לימודי הנדסאי קולנוע וטלוויזיה בתל חי הנדסאים בצפון

שירות אישי - צור קשר

לימודי הנדסאי קולנוע וטלוויזיה בתל חי הנדסאים בצפון

לימודי הנדסאי קולנוע וטלוויזיה בתל חי הנדסאים בצפון

איך ניתן להפוך רעיון מבריק לסרט קולנוע מצליח? מה מתרחש מאחורי הקלעים של תכניות אולפן בטלוויזיה? ומה כולל תהליך היצירה של יוצרים תיעודיים, כאשר הם באים לתעד תופעה או תהליך מרתקים ולהביא אותם אל המסך? כל אלה הן שאלות עמן מתמודדים יוצרי קולנוע וטלוויזיה במסגרת תהליכי העבודה שלהם, בדרך ליצור עוד מוצרי תוכן מקוריים שלא נראו כמותם על המסך. זירת המדיה מתחדשת ללא הרף, כאשר פלטפורמות אינטרנטיות חדשות מציבות אתגרים לא פשוטים בפני היוצרים בבואם להביא תכנים חדשניים אל הצופים.

 

מסלול לימודי קולנוע וטלוויזיה בתל חי הנדסאים מייעד עצמו להכשיר יוצרי סרטים ואנשי צוות מקצועיים שישתלבו בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה. ייחודה של התוכנית באה לידי ביטוי בהתמקדותה בהתנסות מעשית ובפרקטיקה והיא משלבת בין תכנים יצירתיים וטכנולוגיים, כפי שנדרש בעידן המודרני.


המגמה מתאפיינת באווירה יצירתית ומאתגרת והיא מעניקה לכל סטודנט השראה ודחיפה להישגיות. רמתם המקצועית והאישית הגבוהה של הסטודנטים הלומדים במסלול מאפשרת להם ליצור סרטים יצירתיים, מקוריים ואיכותיים ולקיים עשייה שיתופית שתקדם לקראת עבודה מקצועית בתחום.

 


תכנית לימודים

תכנית הנדסאי קולנוע וטלוויזיה של תל חי הנדסאים משלבת נושאים תיאורטיים בתחומים רלוונטיים כגון תיאוריות קולנועיות, תקשורת המונים, פרסום והכרת המחשב עם עבודה מעשית אינטנסיבית ומעמיקה. הסטודנטים צוברים מיומנויות בכל שלבי ההפקה של סרטים עלילתיים ותיעודיים בתחומי הבימוי, הצילום, העריכה, התאורה והתסריטאות והם רוכשים כלים וניסיון להשתלבות יעילה בתחום.

הלימודים מעניקים לסטודנטים ידע עיוני, אמנותי ותרבותי וכן מיומנויות טכניות מתקדמות בעולם הקולנוע והטלוויזיה. מטרת המסלול היא להכשיר אנשי מקצוע להשתלבות בתעשיית המדיה וככזה הוא שם דגש על העשייה הפרקטית במהלך הלימודים. לאורך התכנית הסטודנטים מכירים ציוד חדיש לעריכה ולצילום ולומדים כיצד להפעיל ציוד באולפן טלוויזיה.

 

המחלקה לקולנוע של מוסד זה מתמקדת בשלושה תחומים עיקריים - קולנוע עלילתי, קולנוע דוקומנטרי ותחום הטלוויזיה.

 

נושאי לימוד

 

בין נושאי הלימוד בעיקריים במסלול:

 

 • אולפן טלוויזיה
 • תאורה
 • קול והקלטה
 • הדרכת שחקנים
 • צילום ותאורה
 • שיווק
 • עריכת סרטים
 • פרסום וקופירייטינג
 • תוכן טלוויזיוני
 • בימוי עלילתי
 • הכרות עם מצלמות
 • תוכנות עריכה
 • ועוד.

 

מתכונת הלימוד

לימודי קולנוע במתכונת לימודי יום מתפרסים על פני 5 סמסטרים. אורך התכנית הוא כשנתיים וחצי. שיעורים מתקיימים בארבעה ימי לימודים מלאים במהלך השבוע, יום נוסף מוקדש להפקה מונחית. במהלך הלימודים הסטודנטים יוצרים מספר סרטים עלילתיים וסרטים תיעודיים וכן מנהלים מספר הפקות של תכניות טלוויזיה.

 

כמו כן מתקיים פרויקט גמר בתחום התוכן הטלוויזיוני, ההפקה והסאונד. הסטודנטים בוחרים התמחות בתחומים כגון צילום ותאורה, עריכה או כתיבה ובימוי. הסמסטר האחרון בתכנית כולל שלושה ימי לימודים בסדנה וכן התמקדות בהכנת פרויקט הגמר.

 

על מוסד הלימוד

 

תל חי הנדסאים מפעילים מגוון של תכניות ללימודי הנדסאי, במסלולים המוכרים על ידי מה"ט. בין היתר, אפשר לקחת חלק בלימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, לימודי הנדסאי אדריכלות נוף, לימודי הנדסאי בניין, לימודי הנדסאי אנרגיה וגז טבעי, לימודי הנדסאי תוכנה בהתמחות סייבר, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות שיווק ותיירות ועוד שלל מסלולי לימוד. במוסד זה פועלת גם מכינה טכנולוגית, אשר מכינה את המועמדים לקראת לימודי ההנדסאים במוסד הלימוד. נוסף על כך, תל חי הנדסאים מציעים תכניות שונות ללימודי תעודה, שבהן אפשר לרכוש כלים ומיומנויות עדכניים וליישם אותם למטרות קידום מקצועי בשוק העבודה.

 

תנאי קבלה


הקבלה לתכנית היא למועמדים בעלי בגרות מלאה או בגרות חלקית ובה ציון חיובי במקצועות מתמטיקה ואנגלית (ברמת 3 יחידות לימוד) ובמקצועות העברית (ברמת 2 יחידות לימוד). גם בוגרי מכינה קדם אקדמית או המשלימים בהצלחה את המכינה להנדסאים של תל חי הנדסאים יכולים להתקבל ללימודים. נוסף על כך, כל המועמדים למסלול הקולנוע צריכים לעבור מבדקי התאמה וכן ראיון קבלה אישי.


תעודה


דיפלומת הנדסאי קולנוע וטלוויזיה מוענקת לסטודנטים שמשלימים את הלימודים בהצלחה על ידי תל חי הנדסאים.


השתלבות בתעסוקה

בוגרי לימודי קולנוע וטלוויזיה יכולים להשתלב בתפקידים שונים ומגוונים בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה לרבות תפקידי בימוי, צילום עריכה, אולפן, הפקה, כתיבה, ניהול ועוד. מוסד הלימוד מסייע לבוגרים להגיש את סרטיהם לתחרויות ולפסטיבלים בארץ ובעולם וכן לשלוח אותם לערוצים שונים.

עוד מסלולי לימוד - תל חי הנדסאים בצפון

חוות דעת של סטודנטים על תל חי הנדסאים בצפון - הנדסאי קולנוע

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

מכללת תל חי
18/09/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

המכללה היא מעולה, התמיכה מצד המרצים בכל מקצוע לדעתי הוא יטצא דופן, אני לא ממש אוהבת את ההבדלים שעושי קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס זו החוויה של הלימודים בצפון, האווירה בו היא כיפית, אפילו הנוף לכשיש חלון בין הקורסים.

טיפים

הטיפ היחיד הוא להזהיר את בסטודנטים הבאים שחייבים לחסוך כסף במיוחד אלה שיעברו לצפון כדי ללמוד, כי זה  קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp