לימודי רכש וקניינות במפנה - הקריה להשכלה והדרכה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס ניהול?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על קורס קניינות ורכש - מפנה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס קניינות ורכש במפנה – הקריה להשכלה והדרכה
 
תפקיד מפתח
 
ניהול קניינות ורכש הוא תפקיד הקובע את מדיניות המוצרים של העסק עצמו, ובמידה רבה גם -את מעמדו בשוק התחרותי. על העוסק בניהול רכש בארגון להישאר מעודכן בנעשה בשוק ואצל חברות מתחרות, ולהביא בחשבון נתונים כתמחור, דרישות שוק, איכות ועוד. בנוסף, התפקיד דורש יכולת ענפה לניהול נכון של קשרים עסקיים ומקצועיים מסוגים שונים.
 
על הקורס במכללת מפנה
 
מפנה – הקריה להשכלה והדרכה מציעה קורס קניינות ורכש, שבו מוכשרים המשתתפים בתחומים כאיתור מקורות אספקה, ארגון וניהול מחלקות רכש, וניהול רכש בינלאומי. הסטודנטים לומדים כיצד לטוות קשרים עסקיים עם ספקים ולקוחות, וכן לומדים היבטים משפטיים הנוגעים ליחסי צריכה ומכירה.
 
קורס זה מיועד לאלה שהם כבר בעלי ניסיון בתחומי הרכש, היבוא והקניינות, או למי שמעוניין להכשיר עצמו לעבודה מקצועית בתחום. היקף הלימודים הוא 280 שעות לימוד, והם מתקיימים בחיפה. בתום הלימודים במסלול, תוענק לתלמידים תעודת גמר "קניינות ורכש" מטעם משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה.
 
מבין הנושאים הנלמדים בקורס קניינות ורכש
 
  • ארגון מחלקות רכש – ארגון נכון של מסמכים חשובים כחוזים וחשבוניות; תיעוד של הזמנות ומצאי; מעקב אחר הזמנות; ניהול רשימת ספקים; ניהול מלאי ולוגיסטיקה ועוד.

 

  • תהליך הרכש – ייזום וסקירה: מתי כדאי לבצע רכישה בסדרי גודל שונים? באיזו מידה ניתן לסמוך על המידע המצוי באינטרנט? כיצד פותחים בקשר עם ספק, במטרה לכונן איתו מערכת יחסי מכר וקנייה ממושכים ויעילים?

 

  • ניהול משא ומתן – מהם האינטרסים של הספק או נותן השירות, וכיצד הם יכולים להשתלב כראוי באינטרסים של הארגון? כיצד מפתחים עמדה חזקה מול צד שכנגד? מהו תפקידה של התקשורת הבינאישית בניהול משא ומתן עסקי?

 

  • הצעות מחיר – מה מקומם של מכרזים בתהליך הרכש, וכיצד מפרסמים מכרז? כיצד להעריך הצעה? מהי החלטה נכונה, וכיצד בוחרים מוצר, שירות או ספק?

 

  • רכש בינלאומי – איך מתנהלות רכישות של מוצרים או שירותים ממדינות אחרות? במה תלויות העלויות של מוצרים המגיעים מחו"ל? מיהם הגורמים המעורבים בתהליך הרכש ממדינה אחרת?

 

  • מדדים להערכת ביצוע רכש – כיצד מתבצעות בדיקות התאימות בין המוצר שהתקבל לזה שהוסכם עליו בדרישת הרכש? לאיזה פרטים חשוב לשים לב באופן מיוחד? כיצד ניתן להעריך ביצוע רכש כשמדובר במתן שירות?

 

  • ביצוע הזמנה – כיצד מתבצעת דרישת הרכש? מה משמעותם של סעיפים תקציביים, וכיצד בוחרים בסעיף התקציבי המתאים ביותר?  מה אמור להיות כלול במפרט הטכני של ההזמנה?

 

  • קשר עם ספק – מיהו הצרכן האטרקטיבי, ואיך יוצרים תדמית כזו? כיצד לשמור על יחסים תקינים וטובים עם ספק לתועלת הארגון? מתי מומלץ להפסיק את הקשר עם ספק מסוים?

 

  • שימושים במערכות מידע ניהולי ממוחשבות - יישומים במערכת SAP מסוג ERP
 
לסיכום
 
תפקיד הקניין במחלקת הרכש בארגון הוא תפקיד מפתח, העשוי לתרום רבות לתפקוד היעיל של החברה, לחיסכון בהוצאותיה ולשיפור מעמדה מול מתחרים. הקניין אמור לשמר ספקים טובים ולברור אותם בקפדנות, לשמור על קשרים בינאישיים טובים ובו בזמן לעמוד על דרישות ולהגן על האינטרסים של הארגון. קורס קניינות ורכש במפנה – הקריה להשכלה והדרכה מעניק למשתתפיו את הידע הדרוש להם על מנת למלא תפקידי מפתח במחלקות הרכש בארגונים, ומזכה אותם בתעודת גמר מטעם משרד התמ"ת.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מפנה - הקריה להשכלה והדרכה, שלוחת מכון לנדר

עוד מסלולי לימוד - מכללת מפנה
פורום לימודי תעודה | קורסים
בירור לקורס סוכן נסיעות מוסמך
וויצאל ריאן
ללא תגובה
קורס סוכני ביטוח
רינת
ללא תגובה
אפשרויות תעסוקה בקורס בדיקת תוכנה
דני
ללא תגובה
האם אני עומד בתנאי הקבלה של אימון במקום אחר ממכון?
אייל זלישנסקי
ללא תגובה
מקומות ללימודי קורס lean
ניר
ללא תגובה
משך זמן קורס פקידות קבלה
ארשיד פריד
1 תגובות
קורס גישור בירושלים או גבעת זאב
מאיר
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp