לימודי קלינאות תקשורת במכללה החרדית ירושלים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על החרדית ירושלים - לימודי קלינאות תקשורת.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


(בחסות)

לימודי קלינאות תקשורת לנשים חרדיות במכללה החרדית ירושלים


טיפול שבא מהלב


קלינאות התקשורת היא תחום במקצועות הפרא רפואיים אשר נוגע לאבחון ולטיפול של מגוון לקויות בשפה, בשמיעה ובדיבור. קלינאי התקשורת מסייעים למטופלים ולמשפחותיהם ועוזרים להם לשקם את היכולות שלהם ולרכוש כלים חשובים לחיים.


במכללה החרדית ירושלים עורכים מסלול לימודי קלינאות תקשורת, אשר מותאם במיוחד למגזר החרדי, ומיועד לנשים בלבד. התכנית באה להעניק כלים מחקריים ומיומנויות טיפול מעשיות לסיוע לאוכלוסיות בגילאים שונים עם מגוון לקויות תקשורת. בוגרות המסלול יכולות להשתלב בעבודה במגוון מסגרות רווחה וחינוך, כמו למשל מרפאות, מוסדות חינוך מיוחד, ארגונים ועמותות שונות ומכוני טיפול פרטיים. מסלול זה הוא פרי שיתוף פעולה בין המכללה לבין מכללת הדסה.

 


תכנית הלימודים


בתחילת לימודי קלינאות תקשורת לחרדים, לומדות הסטודנטיות על מוגבלויות שונות בתחום השמיעה, הדיבור, הבליעה והשפה ועל שלבי התפתחותם מילדות ועד בגרות. לאחר מכן, הן דנות במגוון שיטות התערבות שמאפשרות טיפול ושיקום על אנשים עם לקויות תקשורת וכן סוקרות את שלל גישות האבחון שנהוגות בקרב ילדים ומבוגרים. בהמשך, הן בוחנות מערכי סיוע כמו מסגרות חינוך מיוחד וארגונים שפועלים בארץ שמאפשרים התמודדות עם הפרעות בתקשורת בדרך להשתלבות בקהילה.


מתכונת הלימוד


לימודי קלינאות תקשורת במכללה החרדית ירושלים מתפרשים על פני שלוש שנים וחצי, המחולקות לשבעה סמסטרים. המפגשים נערכים במהלך חמישה ימים בשבוע ובמהלכם משלבות הסטודנטיות בין לימודים עיוניים לתרגול מעשי של טכניקות הטיפול. כמו כן, הן נדרשות לקחת חלק בהתנסות קלינית במסגרות טיפוליות שונות מחוץ לשעות הלימודים.


נושאי הלימוד


הנה כמה מנושאי הלימוד במסלול לימודי קלינאות תקשורת:

 

 • קשיי דיבור בקרב ילדים
 • סיוע במוסדות חינוך
 • ייעוץ להתפתחות תקינה
 • טיפול בלקויי שמיעה
 • הפרעות במערכת הבליעה
 • לקויות למידה בילדים
 • מסגרות רווחה וטיפול בישראל
 • אחריות קלינאי תקשורת    
 • מערכי אבחון להפרעות תקשורת    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה החרדית ירושלים נוסדה בשנת 2001 והיא מקיימת מגוון מסלולי לימוד למגזר החרדי. במכללה מתקיימות תכניות לתואר ראשון ושני, במקצועות כמו פסיכולוגיה, תקשורת, ייעוץ חינוכי, עבודה סוציאלית, מדעי המחשב וכלכלה. במכללה לומדים למעלה מ - 1,000 סטודנטים, כאשר הלימודים מתנהלים בהפרדה מלאה בין נשים לגברים ובהתאם לאורח החיים הדתי של הסטודנטים.

 


תנאי קבלה


ללימודי קלינאות תקשורת במכללה החרדית ירושלים מתקבלות מועמדות בעלות תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים של 90 ומעלה, ובה ציונים בבחינות הבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לפחות וברמת 4 יחידות ומעלה באנגלית. כמו כן, הן נדרשות להציג ציון פסיכומטרי של 650 ומעלה, או ציון גבוה בבחינת אמי"ר. יכולות להתקבל גם בוגרות מכינות קדם אקדמיות לחרדיות. כל המועמדות שעומדות בדרישות הסף מוזמנות לראיון קבלה לקביעת התאמתן לתכנית.


תעודה


סטודנטיות שמסיימות בהצלחה את לימודיהן זכאיות לקבל תואר ראשון "BA" בהפרעות בתקשורת, המוענקת מטעם מכללת הדסה והמכללה החרדית ירושלים. על מנת לקבל את התואר, נדרשות הן נדרשות לעמוד בכל חובותיהן הלימודיים, להשלים את תקופת ההתנסות הקלינית ולהשלים את לימודי האנגלית במכללה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה החרדית ירושלים

ssssssssss

פורום לימודים לחרדים דתיים

שאלה בקשר ללימוד בקבוצות
אדל
ללא תגובה
קורס גרפיקה ממחשבת לדתיים
נחמי
1 תגובות
לימודי יעוץ מס בהפרדה
דידי
1 תגובות
לימודי חינוך גופני ושחייה לדתיים חרדים
גלית מנשה
1 תגובות
השלמת קורס מבוא לפסיכולוגיה
מרים
1 תגובות
קורס בישול ואפייה כשר באשקלון
אילה
1 תגובות
קורס שיווק לגברים בלבד
קובי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,899 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים941 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי555 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,566 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp