לימודי קולנוע במכללת מנשר לאמנות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי תקשורת?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על לימודי קולנוע - מנשר לאמנות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי קולנוע במכללת מנשר לאמנות

 

הרמת מסך

 

מכללת מנשר לאמנות ממוקמת ביד חרוצים בתל אביב, בתוך מתחם שכולו תרבות ויצירה. מלבד המכללה, מנשר לאמנות הוא מרכז הכולל גם גלריה לאמנות וגם אולמות ובימות. מכללת מנשר מקיימת מגוון מסלולי לימודים והכשרה בתחומי האמנות השונים, על כל גוניהם. אחד ממסלולי ההכשרה המובילים שמציעה המכללה הוא המסלול ללימודי קולנוע.

 

על הלימודים

 

לימודי קולנוע במכללת מנשר לאמנות נועדו להכשיר יוצרים מקצועיים בתחומי הקולנוע השונים; מסלול הלימודים נפרש על פני ארבע שנים במתכונת מלאה של לימודי בוקר, והוא מעניק לבוגרים את כל הידע התיאורטי וההתנסות המעשית בענפי הקולנוע הרבים. כך, הלימודים מפגישים את הסטודנטים עם ידע ממגוון ענפי הקולנוע ומאפשרים להם בחירה במסלול המורכב על פי נטייתם האישית, החל משנת הלימודים השנייה והם בוחרים בין התמקצעות בלימודי בימוי, לימודי תסריטאות, לימודי צילום קולנועי, ועוד. בנוסף, בכל שנה יוצרים הסטודנטים סרט עצמאי, ובתום הלימודים הם יוצרים פרויקט גמר אישי המסכם את כל שנות הלימודים.

 

תכני הלימוד במסלול קולנוע

 

הנושאים הנלמדים במסלול זה הם, כאמור, רבים ומגוונים, והם כוללים מפגש עיוני ומעשי עם כל הענפים בתחום. בנוסף, בית הספר מאפשר לתלמידים מפגש עם דיסציפלינות אמנותיות נוספות מבין אלו הנלמדות בבית הספר, כך שהם זוכים לחוויה לימודית עשירה ולהיכרות עם תחומי הממשק בין האמנויות השונות.

 

מבין הנושאים הנלמדים במסלול הקולנוע:

 

 • מוזיקה לסרטים
 • תסריט
 • עריכה קולנועית
 • סאונד
 • תולדות הקולנוע
 • תאורה
 • משחק מול מצלמה
 • צילום קולנועי
 • סוגי קולנוע וז'אנרים שונים
 • ועוד

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה למסלול ללימודי קולנוע במנשר אמנות כוללים שלושה שלבים, שאותם עוברים המועמדים כולם: השלב הראשון הוא ריאיון אישי מקצועי עם ועדה ממחלקת הקולנוע, השלב השני הוא ריאיון עם מנהל מנשר ועם ראש המחלקה, ובשלב השלישי נדרשים המועמדים למעבר של ריאיון בכתב. בנוסף, בשלב הריאיון האישי נדרשים המועמדים להציג עבודות אמנותיות מייצגות שהכינו מבעוד מועד וביניהן – תמונת סטילס של דיוקן עצמי, תמונת סטילס לבחירתם האישית – או על פי סרט ידוע או תמונה ידועה של צלם וכן סיפור קצר כתוב, או רעיון לתסריט מקורי.

 

תעודות

 

הלימודים הארבע-שנתיים במכללת מנשר מזכים את התלמידים בתעודת גמר מטעם המכללה. בנוסף, מי שבוחר בכך יוכל ללמוד, במקביל ללימודי הקולנוע, גם לתואר ראשון במדעי הרוח באוניברסיטה הפתוחה, בשיעורים הנערכים במכללה עצמה ובנויים כך שישלימו את המסלול האמנותי לתואר אקדמי.

 

לימודי ערב

 

מכללת מנשר מקיימת גם מסלול ללימודי ערב במגמת קולנוע – למתחילים ולמתקדמים; לימודי הערב נמשכים שני סמסטרים, והם נפרשים על פני מפגש אחד עד שלושה מפגשים בכל שבוע. בין הקורסים המוצעים בלימודי הערב הללו נמצאים הקורסים: יסודות צילום ובימוי קולנועי, יסודות עריכת קולנוע, בימוי וצילום לממשיכים, ועוד. למסיימי הקורסים תוענק תעודת גמר מטעם המכללה, והם יוכלו להשתמש בהם כנקודות זכות להמשך לימודים במסלול הקולנוע המלא, אם יבחרו בכך.

 

 

לסיכום

 

לימודי קולנוע במכללת מנשר נלמדים במסלול של ארבע שנים במתכונת לימודי בוקר והם מכשירים את בוגריהם בכל הידע העיוני והניסיון הפרקטי הדרושים להשתלבות מקצועית בתעשיית הקולנוע העשירה. המסלול בנוי כך שהוא מאפשר לתלמידים בחירה בהתמקצעות בתחומים השונים של עולם הקולנוע, ואף מפגיש אותם עם תחומי ההשקה שבין האמנויות השונות – בלימודי בחירה נוספים מן הדיסציפלינות השונות. בתום הלימודים יוכלו להשתלב הבוגרים בקלות בתעשיית הקולנוע על ענפיה השונים, בהתאם לבחירתם ולהתמקצעותם.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מנשר לאמנות

חוות דעת של סטודנטים על לימודי קולנוע - מנשר לאמנות

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

מנשר - לימודי אמנות
06/04/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהב את האווירה הפתוחה והשלווה שקיימת, את המרצים ואת האנשים. נותן הרגשה טובה.

על הקמפוס

מעניין, מלמד ומוסיף הרבה לידע הכללי. כל מה שנשאר לקוות שהכל יילך כמו שצריך.

טיפים

ללמוד תחום שבאמת אוהבים ומתחברים אליו, לרצות את זה בצורה קיצונית ולבוא בראש פתוח !


ssssssssss

פורום לימודי תקשורת

לימודי ערב לתואר בתקשורת
שחר תבור
1 תגובות
קורס עריכת וידיאו ועיצוב מוזיקה
שיראל
1 תגובות
לימודי צילום ועריכת וידאו
שרון
1 תגובות
דו חוגי בתקשורת ומנהל עסקים
רות
1 תגובות
תנאי קבלה והתמחויות בתחום התקשורת
רפאל וידל
2 תגובות
לימודי תקשורת לבנות בלבד
שילת אורם
1 תגובות
האם לימודי עיתונאות הם פרקטיים?
רותם
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,927 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב966 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא לימודי תקשורת

רענן שקד
המפתח להשתלבות בגופי תקשורת לחסרי ניסיון הוא יצירת קשר עם עורכים רלבנטיים, לבוא עם הצעות לכתבות או פרויקטים ובעיקר ליזום – פגישות, רעיונות, קונספטים. צריך לא לחשוש ולהציע את עצמך.
כדי להתבלט בתעשיית התקשורת צריך לזהות את הקול הייחודי שלך ואז לפתח אותו. חשוב לזהות מה הפרסונה היוצרת שלך, מה מייחד אותה ופשוט לדבוק בה, לשכלל אותה ולעשות איתה כמה שיותר. עם הזמן הקול שלך הופך להיות מזוהה ואנשים מתחילים לעקוב אחרייך. במונחים שיווקיים, מדובר על בנייה של מותג אישי, אבל המותג הזה חייב להתבסס על הקול הייחודי שאנחנו מביאים.
רענן שקד
עיתונאי
Whatsapp Whatsapp