רוצה פרטים על קריאייטיב?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס קריאייטיב - על מה ולמה?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קריאייטיב? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי קריאייטיב
 
יצירתיות תכליתית
 
הקריאייטיב הוא שם למקצועות העוסקים בפרסום מן ההיבט היצירתי אמנותי שלו. לרוב כוללים מקצועות אלה את הקופירייטינג ואת הארט דיירקשן; הקופירייטר עוסק במילים הכתובות, ותמצית מהות עבודתו היא אולי המשפט "להגיד הרבה במעט". זאת בעוד שהארט דיירקטור עוסק בניהול האמנותי של הקמפיין כולו והוא אף אחראי על האסטרטגיה היצירתית, שבתוכה נכללים המיתוג, הקופירייטינג, העיצוב החזותי והשילוב בין כולם.
 
על הלימודים
 
הקריאייטיב נלמד כיום בכמה מוסדות שבראשם עומדים אנשי פרסום מן השורה הראשונה; בכל המסלולים נחשפים הסטודנטים לעקרונות החשיבה היצירתית ולעקרונות הפרסום ובניית הקמפיין השיווקי. בין השאר הם לומדים כיצד להתאים את המסר ללקוח, לקהל היעד ולמוצר, ואיך לייצר מסר בלתי נשכח שמעורר את הצופה או את השומע לרגש או לפעולה הרצויים ללקוח. בכל אחד מן המסלולים לומדים התלמידים לעשות שימוש באמצעים העומדים לרשותם –תקשורת מילולית או תקשורת חזותית – כדי להעביר בצורה הטובה ביותר את אותו מסר מבריק.
 
מתכונת הלימוד
 
הלימודים נשענים באופן מובהק על התנסות מעשית ועל סדנאות לימוד. בנוסף, במהלכם נעשה שימוש רב בדיונים פתוחים, מקרי מבחן וסימולציות, וכן בסדנאות אמן, פגישות עם מומחים בתחום, והגשת תרגילים ופרויקטים. בכל המסלולים מגישים התלמידים פרויקט גמר מסכם, שלרוב אף מוצג בתערוכת סיום של הבוגרים. כמו כן, התלמידים יוצאי אפיקי לימוד אלה יכולים להתהדר בתיק עבודות עדכני המייצג אותם בשוק לאחר מכן. מרבית התכניות כוללות אף התנסות בפועל בעבודה מול לקוחות חיצוניים בבניית קמפיינים, בפרזנטציות ועוד.
 
נושאי הלימוד
 
בין הנושאים הנלמדים במסלולי הקריאייטיב השונים נכללים גם הנושאים הבאים:
 
 • פרינט
 • יצירת תוכן 
 • יסודות הפרסום
 • תסריטאות
 • חשיבה יצירתית
 • שיווק חווייתי
 • אינטראקטיב
 • מיתוג, יצירת לוגו ותדמית
 • עיצוב בפרסום
 • צילום פרסומי
 • מדיה חברתית ופיתוח אפליקציות
 • תולדות האמנות
 • פיתוח פורמטים מסוגים שונים לטלוויזיה
 • ועוד...
 
 

מוסדות לימוד אפשריים

 
 • מכללת תרצה גרנות ACC – מכללה הממוקמת בתל אביב, ובה מוצעים מסלול ללימודי קופירייטינג ומסלול ללימודי ארט דיירקשן; שני המסלולים נלמדים בהיקפים נרחבים ונפרשים על פני שנה עד שנתיים, והם פועלים בקשר הדוק עם תעשיית הפרסום בארץ. בשניהם אף מציגים הבוגרים תערוכות גמר.

 

 • הבצפר – בית ספר שהקימו מספר משרדי פרסום מובילים, ובו נלמד מקצוע הקופירייטינג באוריינטציה שתואמת באופן מרבי את אופי פעילות ענף הפרסום בארץ. הלימודים במוסד זה נערכים בשיטה ייחודית בה בכל פרויקט יש סטודנט אחד המבצע את התפקיד אותו הוא לומד, בעוד שהסטודנטים האחרים במערך הפרסומי מבצעים עבודות משלימות להצלחת המשימה. לדוגמא – בקורס קופירייטינג יזכה כל אחד מהסטודנטים להיות קופירייטר ראשי בפרויקט אחד. בנוסף נלמדים בבצפר מקצועות כתקציבאות, פלנינג, יחסי ציבור, שיווק ופרסום, ועוד.
 
היקף הלימודים
 
היקף הלימודים משתנה בין המוסדות ובין המסלולים השונים, והוא נע סביב כמה מאות שעות לימוד אקדמיות. במרבית המסלולים, משך הלימודים הוא בין שנת לימודים אחת לשנתיים אקדמיות. רוב המסלולים מוצעים במתכונת של לימודי אחר הצהריים וערב, באופן המתאים לאנשים עובדים, אך ברבים מהם לומדים יותר מיום אחד בשבוע. 
 
תנאי הקבלה
 
תנאי הקבלה משתנים מעט בין מוסדות הלימוד השונים. ברוב התכניות נדרשים המועמדים לעבור מבחן "ארט טסט" או מבחן קופירייטינג, בחינות מיון בעל פה ובכתב, וכן מעבר של ריאיון קבלה אישי. לרוב המסלולים מתקבל מספר מועט יחסית של מועמדים, משום שבתי הספר מבקשים לבחור רק את המועמדים המתאימים ביותר למקצוע.
 
אפשרויות התעסוקה
 
בתום ההכשרה יוצאים הבוגרים לשוק הפרסום כאשר בידיהם תיק עבודות מייצג שלהם, שעוצב ונערך בזמן הלימודים. באמצעותו, ובאמצעות הקשרים שיצרו תוך כדי התהליך, יוכלו להשתלב בעבודה במשרדי פרסום מובילים וליצור קמפיינים לטלוויזיה, לרדיו, למדיה הדיגיטלית, ועוד. בנוסף, לבתי הספר קשרי עבודה עם גורמים מובילים בעולם הפרסום והשיווק, ורובם מסייעים לבוגריהם המצטיינים באמצעות חשיפה, יצירת קשרים, ויצירת אפשרויות להתמחות (סטאז') במשרדים אלה.
 

לסיכום
 
בחירה בתחום זה תאפשר לכם לחזות בפירות עבודתכם בכל מקום ובכל זמן באמצעי התקשורת השונים, ותסגל אצלכם חשיבה יצירתית והסתכלות שונה על ההתרחשויות היומיומיות שבמציאות החיים. מסלולי הלימוד הם מקצועיים ופועלים מתוך תלות הדדית בתעשיית הפרסום בארץ, וברובם אף ניתן לשלם את שכר הלימוד באמצעות מענק השחרור מצה"ל.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על קריאייטיב?

רוצה לדעת יותר על קריאייטיב?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: פרסום
התקבלו 9 דירוגים בציון ממוצע 4.7 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp