רוצה פרטים על לימודי ריפוי בעיסוק לחרדים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ריפוי בעיסוק לחרדים ולדתיים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי ריפוי בעיסוק לחרדים? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


(בחסות)

לימודי ריפוי בעיסוק לחרדים


היד התומכת בתהליך השיקום


ריפוי בעיסוק הוא מקצוע טיפולי שנועד לסייע לשיקום מטופלים בעלי לקויות תפקודיות מסוגים שונים, בדרך לשיפור איכות חייהם. זהו ענף שמשלב היבטים מן הרפואה, ממדעי החברה, ממדעי ההתנהגות, מהפסיכולוגיה ומתחום החינוך. מטפלים בריפוי בעיסוק עובדים במסגרות מגוונות, כמו למשל בתי חולים, מרכזי שיקום, מרכזי התפתחות הילד ובקליניקות פרטיות.


לימודי ריפוי בעיסוק מכשירים את הסטודנטים להיכרות מעמיקה עם סוגיות בבריאות ובחולי, ומדריכים אותם בנוגע לטיפול בקשיים פיזיים, חברתיים ונפשיים. הביקוש הגובר לאנשי מקצוע בענף בקרב במגזר החרדי והדתי הביאו מספר מוסדות לימוד לפתוח תכניות לימוד ייעודיות לחרדים. אלו מתקיימות בהפרדה מלאה בין גברים לנשים ובפיקוח רבני על תכני הלימוד.

 


למי מיועדים הלימודים


לימודי ריפוי בעיסוק לחרדים מיועדים לגברים ולנשים מהמגזר החרדי המעוניינים לרכוש כלים מעשיים וידע להשתלבות במקצועות הטיפול והרווחה במישור הפסיכולוגי, החברתי והנפשי. ההכשרה מתקיימת באופן הדרגתי ומקיף, ולכן אין צורך בניסיון או בידע קודם בריפוי בעיסוק.


תכנית הלימודים


בתחילת הלימודים, בוחנים הסטודנטים מושגי יסוד במקצועות שמהווים את הבסיס למקצוע הריפוי בעיסוק, כמו למשל פסיכולוגיה, פיזיולוגיה, סטטיסטיקה, רפואה וביולוגיה. לאחר מכן, הם לומדים על לקויות התפתחותיות שונות במישור הפסיכולוגי, הנפשי והקוגניטיבי ודנים בשיטות התערבות שנועדו לסייע לתהליך השיקום וההחלמה, בדרך לשילוב בחברה ובקהילה. הם מעמיקים בדרכי האבחון הנהוגות, ביחסי מטופלים ומטפלים ובדרכים להפיכת תהליך הטיפול ליעיל ומותאם לצרכיהן של אוכלוסיות שונות. כמו כן, סוקרים התלמידים את ההתפתחויות העדכניות בענף, כמו שכלולים טכנולוגיים ושילוב מחשבים בעבודה.


מתכונת הלימוד


לימודי ריפוי בעיסוק מתפרשים על פני כ - 3 שנים וחצי. המפגשים מתקיימים במהלך שלושה עד חמישה ימים בשבוע, בדרך כלל בשעות הבוקר ואחר הצהרים. במהלכם, לוקחים הסטודנטים חלק בהרצאות עיוניות, בקורסי בחירה, בהדרכות ובסמינריונים מחקריים. בנוסף, עליהם להשתתף בהכשרה קלינית מעשית, במסגרתה מיישמים התלמידים את עקרונות העבודה במסגרות טיפוליות ושיקומיות שונות כמו מרפאות, בתי חולים ומוסדות חינוך.


נושאי הלימוד

 

 • ריפוי בעיסוק בטיפול קבוצתי
 • גרונטולוגיה וגריאטריה
 • אבחונים לליקויים קוגניטיביים
 • שיקום למוגבלויות פיזיות
 • טיפול באמצעות תנועה ואמנות
 • טיפול בילדים ובבני נוער
 • פיזיולוגיה של מערכת העצבים
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • שיקום ושילוב במסגרת הקהילה
 • מחלות פנימיות ופתולוגיה
 • מחשוב וטכנולוגיה בריפוי בעיסוק
 • מטופלים ובני משפחותיהם
 • פסיכולוגיה של מצבי נכות ומחלה
 • בניית רצף לתהליך הטיפולי
 • מערכת הרווחה והבריאות בישראל
 • פסיכופתולוגיה ופסיכיאטריה    
 • התערבויות טיפוליות במעגלי החיים    
 • ועוד


תנאי קבלה


לתכנית מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה וציון בבחינה הפסיכומטרית, בדגש על ציון גבוה בחלק האנגלית בבחינה. חלק ממוסדות הלימוד מקבלים מועמדים מגיל 19 ומעלה בלבד. יכולים להתקבל גם מועמדים שאין ברשותם תעודת בגרות, שהם בוגרי מכינות קדם אקדמיות לחרדים בממוצע של 80 לפחות. מתאימים מוזמנים לריאיון קבלה שנערך בפני ועדת קבלה.


תעודה


סטודנטים המסיימים בהצלחה את לימודיהם במסלול, זכאים לקבל תואר ראשון "BA" או "BOT" בריפוי בעיסוק המוענק מטעם מוסד הלימוד. על מנת לקבל את התואר נדרשים התלמידים להיות נוכחים בכל השיעורים ובהכשרה הקלינית, לעבור את הבחינות ולהגיש את המטלות העיוניות.

 


מוסדות


מבח"ר מכללת בני ברק החרדית: לימודי ריפוי בעיסוק במכללת מבח"ר מתקיימים במסלול לנשים בלבד. התכנית היא פרי שיתוף פעולה עם אוניברסיטת חיפה, והיא מתקיימת בחלוקה ל - 4 דרגים, שמתחילים בנושאים כלליים ומבואות ומתמקדים לאורך המסלול במיומנויות טיפול מעשיות באוכלוסיות שונות כמו קשישים וילדים. המפגשים נערכים במשך חמישה ימים בשבוע בקמפוס המכללה בעיר בני ברק.


הקמפוס החרדי קריית אונו (ירושלים ואור יהודה): הקריה האקדמית אונו מפעילה קמפוס לחרדים, שמציע מסלולים שונים לקבלת תואר ראשון לחרדים המותאמים לאורח חייהם של סטודנטים חרדים. התכנית ללימודי ריפוי בעיסוק מקיפה שלל סוגיות התפתחותיות, רפואיות, פסיכולוגיות וסוציולוגיות וכוללת התנסות מעשית בשיטות ההתערבות החל מהשנה הראשונה. השיעורים מתקיימים במהלך שלושה ימים בשבוע.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי ריפוי בעיסוק לחרדים?

רוצה לדעת יותר על לימודי ריפוי בעיסוק לחרדים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי ריפוי בעיסוק לחרדים

חוות דעת של סטודנטים: לימודים לדתיים

התקבלו 2,187 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא לימודים לדתיים

ד"ר תמי אמיר
לימודי ריפוי בעיסוק הינם לימודים רב תחומיים הנוגעים הן למדעי החיים והן לתחומי הטיפול והאומנות. בהיותם כה מגוונים, עליך להיות בעל יכולות כמותיות, מילוליות ואף צורניות מרחביות. בלימודים אלו נלמדים מספר קורסים לא קלים הקשורים לגוף האדם, לאנטומיה ולמדעי החיים באופן כללי, כל זאת לצד שיטות מחקר כמותיות ואיכותניות. כמרפא בעיסוק, רצוי שתתעניין בתחומי המדע (מחקר) ולצדם, בתחומי החברה והאומנות. כלומר, בעל עניין באנשים, רצון לעזור ויצירתי מספיק בכדי להתאים לאדם את השיטה/גישה המתאימה לו.
מרפאים בעיסוק משתלבים בהרבה מאד מקומות עבודה ובשלב מהיר יחסית יכולים להגיע לעצמאות תפקודית ולפתיחת מרפאות משל עצמם. חלקם משלבים את עבודתם כשכירים לצד עבודתם כעצמאים.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp