכן בעבודה בקבוצות קטנות עם מנחה קבוצתי, במסגרת תרגולים המאפשרים להם להטמיע את החומר הנלמד באופן אישי. צוות המתרגלים מלווה את התלמידים גם אחרי שעות הלימוד.


לאורך הכשרה זו מתקיימות שיחות כיתתיות, דיונים ותרגולים של החומר. המשתתפים מתנסים בעבודה אישית, בתרגולים בזוגות ובתרגיל קבוצתי שבהם מתרגלים בפועל עבודה מול הזולת בהתאם לכלים הנרכשים במהלך הקורס.


נושאי הלימוד


המשתתפים בקורס זה לומדים על מבחר נושאים, כגון:

 

 • הנחלת המצפן הפנימי
 • חשיבות ההודיה
 • העצמה וצמיחה אישית
 • ייעוד אישי בחיים
 • תהליכי ניקוי רעלים לנפש
 • ריפוי טבעי לנפש
 • תרגול התבוננות והשתקה
 • סוגי תפיסות עולם  
 • המבנה הנפשי והרוחני של האדם  
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


מכללת אילמה מציעה בנוסף למגמת רפואת הנפש בדרך היהדות גם את המגמה לבריאות טבעית שמתמקדת בין היתר בריפוי הגוף בעזרת תזונה טבעית. כמו כן, ניתן ללמוד במסלול השלם שבו משלבים את שתי מגמות הלימוד ומקבלים הכשרה מקיפה בריפוי גוף נפש טבעי. מכללה זו החלה את דרכה בשנת 2003 כמכללה למקצועות הרפואה המשלימה ברוח היהדות. היום לומדים בה סטודנטים רבים שמקבלים הכשרה במקצועות הריפוי הטבעי. למכללה שלוחות ברמת גן, בירושלים ובאור הגנוז.


תנאי קבלה


תכנית זו יכולה להתאים למטפלים ממגוון רחב של ענפים אשר ברצונם להכיר שיטות נוספות בהן ניתן לסייע למטופלים שלהם. הוא יכול להתאים גם לעוסקים במקצועות הייעוץ, ההדרכה וההנחייה שמעוניינים לפתח ידע בגישת עין הבדולח כדי לשלבה בעבודתם. נוסף על כך, יכולים ללמוד בקורס מועמדים ממקצועות אחרים שמעוניינים לעבור הסבה מקצועית לתחום הייעוץ והריפוי הטבעי.

 


תעודה


למשתתפים שמשלימים את כל הדרישות במהלך הקורס מוענקת תעודה מטעם מכללת אילמה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אילמה

ssssssssss

פורום לימודי רפואה משלימה

משכורת ועבודה אחרי לימודי נטורופתיה
דבורה
2 תגובות
קורס יועצי שינה במרכז
הילה קניגשטדלטר
1 תגובות
קורס איכות הסביבה בכיר
אורית כהן
1 תגובות
קורס ייעוץ הנקה בלניאדו
יעל נרדיה
1 תגובות
יוגה תרפיה לתעודה במרכז
שני
1 תגובות
קורס יוגה טיפולית בשנהל הבאה
איילת בן דוד
1 תגובות
קורס הכרות עם הבודהיזם
מיטל טייב
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,852 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים935 חוות דעת

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל984 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp