תואר בקרימינולוגיה במכללה האקדמית אשקלון

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית אשקלון
המכללה האקדמית אשקלון
המכללה האקדמית אשקלון
המכללה האקדמית אשקלון
המכללה האקדמית אשקלון

 

לימודי קרימינולוגיה לתואר ראשון במכללה האקדמית אשקלון

 

מאירים את השוליים

 

ישנן צורות רבות של התנהגות עבריינית. החל מפשעי צווארון לבן, דרך עבירות רכוש כמו הצתה וגניבה, התמכרויות לסמים ופשע מאורגן וכלה בעבירות קשות נגד גופו של הזולת ובהן אונס ורצח. הדרכים להתמודד כחברה עם תופעות אלה הן מגוונות, ומתבטאות הן בניסיונות למנוע התנהגויות של סטייה חברתית, והן במציאת דרכים לאכוף את החוק, להעמיד לדין את הפושעים ובמידת האפשר גם לשקמם ולהחזירם לקהילה. הלימודים לתואר ראשון בקרימינולוגיה במכללה האקדמית אשקלון חושפים את הסטודנטים למגוון רחב של נושאים מרתקים במדעי ההתנהגות, המניחים את הקרקע לקראת השתלבותם בעבודה בבתי הסוהר, במשטרה ובמערכת המשפט.

 

תכנית הלימודים

 

הלימודים לתואר ראשון בקרימינולוגיה במכללה האקדמית אשקלון מקיפים נושאים מגוונים, החל משיטות לזיהוי פלילי ולגילוי שקרים, דרך חשיפה למודלים שונים של התמכרות וכלה בהכרות מעמיקה עם מערכת אכיפת החוק בישראל. הסטודנטים מקבלים כלים למחקר בשיטות מגוונות ומפתחים גישה ביקורתית לסוגיות בוערות של הגירה, ריבוד חברתי ועבריינות נוער.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר הראשון בקרימינולוגיה במכללה האקדמית אשקלון מתפרשים על פני שלוש שנים. הם מתקיימים הן במסלול מורחב (חג חוגי) והן במסלול דו חוגי המאפשר לשלב תחום נוסף כמו לימודי סוציולוגיה, פסיכולוגיה או פוליטיקה וממשל. הלימודים משלבים סיורים לימודיים בבתי כלא וכוללים מפגשים עם אנשי הסנגוריה הציבורית ואנשי מחקר במשטרה.

 

התנסות מעשית


הלימודים כוללים התנסות פרקטית במסגרות אכיפה ותיקון, שמתקיימת בהדרכה של אנשי מקצוע ובליווי של הסגל. בין הגופים המשתפים פעולה עם החוג נמנים המשטרה, המרכז לבריאות הנפש, בתי חולים, הרשות לשיקום האסיר ומסגרות טיפוליות לנוער. התנסות זו משלימה את הלימודים העיוניים ומאפשרת להבין לעומק את הידע הנלמד.

 

תכנית לכוחות הביטחון

 

החוג לקרימינולוגיה מקיים גם מסלול מיוחד חד חוגי ללימודי קרימינולוגיה לכוחות הביטחון. התכנית זהה לתכנית החד חוגית הרגילה לתואר הראשון ונערכת באישור המל"ג. היא מרוכזת בשנתיים קלנדריות ובה שישה סמסטרים, כולל סמסטרים בחודשי הקיץ. השיעורים במסלול זה מרוכזים ביומיים במהלך השבוע.

 

כינוסים אקדמיים


החוג מארגן לתלמידיו ולסגל המרצים כינוסים אקדמיים בתחומי הקרימינולוגיה, התיקון ואכיפת החוק. בין נושאי הכינוסים האחרונים אפשר למנות שיקום תלוי תרבות של אסירים, היחס לאחר בחברה הישראלית, שחיתות ציבורית, טיפול בעברייני מין ויחסי הגומלין שבין משפט, תקשורת וסטייה.


קרימינולוגיה ישראלית


החוג לקרימינולוגיה מפיק כתב עת מדעי רשמי של האגודה הישראלית לקרימינולוגיה, ששמו "קרימינולוגיה ישראלית". זהו כתב עת שפיט המפרסם מאמרים בתחומי הקרימינולוגיה השונים בישראל.

 

מכון שא"מ

 

במכללת אשקלון פועל מכון שא"מ המתמקד בשילוב אסירים משוחררים בקהילה. המכון פועל תוך שיתוף פעולה מחקרי עם שירות בתי הסוהר ועם הרשות לשיקום האסיר ומעמיד לרשות חוקרים וסטודנטים מגוון מקורות מידע ייחודיים בתחום הטיפול והשיקום ובהם חוברות, ספרים, כתבי עת ומאגרים אלקטרוניים.


מעבדה פורנזית


בחוג נפתחה מעבדת מחקר פורנזית, שמטרתה לערוך מחקריים יישומיים ואקדמיים עבור הסנגוריה, המשטרה, הפרקליטות וגופים נוספים. בשלב הראשוני מתמקדת המעבדה בתחום זיהוי הפנים, הליכי חקירה ומסדרי זיהוי. בהמשך צפויים תחומי המחקר להתרחב. היא משמשת במה למחקרים בסיסיים במהלך התואר הראשון וכן למחקרים מתקדמים יותר בתואר השני.

 

נושאי הלימוד

 

הנה כמה מהנושאים שנלמדים במסגרת לימודי קרימינולוגיה במכללת אשקלון:

 

  • מערכות תיקון
  • פסיכופתולוגיה
  • פשיעה בישראל
  • סטייה חברתית
  • הערכת מסוכנות   
  • בתי סוהר
  • פרופילאות
  • מידע פורנזי   
  • ועוד

 

 

 

 

סגל הוראה

 

בין סגל המורים בחוג לקרימינולוגיה במכללה האקדמית אשקלון תוכלו למצוא שורה של אנשי אקדמיה וחוקרים בעלי התמחויות מגוונות וידע מקצועי רב. ביניהם ניתן למצוא: דוקטור המתמחה באלימות נגד נשים ובעבריינות מין, החוקרת סוגיות של זהות קורבנית ועוסקת בשאלות פסיכולוגיות, משפטיות וסוציולוגיות של תוקפנות ושל הבדלים מגדריים; פרופסור שכתב את עבודת הדוקטורט שלו על דפוסי סטייה חברתית ועבריינות בקרב יוצאי אתיופיה ועוסק בעבריינות נוער, בהיבטים חברתיים של שימוש בסמים ובקשר שבין הגירה ופשיעה; פסיכולוג העוסק במחקר של התנהגויות אובדניות, מנחה קבוצות תמיכה לשארים ומייעץ לצוותי חקירה במקרים שבהם עולה אפשרות אובדנית בתהליך איתור נעדרים; פרופסור בעל השכלה משפטית ורפואית, מומחה למשפט רפואי ופעילות של מערכת העצבים תחת השפעת חומרים פסיכו-אפקטיביים; ועוד רבים וטובים.

 

תנאי קבלה

 

כדי להתקבל למסלול המורחב (חד חוגי) יש צורך בבגרות בממוצע ציונים 82 ומעלה. לקבלה למסלול הדו חוגי נדרש ממוצע בגרות 82, למעט פסיכולוגיה שבו הדרישה לממוצע בגרות 90 ומעלה.

 

הקבלה ללימודים בחוג לקרימינולוגיה נעשית על ידי ועדת הקבלה על המכללה האקדמית אשקלון, על פי תנאים שנקבעים על ידי החוג או על ידי גורם מוסמך אחר.

 

תעודה

 

השלמת חובות הלימודים בחוג מזכה את הסטודנטים בתואר ראשון בקרימינולוגיה, במסלול חד חוגי או דו חוגי, מטעם המכללה האקדמית אשקלון.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אשקלון

חוות דעת של סטודנטים על לימודי קרימינולוגיה - אשקלון

התקבלו 42 דירוגיםבציון ממוצע: 4.1 מתוך 5

המכללה האקדמית אשקלון
19/02/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

המרצים מדברים בגובה העיניים, יש אוירת למידה בין הסטודנטים, המתקנים במקום עצמו חדשים וטובים, המקום מש קרא עוד...

על הקמפוס

סה״כ אחלה קמפוס אשר משרה אוירת נוחות, המורים לא מקובעים ופתוחים לשוחח גם מעבר לשעורים, אני די מרוצה  קרא עוד...

טיפים

ממליץ להגיע לכל שעור, אין תחליך להסבר של מורה. יש מספיק חניה בחוץ, אל תשלם בשביל להחנות בחניה של הק קרא עוד...

המכללה האקדמית אשקלון
07/12/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את האווירה המשפחתית הייחודיות והאופן שבו המרצים עונים לשאלות מלמדים וסובלניים

על הקמפוס

הקמפוס מאוד מגוון יש כאן אנשים מהצבא צעירים ומהוגרים יש כאן אופציה לתגבורים ועזרה למבחנים

טיפים

לבוא עם מוטיבתיה ורצון לתת את הכל ולא לוותר להיות חברותי להיוץ חינני ולעזור לחברים בכיתה


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp