תואר ראשון בקולנוע עם תעודת הוראה במכללה האקדמית בית ברל

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון בקולנוע עם תעודת הוראה במכללה האקדמית בית ברל

תואר ראשון בקולנוע .B.Ed.F.A במכללה האקדמית בית ברל

 

על חינוך וחניכה אמנותית

 

ההתמחות בקולנוע הופכת בשנים האחרונות למגמת לימוד פופולארית מאוד בבתי הספר. היא מאפשרת לתלמידים מקום לביטוי אישי וליצירתיות ומהווה הזדמנות עבור המורים, אנשי קולנוע בעצמם, להעמיד כאן דור שיהיה מודע יותר לצרכנות ביקורתית של תקשורת, אמנות ובידור.

 

המכללה האקדמית בית ברל מקיימת מסלול לימודים מעשי לתואר ראשון בקולנוע המכשיר את הסטודנטים לעשייה קולנועית מקורית וגם להוראה משמעותית במערכת החינוך. בנוסף המכללה מציעה גם מסלול להסבת אקדמאים בוגרי לימודי קולנוע להוראה ותכנית לימודי תעודה בקולנוע המתפרשת על פני שנתיים בלבד.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי הקולנוע נועדו להכשיר את המשתתפים בבימוי, תסריטאות, עריכה והפקה לצד טיפוח יכולת לנתח את היצירה האמנותית ולבקרה. הסטודנטים יכירו מושגים בתיאוריה הקולנועית, ינתחו יצירות וז'אנרים ויחשפו לעבודתם של יוצרים מרכזיים. במקביל, הם ירכשו מיומנויות וידע בתחום בחינוך ויתנסו בפיתוח אמצעי הוראה מגוונים תוך התאמה למסגרות ולגילאים שונים.

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים לתואר ראשון בקולנוע בשילוב עם לימודי חינוך והוראה מתפרשים על פני ארבע שנים. עיקר הדגש מושם על לימודי הקולנוע המעשיים, הבנויים כשורה של סדנאות. פן זה של ההכשרה כולל התנסות במגוון תרגילי שטח וכן הגשה של מספר סרטים קצרים, סרט תיעודי אחד וסרט גמר בן כעשרים דקות. בנוסף כוללת התכנית קורסי חובה עיוניים בחינוך ובקולנוע, קורסי בחירה בפקולטה לאמנויות והתנסות בהוראה במסגרת סטאז'. הלימודים במחלקה מלווים על ידי צוות חונכים המעורים בפועל בתעשיית הקולנוע הישראלי ומדי שנה נערכות במחלקה סדנאות אומן בהנחייתם של קולנוענים מהארץ ומהעולם.

 

נושאי הלימוד

 

 • חציית גבולות ז'אנריים
 • קולנוע ניסיוני
 • קולנוע ככלי לשינוי חברתי
 • עריכת תסריט
 • סוגיות בתרבות ישראל בראי 
 • ביקורת קולנוע
 • פיתוח קול אישי בהוראת קולנוע
 • בימוי תיעודי ועלילתי
 • יצירה קולנועית ישראלית עכשווית
 • צילום, עריכה והפקה     
 • ועוד

 

סגל הוראה

 

סגל ההוראה בתכנית הינו רחב ומגוון. הוא כולל אנשי אקדמיה מנוסים האמונים על הפן התיאורטי של הלימודים לצד במאים, עורכים, מפיקים ותסריטאים בכירים המעבירים את השיעורים המעשיים. ראש המסלול האקדמי של התכנית הוא דוקטור לקולנוע שעבודת הדוקטורט שלו באוניברסיטת תל אביב עסקה בהיסטוריה של ז'אנר הקומדיה הרומנטית.

 

תנאי קבלה

 

תהליך סינון המועמדים כולל מעבר של ראיון אישי, הצגת תיק עבודות והגשת מבחן בית. מועמדים בעלי ממוצע 92 לפחות רשאים להגיש מועמדות ללא בחינה פסיכומטרית. מועמדים שציונים בבגרות נמוך מ - 92 יוכלו להתקבל במידה וישיגו ציון 600 בפסיכומטרי, או על פי חוות דעתה של ועדת הקבלה. קיימים אפיקי קבלה נוספים לאוכלוסיות שונות ובהן מועמדים מעל גיל שלושים, בעלי תעודת בגרות מחו"ל, ובוגרי מכינות אקדמיות.

 

הכשרת אקדמאים להוראת קולנוע

 

המכללה מקיימת גם מסלול מואץ למועמדים בעלי תואר ראשון המבקשים לעבור הסבה להוראה בתחום הקולנוע. התכנית מקנה תעודת הוראה רב גילית בתחום האמנות. מועמדים בעלי ניסיון מעשי בהוראה יכולים לסיים את לימודיהם בשנה אחת, ושאר המשתתפים משלימים התנסות מעשית במסגרת הלימודים עצמם ומסיימים את המסלול בשנה וחצי. המסלול כולל שיעורי חינוך לקולנוע, לצד קורסים עיוניים בחינוך ודידקטיקה.

 

תעודה

 

בסיום לימודיהם במסלול לתואר ראשון בקולנוע בבית ברל זכאים הסטודנטים לקבל תעודת בוגר בקולנוע .B.Ed.F.A מטעם המכללה האקדמית בית ברל וכן תעודת הוראה רב גילית בקולנוע.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל
Whatsapp Whatsapp