לימודי קלינאות תקשורת לחרדים בקמפוס שטראוס

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על קמפוס שטראוס - קלינאות תקשורת לחרדים.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הפרעות בתקשורת בקמפוס שטראוס לנשים חרדיות


קלינאיות תקשורת מסורות


קלינאי תקשורת עוסקים במחקר ובטיפול במגוון הפרעות תקשורת כגון ליקויי שמיעה, בעיות דיבור, הפרעות למידה וקשיים בבליעה. הם מועסקים במסגרות שונות במערכת הבריאות והחינוך, כמו למשל בתי חולים, מרפאות, בתי ספר בחינוך הרגיל והמיוחד ומכוני תקשורת.


בקמפוס שטראוס מתקיימת תכנית לימודי קלינאות תקשורת לחרדים, אשר מיועדת לנשים בלבד. המסלול מכשיר את הסטודנטיות להשתלבות בפיתוח, במחקר ובעבודה מעשית בענף קלינאות התקשורת, וכל זאת באווירה חרדית שמותאמת לאורח חייהן של התלמידות ובשמירה על ערכי הדת.


תכנית הלימודים


הסטודנטיות בתכנית לימודי קלינאות תקשורת מתחילות וסוקרות סוגיות יסודיות במדעי החיים, מדעי החברה ומדעי ההתנהגות, אשר עומדות בבסיסו של תחום קלינאות התקשורת. לאחר מכן, הן דנות בהיבטים שונים של הדיבור, השמיעה והבליעה ובהפרעות שונות שמתרחשות בהם בקרב ילדים ומבוגרים. בהמשך, הן בוחנות שיטות טיפול שונות ודרכים לשיקום מטופלים, וכן אמצעים לאבחון מוקדם ומניעה של הליקויים. בנוסף לכך, עוסקות התלמידות בהשלכות החברתיות והנפשיות של ליקויי שפה בשלבים שונים של החיים, כמו למשל בגיל הרך ובקרב קשישים, ומנתחות דרכים בהן ניתן לסייע למטופלים.

 


מתכונת הלימוד


הלימודים במסלול מתפרשים על פני שלוש שנים וחצי. הסטודנטיות משלבות החל משנתן הראשונה בין הרצאות עיוניות וניתוח של מקרי בוחן לבין התנסות קלינית מעשית, אשר מתקיימת במסגרת קליניקות דיבור ושפה, מעבדות, ומכוני שמיעה שנמצאים במכללה.


נושאי הלימוד

 

 • הערכה של הפרעות תקשורת
 • תהליכי הפקת דיבור
 • שינויים גופניים במעגלי החיים
 • אבחון של בעיות שפה
 • גורמים המשפיעים על הדיבור
 • דיבור אצל לקויי שמיעה
 • התמודדות עם מחלות כרוניות
 • מדעי השמיעה ואודיולוגיה
 • תפיסת דיבור דרך חושים שונים
 • הפרעות שפה בקרב ילדים
 • הפרעות בהתפתחות קוגניטיבית
 • גדילה והתפתחות מגיל לידה    
 • השלכות התנהגותיות של ליקויי שמיעה    
 • ועוד

 

סגל הוראה


ראש המסלול היא חוקרת בעלת תואר דוקטור, אשר מתמקדת במחקריה בליקויי שפה בקרב אוטיסטים ובאנשים עם לקויות שמיעה. בנוסף, היא עוסקת בפיתוח תכניות לימודים והדרכות בנושא הפרעות בתקשורת.


על מוסד הלימוד


קמפוס שטראוס הוא מרכז לימודים אקדמיים הממוקם בעיר ירושלים, אשר הוקם על ידי המכללה האקדמית הדסה. הוא מציע תכניות שונות לקבלת תואר ראשון למגזר החרדי, במקצועות כמו מדעי המחשב, ניהול, אופטומטריה וביוטכנולוגיה. כל המסלולים בקמפוס מתקיימים בהפרדה מלאה בין נשים לגברים.


תנאי קבלה


לתכנית מתקבלות מועמדות בעלות תעודת בגרות מלאה וציון בבחינה הפסיכומטרית. לחלופין, יכולות להתקבל גם בוגרות מכינה קדם אקדמית לחרדים, שלהן ציון של 100 ומעלה במבחן אמיר"ם, או ציון 120 במבחן יע"ל. מתאימות העומדות בדרישות הסף מוזמנות לריאיון קבלה אישי.

 


תעודה


סטודנטיות המסיימות בהצלחה את לימודיהן בתכנית ועומדות בכל חובות הנוכחות וההגשה, זכאיות לקבל תואר ראשון "B.A." בהפרעות בתקשורת, המוענק מטעם המכללה האקדמית הדסה. על מנת לקבל רישיון לעסוק בקלינאות תקשורת בישראל, הבוגרות נדרשות לעבור בנוסף גן מבחן הסמכה חיצוני, אשר נערך מטעם משרד הבריאות. לאחר קבלת הרישיון יכולות הבוגרות לעסוק בטיפול קליני, בהוראה ובמחקר.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: קמפוס שטראוס - לימודים לחרדים

פורום לימודים לחרדים דתיים
איפה אפשר לעשות מכינה לחרדים?
ישראל מאיר שעשוע
1 תגובות
משכנתאות לימוד בירושלים לקהל הדתי
מני
1 תגובות
לימודי שמאות נדלן לקהל הדתי
אהרן
1 תגובות
קורס תיווך לציבור החרדי
מרדכי אנגל
1 תגובות
איפה אפשר לעשות קורס QA בהפרדה?
דוד
1 תגובות
לימודי הדרכת הורים לקהל הדתי
אסתר יצחק
1 תגובות
לימודי תרפיה באומנות בשנה הבאה במכללת לומדה
מושית הלחמי
3 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp