לימודי צילום בקמרה אובסקורה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי צילום?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על לימודי צילום - קמרה אובסקורה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי צילום בקמרה אובסקורה

 

העדשה כבוראת מציאות

 

מבין תחומי האמנות השימושית, תחום הצילום הוא אחד הוותיקים בעידן המודרני, והוא הולך ומשתכלל כל העת; בשנים האחרונות, עם התפתחות הטכנולוגיות השונות, ניכרה השפעתן גם בעולם הצילום, וכיום – יותר מאי פעם – קל לכל אדם לקחת מצלמה לידיו, ולצלם.

 

עם זאת – לימודי צילום מעניקים את היכולת להפוך את אמנות הצילום למקצוע; על מנת להפיק מהמצלמה ומהאביזרים הנלווים אליה את המיטב, יש ללמוד את התחום על בוריו, שכן יכולתו של צלם גדול באמת לברוא מציאות מבעד לעדשת מצלמתו היא מיומנות שיש לפתח – באמצעות לימוד הטכניקות ובאמצעות גילוי האפשרויות האמנותיות הטמונות בצילום. וכאמור, דברים אלה, יש ללמוד.

 

לימודי צילום בקמרה אובסקורה הם אחד המסלולים המקצועיים והוותיקים בארץ בתחום זה; מדובר בבית ספר שהתחיל את דרכו כבית ספר המתמחה בתחום הצילום, וכיום הוא מקיים מגוון מסלולי לימוד בתחומי האמנות השונים. כך, לימודי תחום הצילום בקמרה אובסקורה הם בהחלט המקום למי שמבקש להתמקצע בתחום רב-גוני זה.

 

על מסלול הלימודים בקמרה

 

כאמור, לימודי צילום בקמרה אובסקורה הם אחת ההתמחויות הידועות של בית ספר מוביל זה, והם מכשירים את הסטודנטים בכל הידע התיאורטי הקיים בתחום, במגוון הטכניקות – הבסיסיות והעכשוויות – בתחום זה, וכמובן – בהתמקדות ניכרת בהכשרה מעשית יישומית בצילום. בנוסף, כבכל המסלולים הגבוהים ללימודי אמנות, קיים דגש רב על פיתוח הקול האמנותי הייחודי של התלמיד, על גילויו ועל שכלולו – במהלך שנות הלימודים. מסלול לימודי הצילום נלמד בבית ספר זה במשך ארבע שנים, במתכונת של לימודי בוקר מלאים; כל אחת מן השנים מוקדשת לבנייה של נדבך אחת בהכשרת הסטודנטים למקצוענות בצילום, כאשר המסלול כולו מכיל תערוכות, פרויקטים, עבודות במעבדה וכמובן – פרויקט גמר מקצועי יישומי.

 

נושאי הלימוד

 

להלן סקירה של נושאים הנלמדים בכל אחת משנות הלימוד:

 

 • בשנה א' הדגש הוא על היסודות בתחום זה – יסודות עיוניים, טכנולוגיים ומעשיים. בין הנושאים והקורסים הנלמדים בשנה זו: ההיסטוריה של הצילום, יסודות הצילום המעשי, מעבדה בשחור-לבן, טכניקות לפיתוח אנלוגי, צילום דיגיטלי, רישום, מבוא לעיצוב ועוד.

 

 • בשנה ב' הדגש הוא על שכלול המיומנויות והטכניקות שנלמדו בשנה א', כמו גם על פיתוח הקול הייחודי האמנותי. נושאים הנלמדים בשנה זו: מעבדה דיגיטלית, צילום תיעודי, וידאו ארט, עריכת וידאו, ועוד. בתום שנה זו מציגים בוגריה לראשונה תערוכה מפרי יצירתם.

 

 • בשנה ג' מושם דגש על בחירת מסלול התמחות אישי לכל סטודנט, בהתאם להעדפותיו ולנטיותיו, והתמקצעות בו. מבין ההתמחויות, מוצעים התחומים – צילום אופנה, צילום אדריכלות, צילום נוף, צילום טבע ועוד. בנוסף, נלמדות טכניקות נוספות לשכלול היכולות היישומיות ולשכלול התפישה האמנותית והרעיונית.

 

 • בשנה ד' מקדישים התלמידים את מלוא הזמן לעבודה על פרויקט גמר מסכם אישי, פרויקט מעשי הנבנה על ידם ומלווה בהנחיה מקצועית ובמפגשים קבוצתיים לצורכי דיון והעמקה עיונית ויצירתית.

 

בכל שנות הלימוד ניתנים לסטודנטים קורסי חובה עיוניים, המעניקים להם את נקודות המבט החשובות ואת הידע הנדרש לעשייה מקצועית בתחום, כזו המעוגנת אף בידע התיאורי הנדרש.

 

תנאי קבלה ותעודות

 

תנאי הקבלה בקמרה אובסקורה הם 12 שנות לימוד ובנוסף – נדרש ריאיון קבלה ועמידה בהצלחה בבחינות מיון. תנאי הקבלה למסלולים השונים יכולים להשתנות ולכן כדאי לברר זאת בבית הספר עצמו לקראת שנת הלימודים המיועדת.

 

בתום ארבע השנים מוענקת לבוגרים תעודת גמר מטעם בית הספר עצמו. עם זאת, בהחלט ניתנת להם אפשרות ללמוד לתואר ראשון B.Ed, עם אפשרות נוספת לתעודת הוראה – וזאת בשיתוף המכללה להוראת הטכנולוגיה. לימודי הצילום נחשבים כחלק מנקודות הזכות להשלמת התואר הראשון האמור.

 

מידע נוסף

 

בית הספר מקיים גם מסלול ללימודי צילום במתכונת של לימודי ערב – במתכונת של שלוש פעמים בשבוע בשעות הערב, על פני שנתיים אקדמיות – שלושה סמסטרים בכל שנה.

 

אפשרות נוספת שמציע בית הספר בתחום לימודי הצילום היא מגוון רחב של קורסים שונים וממוקדים בתחום זה, במסגרת לימודי החוץ הנערכים בו.

 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: קמרה אובסקורה - בית הספר לאמנות וצילום

ssssssssss

פורום לימודי עיצוב

מתי נפתח קורס יצירת תכשיטים
רובה
1 תגובות
היכן לומדים קורסים בתחום צילום ועריכה
קובי כהן
1 תגובות
איפה ללמוד עיצוב פנים והום סטיילינג?
דקלה
2 תגובות
לימודי עיצוב גרפי עם התמחות ב-ווב או ui ux
ליאור
1 תגובות
קורס עיצוב תיקים מכל הסוגים
ליבנת שקף
1 תגובות
האם כדאי לעשות קורס ואז תואר ?
שרון
1 תגובות
עיצוב פנים או הום סטיילינג?
Shiran Yaakov
5 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,866 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,260 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא צילום

זיו קורן
תחילת הקריירה תלויה בכמה גורמים שחלק מהם נלמדים ואחרים אינם מצריכים לימוד, אלא בעיקר עבודה קשה והתמדה. "באופן הטכני יש חשיבות להכרת המצלמה. ידע טכני הוא נרכש וזה לדעתי החלק הקל. המרכיב היצירתי קצת יותר מורכב. חלק ממנו הוא כישרון, התמדה, פתיחות. זה משהו שלא נמצא אצל כל אחד. יש גם תכונות שנדרשים אליהן שלא קשורות למקצוע עצמו. צלם עיתונות, למשל, צריך יכולת לעמוד במצבי לחץ. צלם דוקומנטרי חייב יכולת תקשורת טובה עם אנשים וצריך לדעת איך להכניס את עצמו לסיטואציות ולהיטמע בהן."
זיו קורן
צלם עיתונות ודוקומנטרי ישראלי
Whatsapp Whatsapp