קורס קינסיולוגיה במכללת מדיסין

שירות אישי - צור קשר

מכללת מדיסין - רפואה משלימה
מכללת מדיסין - רפואה משלימה
מכללת מדיסין - רפואה משלימה
מכללת מדיסין - רפואה משלימה

קורס קינסיולוגיה במכללת מדיסין לרפואה משלימה

הגוף זוכר הכול

הקינסיולוגיה, שפירושה "תנועה" בשפה היוונית, נבנתה על בסיס חקר השרירים והתנועה של הגוף. חקר זה הוליד את הגישה הכוללת לאיזון מערכת התנועה של הגוף, ולהשגת יחסי גומלין בין מערכות האנרגיה השונות המצויות בו. הקינסיולוגיה פותחה על ידי כירופרקט אמריקאי, ד"ר ג'ורג' גודהרט, בשנת 1964 אשר גילה כי ניתן לאמוד את תקינות התפקוד הגופני של האדם, בהתבסס על בדיקת שריר מסוימת בלבד.

בבסיס השיטה מונחת התפישה כי הגוף הפיזי זוכר הכול; חוויות שחווה מרגע היווצרותו כמו גם דפוסי תנועה, מחשבות והתנהגויות – כולם נרשמים בגוף הפיזי. עוד טען ד"ר גודהרט, כי חייבת להתקיים זרימה חופשית והרמונית בין המערכת הפיזית, המערכת המנטלית והמערכת הרגשית בגוף האדם, וכי חוסר תיאום בין המערכות השונות הוא המקור לבעיות ולתחלואים. כך, הקינסיולוגיה היא בעצם שיטה הנעזרת בלמידה של דפוסי מחשבה ותנועה ובתהליכים של יצירה מחדש במטרה לנטרל מתחים גופניים ולעודד התפתחות והתחדשות של קווי תקשורת תקינים בין המוח לגוף.

קורס קינסיולוגיה במכללת מדיסין משלב בתוכו הרצאות פרונטליות, תרגולים מעשיים והגשת תקצירים טיפוליים שמעניקים ללומדים את כל מערך הידע הנדרש לטיפול. בוגרי המסלול יכולים להשתלב בעשייה מקצועית בתחום, אם באופן פרטני או באופן קבוצתי, ולסייע למטופלים רבים להשתחרר מדפוסי התנהגות שליליים.

 

היכן לומדים?

 

הקורס מתקיים בשלוחות המכללה בנתניה, חיפה

 

 

תכנית הלימודים


לאורך התכנית המשתתפים צוברים מיומנויות מקצועיות שונות וידע בנוגע לתנועות הגוף ולטכניקות לשיקום אפשרויות תנועה. הם רוכשים כלים להתמודדות עם אתגרים טיפוליים שונים ולהתאמת קצב ההתקדמות בטיפול לצורכים האישיים של כל אחד מן המטופלים. כמו כן, הם מקבלים הכנה להשתלבות בעבודה קבוצתית במסגרות קהילתיות.

 

מתכונת הלימוד

לימודי קינסיולוגיה מוצעים בשלושה מסלולים: מסלול חד שנתי המכשיר לדרגת "מוסמך" בקינסיולוגיה, מסלול דו-שנתי המכשיר לדרגת "בכיר" בקינסיולוגיה, ומסלול תלת-שנתי המכשיר לדרגת "מומחה" בקינסיולוגיה.

 

מסלולי ההכשרה המקצועית מעניקים ללומדים בהם ארגז כלים מעשי וייחודי הכולל מערכת של תנועות פיזיות, של תרגילים ושל טכניקות עבודה מגוונות המכוונות להתפתחות ולשיקום המערכות הטבעיות של האדם. במהלך השיעורים המשתתפים לוקחים חלק בהרצאות עיוניות, בתרגילים מעשיים ובהגשות של תקצירי טיפול.


נושאי הלימוד

 

  • שנה א' – יצירת שילובים באמצעות תרגילים מאזנים, בדיקת שריר, תשאול והגדרת המטרה, הסגנון האישי ללמידה, שיפור האיזון הטבעי וחיזוק המערכת החיסונית של הגוף, כלים לזיהוי דפוסים רגשיים והתנהגותיים, טכניקות לשחרור מתח רגשי שלילי, הכנה והגשה של תיקי אימון והנחייה.

 

 

  • שנה ב' – אסטרטגיות בתנועה: התפתחות רפלקסים ותבניות תנועה, שיפור יכולות הלמידה, טכניקת עבודה מקיפה לאיזון האדם השלם: זיהוי מכשולים ותבניות מגבילות, התאמות תזונתיות, ויטמינים ומינרלים, פרחי באך, צ'אקרות.

 

 

  • שנה ג' – חמשת האלמנטים על פי הגישה הסינית, תהליכי עבודה ממוקדי מטרה, רפלקסים ארוכי טווח, פרקטיקום, הכנה והגשה של תיקי אימון או הנחייה.


תנאי הקבלה

 

מועמדים שברצונם להתקבל לקורס צריכים להיות בוגרי 12 שנות לימוד ולשלוט בשפה האנגלית ברמה בסיסית. כמו כן יש צורך לעבור ראיון קבלה אישי.

 

תעודות

לבוגרים שעומדים בכל הדרישות מוענקת תעודת קינסיולוג מוסמך, קינסיולוג בכיר או קינסיולוג מומחה – בהתאם למשך הלימוד מטעם מכללת מדיסין. הקורס מקנה לבוגריו נקודות זכות ללימודי נטורופתיה.

עוד מסלולי לימוד - מכללת מדיסין - רפואה משלימה

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp