לימודי קולנוע בקמרה אובסקורה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי תקשורת?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לימודי קולנוע - קמרה אובסקורה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי קולנוע בקמרה אובסקורה

 

עולם של אפשרויות

 

ענף הקולנוע הופך משנה לשנה למגוון ולרב אפשרויות יותר ויותר, וזאת בהתאמה עם תהליך ההתפתחות והשכלול הטכנולוגיה המתרחש בעולם, בד בבד עם מגמת הגלובליזציה הכללית. כך, באופן טבעי, לימודי קולנוע זוכים לביקוש רב יותר, והתחום עצמו הופך לתחרותי יותר; כל אלה גם יחד מחייבים הכשרה מקצועית ומעמיקה למי שמבקשים להשתלב בתחום ולבסס בתוכו את מקומם כאמני קולנוע פעילים ומשפיעים.

 

לימודי קולנוע בקמרה אובסקורה הם אחד ממסלולי הלימוד המבוקשים והמקצועיים ביותר בתחום הקיימים כיום בארץ. בית הספר מקיים מגוון של מסלולי הכשרה מעמיקים בתחומי האמנות השונים, וביניהם גם בתחום הקולנוע.

 

 

לימודי קולנוע בקמרה אובסקורה

 

המסלול ללימודי קולנוע בקמרה אובסקורה נועד להעניק לתלמידיו את כל הידע הקיים בתחום – התיאורטי והמעשי. במהלך הלימודים נחשפים הסטודנטים למכלול הצדדים המרכיבים את היצירה הקולנועית המורכבת ואת הענף כולו – וכך הם זוכים באפשרות לבחור, תוך כדי לימודים והתנסות, את התחום המועדף עליהם בתוך הענף, להתמקצע בו ולהתמחות בו על בוריו. מסלול זה הוא מסלול של לימודים במתכונת בוקר מלאה, הנפרשים על פני ארבע שנים, ובמהלכן מקבלים התלמידים את כל ההכשרה הדרושה להם כדי להפוך לקולנוענים מקצועיים ובעלי אמירה ייחודית מכוונת ומזוהה משלהם.

 

נושאים הנלמדים בכל שנת לימודים

 

שנות הלימודים בנויות כנדבך על נדבך, לצורך העמדת היסודות היצירתיים והתיאורטיים הקשורים בעולם הקולנוע והיצירה הקולנועית ולכן בכל שנה המוקד הוא על שלב אחר בתהליך בניית ארגז הכלים המקצועי של התלמיד.

 

  • בשנת הלימודים הראשונה – לומדים הסטודנטים נושאים כיסודות שפת הקולנוע, יסודות הבימוי, יסודות התסריט, תולדות הקולנוע ועוד.
     
  • בשנת הלימודים השנייה – מתרכזים התלמידים בשכלול היסודות שנלמדו בשנה הראשונה, וביניהם נושאים כבימוי תיעודי, בימוי דרמה, צילום קולנועי מתקדם, סדנת סאונד ועוד. בתום שנה זו מוצגים סרטים שעליהם עבדו הסטודנטים במהלכה.
     
  • בשנת הלימודים השלישית – זוהי שנה שבה מתחילה בחירת ההתמחות, לצד תחילת פיתוח רעיון ועבודה על פרויקט הגמר של השנה הרביעית. הדגשים בשנה זו כוללים נושאים כפיתוח תסריט – לסרט תיעודי או לסרט עלילתי, הדרכת שחקנים ובימוי בפועל, אפקטים ומוזיקה לקולנוע, ועוד.
     
  • בשנת הלימודים הרביעית – מקדישים התלמידים והמורים המלווים אותם את זמן היצירה והלימוד לפיתוח פרויקט הגמר שעל כל סטודנט להגיש בתומה. פרויקט הגמר מתמקד באחד מן הנושאים הבאים: צילום, בימוי עלילתי או בימוי תיעודי, עריכה והפקה, ונושאים נוספים.

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה להגשת מועמדות למסלולי הלימוד המקיפים בבית הספר הם 12 שנות לימוד מוכרות, בחינות מיון והתאמה ומעבר של ריאיון אישי על ידי ועדה מחלקתית. עם זאת, תנאי הקבלה למגמות השונות יכולים להשתנות ויכולות להתווסף אליהם דרישות ספציפיות לכל מחלקה – לכן, יש לברר ולוודא אותם מול בית הספר לקראת הרישום.

 

תעודות

 

בסיום ארבע שנות הלימודים זוכים התלמידים בתעודת גמר מטעם בית הספר קמרה אובסקורה, אך ניתנת להם אפשרות להשלים באופן עצמאי – במקביל ללימודי הקולנוע – לימודים לתואר ראשון, עם תעודת הוראה – למעוניינים. התואר המוענק הוא תואר ראשון B.Ed, מטעם המכללה להוראת הטכנולוגיה.

 

אפשרויות נוספות

 

קמרה אובסקורה מקיים גם לימודי קולנוע במתכונת של לימודי ערב – הנמשכים שנתיים, בשלושה סמסטרים רצופים – במתכונת ערב של שלושה מפגשים שבועיים, והוא אף מציע קורסים קצרים וממוקדים יותר בתחומי הקולנוע השונים – במסלולי לימודי החוץ שהוא מקיים.

 

לסיכום

 

קמרה אובסקורה היא אחת הבחירות המובילות והמקצועיות כיום בארץ ללימודי קולנוע מקצועיים. במסלול ארבע-שנתי מכשיר בית הספר את התלמידים בכל הידע והניסיון המעשי הדרושים להם כדי לפתח מיומנויות וקול אמנותי עצמאי ואישי – ולבלוט כאנשי קולנוע מובילים בשטח, בתחומיו השונים בתעשייה ההולכת ותופסת מקום נרחב, בארץ ובעולם.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: קמרה אובסקורה - בית הספר לאמנות וצילום

פורום לימודי תקשורת
לימודי דו חוגי תקשורת שנה ב
אזל גדיר
1 תגובות
קריירה לבוגרי תואר ראשון בתקשורת בלי ניסיון
נוי עמית
1 תגובות
לימודי דוברות ויחסי ציבור
שגיא
1 תגובות
תקשורת או הפקת אירועים?
אלינור זפריאן
2 תגובות
תכנית לימודי תואר ראשון בתקשורת
קרן נועם
1 תגובות
לימודי ערב לתואר בתקשורת
שחר תבור
1 תגובות
קורס עריכת וידיאו ועיצוב מוזיקה
שיראל
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp