רוצה פרטים על מקצועות הרדיו?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מקצועות הרדיו

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מקצועות הרדיו? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מקצועות הרדיו - למי זה מתאים? כמה זה עולה?

 

כדי להעביר שידור רדיו איכותי יש צורך בצוות מיומן ומקצועי בכל התחומים הקשורים ברדיו, מאחורי הקלעים ובחזית השידור. לימודי רדיו מקנים כלים בסיסיים לעבודה בתחנות הרדיו המקומיות והארציות, ומעניקים ידע בעריכת תוכן והפקה, עריכת מוזיקה, קריינות ועוד. התוכניות הלימוד משלבות התנסות מעשית באולפנים ועם סיום הלימודים מקליטים הסטודנטים מספר פיילוטים לצורך יישום הידע שנרכש.

 

קיראו על: לימודי תקשורת

 
לימודים אלה יאפשרו לכם תעסוקה לא שגרתית במקום עבודה דינאמי ובעל השפעה על המון רב של מאזינים. ערוץ רדיו איכותי מספק תוכן מילולי, תוכני, ומוזיקאלי ולכן רבים הם המקצועות בתחום: קריינות, שדרנות, עיתונות משודרת, עריכת מוזיקה, פרסום וכתיבה קריאטיבית לרדיו, חדשות, כתבות שטח, הפקה ועריכה תוך השתלבות מעשית בעבודה ברדיו, ובניית לוח משדרים.
 
תוכניות לימוד
 
למרות האופי המסורתי של הרדיו והפופולאריות של ערוצי תקשורת רבים ושונים, עדיין נחשב הרדיו לרלוונטי, עדכני ומבוקש. מספר תחנות הרדיו עולה מדי שנה וכך גם תוכניות הרדיו המגוונות. לפיכך קיים ביקוש רב לבוגרי לימודי רדיו שישתלבו בתפקידים שונים במערכות הרדיו. בוגרי הלימודים מוכשרים לערוך מוזיקה, להקריא טקסטים, להגיש תוכנית רדיו, תוך שליטה בכללי האינטונציה והדיקציה המקובלים.
 
לימודי רדיו מוצעים במגוון מסלולים, החל מקורסים המעניקים לבוגריהם תעודות גמר, דרך לימודי הנדסאים, המזכים בדיפלומה בתחום ועד לימודים אקדמיים המשתלבים כחלק מלימודי תואר ראשון בתקשורת.
 
 
מטרת הלימודים
 
מטרת הלימודים היא להכשיר אנשי מקצוע בתחום הרדיו הבקיאים בכל מקצועות הרדיו העכשוויים. הסטודנטים לומדים להפעיל אולפן ברמת טכנאים בכדי לנהל שידורים חיים ולערוך חומר מוקלט. כמו כן לומדים הסטודנטים לערוך תכניות רדיו, מוזיקה הגשה וקריינות מהאולפן ומהשטח.
 
כמו כן, הסטודנטים בלימודים אלה עוברים הכשרה בתחום עיתונאות הרדיו על כל מרכיביה: הפקה, עריכה, תחקיר, הכנת כתבות, ביצוע ראיונות ועוד. תוכניות לימוד מסויימות גם מקיימות סדנת שידור עיתונאית שבמסגרתה מיישמים הסטודנטים את כל מקצועות הרדיו, כמו גם משתתפים בהכנת פרויקט גמר שמסתכם בתכנית רדיו הנעשית בצוותים, ומביאה לידי ביטוי את הידע והכישורים של התלמידים בשידור ובעריכה ברדיו על כל היבטיהם.
 
נושאי לימוד
 
לימודי מקצועות הרדיו מעניקים לסטודנטים ידע מרוכז בתחומי הרדיו השונים, תוך התמקדות בלימודי שדרנות וקריינות. תוכניות הלימוד אמנם משתנות בין מוסדות הלימוד השונים, אך על פי רוב הן כוללות הקניית עקרונות בסיסיים בקריאת טקסטים בהטעמה (דיקציה ואינטונציה), הגשה אישית ברדיו, ניהול אולפן רדיו, עריכה מוסיקלית, עריכת תוכנית רדיו, דיקציה, עקרונות ההגשה בטלויזיה ורדיו, הפקת תוכנית רדיו, טכנאות בסיסית, הפקה ועריכת תכנים. לימודי מקצועות הרדיו שמים דגש רב על התנסות מעשית, הכוללת הקלטה באולפני בשידור חי.חומר זה ישמש את הבוגרים ככרטיס ביקור מקצועי ויאפשר להם להשתלב בענף.
 
מהן אפשרויות התעסוקה?
 
בוגרי מסלול לימודי מקצועות הרדיו יוכלו להשתלב בתחנות הרדיו המקומיות והארציות כמגישים מוסיקליים, קרייני טקסטים, מפיקי תחקיר וראיונות, קריינים, קרייני פרסומות, טכנאים, עורכים ומפיקים.
 
מהן האפשרויות לקידום בתחום?
 
בוגרי לימודי מקצועות הרדיו המעוניינים להתקדם בתחום מומלץ שימשיכו ללימודים אקדמיים כדוגמת תואר ראשון בתקשורת או לימודי קריינות ורדיו מתקדמים.
 
מהו משך זמן הלימודים?
 
קורס רדיו יכול להמשך כארבעה חודשים. מספר השעות יהיה כ-60.  ניתן ללמוד את התחום בצורה עמוקה יותר באוניברסיטות השונות במסגרת לימודים לתואר בתקשורת. הלימודים לתואר יימשכו שלוש שנ"ל אקדמיות. בדרך כלל יתקבלו מועמדים בעלי השכלה תיכונית ומעלה, לאחר ריאיון אישי.
 
כמה זה עולה?
 
קורס בן 60 שעות כיתה ואולפן יעלה כ-4500 ₪.
 
היכן לומדים?
 
  • האקדמית נתניה - בלימודי החוץ של האקדמית נתניה מתקיים קורס רדיו שבו לומדים על שלל התפקידים באוללפן הרדיו ואף מתנסיםבפועל בתכנון, עריכה ושידור של תכנית.
 
  • אוניברסיטת חיפה - ביחידה ללימודי חוץ ולימודי המשך. התוכנית היא בשיתוף רדיו חיפה.
 
  • המכללה האקדמית אורנים - היחידה ללימודי חוץ (טבעון) - ביחידה ללימודי חוץ של המכללה מתקים קורס שדרנות רדיו בהיקף של כ - 6 מפגשים, מהם שני מפגשים מוקדשים לעבודה אישית עם מנחה הקורס.
 
  • מרכז אקדמי ספיר (שדרות) - בית הספר מעניק לבוגרים תואר ראשון במסלול חד חוגי בתקשורת ובמקביל מכשיר אנשי מקצוע בתחומים שונים של העשייה התקשורתית. סגל המורים כולל את טובי המורים האקדמאיים והמקצועיים. בסיום הלימודים תסיימו עם תואר ראשון בתקשורת.
 
  • המכללה האקדמית כנרת (עמק הירדן) - מסלול לימודי רוח ותקשורת הינו מסלול ייחודי מסוגו בארץ המשלב בין לימודים עיוניים מתחום מדעי הרוח ללימודים עיוניים בתחום התקשורת, תוך שילוב עבודה יישומית במעבדות ואולפנים מתקדמים. הלימודים הם לתואר ראשון בתקשורת.
 
  • רדיו תל אביב - כאן הלימודים הם לא לתואר כמובן, אך יכשירו אתכם למקצועות הרדיו. קורס הכרת הרדיו של מכללת רדיו תל אביב נועד להכשיר לעבודת שידור, וכן מעניק טעימה מרוכזת מכל מקצועות הרדיו, עריכת תוכן והפקה, קריינות ועריכה מוסיקלית תוך עבודה מעשית וטכנית בזמן התנסות שלכם באולפן.
 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מקצועות הרדיו?

רוצה לדעת יותר על מקצועות הרדיו?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד מקצועות הרדיו
Whatsapp Whatsapp