רוצה פרטים על לימודי רפואה באיטליה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

רפואה באיטליה - לימודים בחו"ל

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי רפואה באיטליה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי רפואה באיטליה

לימודי רפואה הם בין הלימודים היוקרתיים ביותר בעולם האקדמי וניתן ללמוד אותם לא רק בישראל אלא גם במדינות מסוימות באירופה כמו איטליה. זוהי אחת מהמדינות היפות באירופה ולדעת רבים גם בעולם. המדינה ידועה בעושר התרבותי שלה, באוכל המשובח שבה ובהשפעה הגדולה שלה על תחומים כמו דת, ספרות, אמנות, ספורט, מכוניות ועוד. ישראלים רבים נוסעים מדי שנה למדינה זו לטיול או עבודה, אך ישנם גם כאלה שנוסעים אליה למטרת לימודים.

איטליה נחשבת כיום לאחד מהיעדים המבוקשים ביותר ללימודים גבוהים ורבים מצטרפים לתוכניות הלימוד המוצעות בה בתחומי העיצוב, הבישול ,האדריכלות והרפואה.

 

 

יתרונות הלימודים

 

להלן הסיבות העיקריות המביאות סטודנטים זרים לבחור במסלולים אלה:

 

 • רף הקבלה ללימודי רפואה במדינה זו נמוך מזה שבישראל, ולכן מועמדים רבים שבקשתם ללמוד בארץ נדחתה פונים לאפשרות זו.

 

 • שכר הלימוד הוא מסובסד גם לסטודנטים זרים ועומד על 400-1200 יורו לשנה. יחד עם זאת, כמה מהמוסדות מעניקים לזכאים מלגות לימודים על רקע סוציו-אקונומי נמוך או על בסיס הצטיינות.

 

 • באיטליה לומדים כמה מאות סטודנטים ישראלים התורמים להרחבת קהילת הסטודנטים הישראלים ומקלים על התאקלמותם של ישראלים נוספים.

 

 • בתום הלימודים בוגרי המסלול יוכלו להשלים את תקופת ההתמחות (סטאג') גם בארץ, בהתאם לנקבע בחוק.
   

אוניברסיטאות לרפואה באיטליה

 

 • אוניברסיטת פאדובה - האוניברסיטה נחשבת לאחת האוניברסיטאות העתיקות באיטליה. פאדובה תופסת מקום של כבוד בין 200 האוניברסיטאות הטובות בעולם ללימודי רפואה ומבטיחה לסטודנטים הלומדים בה רמת לימודים גבוהה במיוחד.

 

 • אוניברסיטת לה ספיינצה ברומא - אוניברסיטת לה ספיינצה נוסדה ברומא בשנת 1303 וזכתה גם היא להתמקם בין 200 האוניברסיטאות הטובות בעולם ללימודי רפואה. האוניברסיטה מפעילה 19 פקולטות שונות ושני בתי ספר.

 

 • אוניברסיטת בולוניה היא העתיקה ביותר ונוסדה בשנת 1088. חמשת הקמפוסים השייכים לה מפוזרים על פני חבל הארץ המפותח הנמצא בצפון המדינה.

 

 • אוניברסיטת פירנצה - אוניברסיטת פירנצה נחשבת גם היא לאחת מבין 200 האוניברסיטאות הטובות בעולם ללימודי רפואה. מדי שנה האוניברסיטה קולטת סטודנטים זרים רבים, ולשם כך הוקם בה מרכז תרבותי שתפקידו לסייע לסטודנטים הזרים בקשיי הקליטה והשפה. 

 

במוסדות אלה לומדים מדי שנה עשרות אלפי סטודנטים בעשרות פקולטות. הקמפוסים היפים מציעים שלל פעילויות חברתיות, תרבותיות וספורטיביות.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים לרפואה באיטליה, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

כמה שנים לומדים?

 

כמו בישראל, גם באיטליה מסלול הלימודים בתחום הרפואה הוא ארוך וקשה. הלימודים נמשכים שש שנים, אשר לאחריהם יש לעשות גם שנת התמחות ולעבור מבחני הסמכה רבים. את שנת ההתמחות ניתן לעשות גם בישראל, בהתאם לדרישות הקבועות בחוק.
 

אילו סוגי קורסים קיימים?
 

הלימודים הם מורכבים מאוד וכוללים קורסים במגוון תחומים כמו ביולוגיה, אנטומיה, כימיה, פתולוגיה ועוד ובמהלך שנות הלימודים לומדים הסטודנטים את כל ההיבטים התיאורטיים והמעשיים של לימודי רפואה.

 

לימודים לבעלי תואר ראשון

 

במדינה מציעים לימודי רפואה לבעלי תואר ראשון, מסלולים אלה מתאימים בדרך כלל לבוגרי לימודים מקצועות מדעיים כגון ביולוגיה, כימיה, רוקחות או פיזיקה. אחת האפשרויות העומדות בפני בוגרים אלה היא קבלה לשנים מתקדמות בתואר.

 

יש לציין כי מועמדים בעלי תואר ראשון נדרשים גם הם לגשת למבחני המיון והכניסה. מועמדים אלה יכולים לקבל יתרון במבחני הכניסה, שכן יש ברשותם ידע מדעי קודם.

 

סטודנטים אקדמאים המעוניינים לקבל פטורים מקורסים שנלמדו במסגרת תואר הבוגר נדרשים לעבור תהליך אישור, ויש לציין כי לא בכל המקרים מעניקים במוסדות במדינה את הפטורים הללו, בייחוד אם התואר הראשון נלמד מחוץ למדינה. נעליהם להגיש גיליונות ציונים ולהוכיח את רמת הקורסים. קודה נוספת שיש להביא בחשבון היא העובדה כי אקדמאים אינם זכאים לקבלת מלגות במסגרת לימודיהם.

 

באיזו שפה לומדים?


סטודנטים זרים המעוניינים ללמוד במדינה זו יכולים לבחור בין שתי שפות לימוד:


לימודים באנגלית: הלימודים באנגלית מתקיימים במגוון מוסדות במדינה. כדי להתקבל אליהם יש לעבור את בחינת IMAT (בשפה האנגלית) ולעמוד בתנאים נוספים. מבחינת תכני הלימוד, הם דומים לתכנית באיטלקית וכוללים לימודים פרה קליניים, לימודים קליניים וסטאז'.


לימודים באיטלקית: בדומה למסלול באנגלית, המסלול באיטלקית נמשך כשש שנים. בין תנאי הקבלה נכלל מבחן מיון בשם Emissione. כמו כן נדרש מבחן בקיאות בשפה.

תנאי קבלה

 

מועמדים המבקשים ללמוד רפואה באחת מהאוניברסיטאות הציבוריות נדרשים למלא אחר התנאים הבאים:

 

 • להציג תעודת בגרות מלאה ומתורגמת.
 • להציג ציון סופי של הבחינה הפסיכומטרית
 • לעבור מבחן הבוחן את רמת הידע באיטלקית במתכונת של ראיון אישי.
 • לעבור את מבחני הקבלה המקצועיים. בכדי להתקבל למקצועות הרפואה יש לעבור את המבחן הכולל רמה של 4-5 במקצועות המתמטיקה והפיזיקה וכן ברמה של 3 יחידות בביולוגיה ובכימיה.

 

מכינה

 

זהו מסלול ייעודי למכינה לרפואה אשר מותאם למעוניינים ללמוד במדינה. במכינה לרוב מקבלים הכנה למבחני הכניסה לאוניברסיטאות, כגון בחינת IMAT. ניתן לקבל הכנה לבחינות באיטלקית ובאנגלית. במהלך המכינות לומדים קורסים במקצועות מדעיים כגון כימיה, ביולוגיה, מתמטיקה ומקצועות נוספים הנדרשים במסגרת תנאי הקבלה. אורך המסלולים משתנה, רובן נפרשות על פני כחצי שנה עד 9 חודשים.

 

מחיר - מה עלות הלימודים?

 

עלות הלימודים במוסדות ציבוריים נעה בין 1,000 - 3,000 יורו לשנה בממוצע, המחיר משתנה בין המוסדות. במוסדות פרטיים שכר הלימוד גבוה יותר ויכול לנוע בין 6,000 - 20,000 יורו לשנה. באופן כללי, שכר הלימוד במדינה זו נחשב לנמוך יותר בהשוואה למדינות אחרות באירופה. יש לציין כי העלויות זהות ללימודים באיטלקית ובאנגלית.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי רפואה באיטליה?

רוצה לדעת יותר על לימודי רפואה באיטליה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp