לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > לימודים לדתיים > רפואה משלימה לציבור הדתי

לימודי רפואה משלימה למגזר הדתי


מחפש/ת מידע על לימודים? רפואה משלימה לציבור הדתי? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
עיצוב אופנה לדתיות
תואר שני במנהל עסקים לדתיים
לימודי מנהל עסקים לדתיים
רפואה משלימה לציבור הדתי
לימודי מכינה לדתיים
לימודי חינוך במגזר הדתי
מכללות לחינוך והוראה במגזר הדתי
תואר ראשון לחרדים
קורס צילום דיגיטלי לנשים
קורס עיצוב ובניית אתרים לנשים
 
 
קורס חשבי שכר לחרדים
מכינה קדם אקדמית לחרדים
לימודי תעודה לציבור החרדי
פרסום חרדים
קורסים לנשים
לימודי הדרכת כלות
מכללות לחרדים ולדתיים
משפטים לחרדים
קורס טבחות לדתיים בירושלים
קורסי פסיכולוגיה ביהדות

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

לימודי רפואה משלימה למגזר הדתי

 

גוף ונפש, ברוח היהדות

 

הרפואה המשלימה היא שם כולל לכל תחומי הטיפול השאובים ממסורות עתיקות, בעיקר של תרבויות המזרח השונות. גישת הטיפול ההוליסטית מתבססת על ההנחה כי "האדם איננו רק גוף", וכי קיים קשר הדוק בין הגוף, הרוח והנפש. העלאת המודעות לתרומתה ולהשפעתה המיטיבה של הרפואה המשלימה, הובילה לפתיחה של קליניקות רבות, חלקן אף סמוכות לקליניקות הרפואה הקונבנציונלית – כאשר אלה מאפשרות למטופלים להשלים את הטיפול באמצעות מגוון רחב של שיטות הוליסטיות.

 

כאמור, תהליך דומה מתרחש בשנים האחרונות גם בקרב המגזר הדתי, ואף בו גובר הביקוש ללימודי קורסים ותכניות לימוד בתחומי הרפואה המשלימה השונים; בעקבות הביקוש הרב, קמו מכללות רבות המציעות קורסים בתחום – לעתים כשלוחות של מכללות אלו ולעתים כמכללות עצמאיות, קמו להם מרכזי לימוד שונים המלמדים את עקרונות הרפואה המשלימה ברוח היהדות.

 

שומרים על הצביון

 

המיסטיקה היהודית תרמה רבות להתפתחותה של הרפואה המשלימה ובשנים האחרונות נעשה שימוש נרחב בין ההגות המיסטית היהודית לבין שיטות טיפול אלטרנטיביות המותאמות לחברה המערבית המודרנית. מכללות רבות ברחבי הארץ נפתחו במטרה להכשיר מטפלים בתחומים שונים ומגוונים, ביניהן גם מכללות שמציעות לימודים לציבור הדתי בישראל ומיועדות במיוחד לו; המכללות הדתיות הקיימות הן בעלות צביון דתי בכל תכניות הלימודים ללימודי הרפואה המשלימה ומשמרות את הקשר ההדוק בין ההגות היהודית לבין הפילוסופיה העומדת מאחורי שיטות הטיפול ההוליסטיות השונות.

 

מכללות אלו מתבססות על הקשר הקיים באופן טבעי בין תחומים אלה לרוח היהדות, וכן על השילוב שבין הגוף והנפש – שילוב הנדון רבות ולעומק בהגות היהודית במקורות שונים. בין תחומי הלימוד ההוליסטיים השונים ניתן ללמוד: עיסוי, הדרכת יוגה לדתיים, צמחי מרפא, תזונה הוליסטית, הילינג קבלי, שיאצו, טווינה ועוד. יש לשים לב כי ההתאמה של חלק ממוסדות הלימוד ההוליסטיים לציבור הדתי אינה מתבססת רק על החומר הנלמד, המוגש לכם בזיקה ליהדות ולמקורות הטיפוליים הקיימים בה לאורך הדורות, אלא גם מבחינה פיזית – ישנן מכללות שאף מקיימות תכניות לימודים נפרדות לגברים ולנשים. כמו כן, חלק ממוסדות הלימוד מותאמים באופן בלעדי לציבור הדתי, וישנם כאלה הפתוחים לכולם אך מקיימים מסגרת נפרדת העונה לצרכיו של התלמיד שומר המסורת.

 

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

דגמנו כאן חלק ממוסדות הלימוד המלמדים את התחום ההוליסטי בשילוב זיקה ליהדות:

 

  • מכללת בינה – האקדמיה לרפואה משלימה מציעה חטיבה דתית שבמסגרתה קיימת הפרדה בין גברים ונשים לפי דרישות ההלכה ותוך הדגשת הצרכים השונים של הציבור הדתי. דגש מיוחד מושם על התפתחות הסטודנטים ברוח היהדות מתוך דגש על תורת המוסר היהודית. למכללה שלוחות בירושלים, באשקלון, ברעננה ובחיפה.

 

  • מכללת שלם – מרכז ללימודי רפואה משלימה ברוח היהדות. המכללה מוכרת על ידי משרד החינוך וזכתה להכרה כמרכז הפועל ברוח ההלכה. תכנית הלימודים נלמדת על ידי מיטב המורים השומרים על רמה מקצועית גבוהה ובמגוון מסלולי לימוד; רפואה סינית או נטורופתיה הם מסלולי הלימוד הארוכים, הנמשכים כארבע שנים. תזונה טבעית, רפלקסולוגיה, גרפולוגיה והומיאופתיה הם מסלולים הנמשכים שלוש שנים. כמו כן, במסלולי הלימוד הדו-שנתיים מציעה לכם מכללת שלם לימודי שיאצו, טיפול בצמחי מרפא, טיפול במגע, אמנות העיסוי ופסיכותרפיה הוליסטית רוחנית. מלבד כל אלו יש גם סדנאות קצרות יותר בענפים שונים מתחום הרפואה האלטרנטיבית כמו טיפול בצחוק, רפלקסולוגיה לשימוש ביתי, ותזונה – לפני, במהלך ואחרי הריון. המכללה נמצאת בירושלים.

 

  • מכללת אילמה – מכשירה מורים במקצועות הרפואה ההוליסטית ברוח היהדות; מציעה תכניות לימודים מגוונות לאיזון גוף ונפש. בולט במיוחד מסלול הלימודים בן שלוש השנים הייחודי למכללה, מסלול "איזון גוף ונפש – הוויה יהודית שלווה מזרחית"; הכולל לימודי רפואה סינית, תנועה ושיאצו בשילוב קורסים בנגיעה יהודית. המכללה נמצאת באזור הגליל העליון.

 

 

  • מכללת אחלמה – המכללה לרפואה משלימה על פי תורת הקבלה, מציעה קורסים בתחומים כגון: הילינג קבלי, רפואה קבלית, שחזור גלגולים ועוד. המכללה הוקמה במטרה להעניק לתלמידים ידע רפואי במקביל לידע רוחני מהקבלה. נמצאת בתל אביב.

 

  • מכלול – המרכז להשכלה הוליסטית – מציע מסלול לימודים המכשיר מטפלים במגע, מסלול לטיפול אלטרנטיבי והתפתחותי וקורס צמיחה אישית. המכללה מותאמת לצרכי הציבור הדתי ונמצאת ביישוב משואות יצחק.

 

  • מכללת אורות ישראל - בית הספר "בריאה" - במקום זה ניתן ללמוד במסלול ארבע שנתי בנטורופתיה, הכולל לימוד של מגוון שיטות טיפול ברוח יהודית ותוך שמירה על ההלכה. השיטות כוללות: עיסוי, דמיון מודרך, פרחי באך, רפלקסולוגיה, צמחי מרפא ועוד. הלימודים התיאורטיים מתקיימים בכיתות מעורבות, ואילו השיעורים המעשיים נערכים בכיתות נפרדות לגברים ולנשים. שבע תעודות מקצועיות ניתנות כבר במהלך שנות הלימודים, והשיעורים מתפרשים על שלושה ימי לימוד בשבוע בלבד, כך שניתן להתחיל לעבוד עוד לפני גמר המסלול. 

 

לסיכום

 

תחום הרפואה המשלימה מצמיח שורשים בשנים האחרונות בעולם המערבי בפרט ובישראל בכלל. האמונה ההולכת וגוברת של חלקים נכבדים מציבור המטופלים בארץ בשיטות הטיפול האלטרנטיביות השונות יוצרת ביקוש הולך וגובר לשיטות אלו, תהליך היוצר מקומות עבודה רבים יותר לשואפים לטפל בתחום. תמורות דומות מתחוללות בקרב המגזר הדתי וכך עלה הצורך לספק תכניות לימודים ברוח היהדות.

 

קיימות מכללות רבות במרכז הארץ המציעות לימודי רפואה משלימה, על הענפים השונים והמגוונים הקיימים בה. לכל מוסד לימודים אופי שונה, תכנית לימודים שונה הנפרשת על גבי פרקי זמן שונים, ובתעריפים שונים. שימו לב במיוחד לוותק המוסד, לארגונים המכירים בו, למורים העובדים בו, לדרישות הקורסים וכמובן לתעודה שמספקים לכם עם תום הלימודים. שימו לב באופן מיוחד לשיטת הלימודים הנהוגה במוסד – הפרדה בין גברים ונשים או לימודים מעורבים. המגוון הגדול עשוי לעתים לבלבל וחשוב לבחור את מוסד הלימודים המתאים ביותר עבורכם. נשמח לעזור לכם למצוא את תכנית הלימודים שלכם.

 

 

רוצה לדעת יותר על רפואה משלימה לציבור הדתי? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על רפואה משלימה לציבור הדתי
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד רפואה משלימה לציבור הדתי

חוות דעת של סטודנטים: לימודים לדתיים (2,180 חוות דעת)
התקבלו 2180 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
ליאת,המרכז האקדמי לב, תואר בסיעוד לדתיות - המרכז האקדמי לב, 14/02/2019
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהבת את האוירה בלימודים את הרמה הגבוהה ומקצועית המרצים טובים המבחנים הוגנים הדבר שאיני אוהבת זה ביחס של ההנהלה כלפי הסטודנטים חוסר התחשבות מבחנים בערב חג או מיד אחרי חופשה יש הרבה חומר מיוצר והרבה זמן מורחים

על הקמפוס
הקמפוס נמצא סמוך למגדלי בסר קונקורד אין שם חניה וגם אין הסדר עם חניות ציבוריות הכיתות לא נוחות אין למרצה במה ומימשיושב בשורות האחרונות לא רואה ושומע טוב את ההרצאה וההדפסות של המצגות עולות לנו הרבה כסף
ההגעה לשם עם תחבורה ציבורית די נוחה
יפעת בתיה,המכללה האקדמית לחינוך גבעת וושינגטון, תואר בחינוך גופני לדתיים - גבעת וושינגטון, 13/02/2019
דירוג: 3/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
יחסי הסמכות וההתנהלות בין הסטודנטים לחברי צוות המכללה והמזכירות

על הקמפוס
הקמפוס מאוד נחמד,אווירה נחמדה וסטודנטים מעולים. יש מקומות לשיפור היחסים הבין אישיים בין ההנהלה לסטודנטים
 
פורומים בתחום
פורום לימודים לחרדים דתיים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
תואר ראשון בתלמוד - להעמיק בתורתם של חכמים
לימודי תלמוד לתואר שני
לימודי הוראת תנ"ך דתי לתואר שני
לימודי הכנה לבגרות לציבור החרדי והדתי
קורס הכנה לפסיכומטרי לציבור הדתי והחרדי
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד ללימודים לדתיים
הקריה האקדמית אונו
המכללה האקדמית הדתית לחינוך ליפשיץ
מורשת יעקב, מכללה אקדמית דתית לחינוך
המדרשה לאופנה
מכינה ליוצאי כוללים - אוניברסיטת אריאל
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על רפואה משלימה לציבור הדתי?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד לימודים לדתיים
תלפיות - המכללה האקדמית לחינוך בחולון
שאנן – המכללה האקדמית הדתית לחינוך
חמדת הדרום
המרכז האקדמי לב
מכללת אורות ישראל
המכללה האקדמית לחינוך גבעת וושינגטון
לא מצאת? עוד מוסדות לימודסקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
ההבדל בין שיווק וייעוץ פנסיוני (לפני 1 ימים, 8 שעות, 49 דקות)
השלמה לעבודה סוציאלית קלינית לנשים חרדיות (לפני 1 ימים, 9 שעות, 0 דקות)
קורסים לדתיים וחרדים (לפני 1 ימים, 9 שעות, 8 דקות)
קורס הנחיית קבוצות לדתיים (לפני 1 ימים, 12 שעות, 36 דקות)
הסבה לחינוך מיוחד (לפני 1 ימים, 12 שעות, 48 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD