לימודי פרחי באך במכללת מדיסין

שירות אישי - צור קשר

מכללת מדיסין - רפואה משלימה
מכללת מדיסין - רפואה משלימה
מכללת מדיסין - רפואה משלימה
מכללת מדיסין - רפואה משלימה

לימודי פרחי באך במכללת מדיסין

 

להשגת שלווה ונחת

 

ד"ר אדוארד באך – רופא, חוקר והומיאופת מוערך בזמנו – פיתח לפני שנים שיטת ריפוי חדשנית, המכונה כיום "רפואת פרחי באך". במהלך השנים התפתחה שיטה זו לכדי שיטת ריפוי של ממש, וכיום היא זוכה להכרה רבה. ד"ר באך האמין כי למצבו הנפשי של האדם תפקיד חשוב בתהליך החלמתו של האדם ובשמירה על בריאותו הפיזית. בהתאם לכך, הצליח באך להוכיח כי תמציות של פרחים מסוימים מביאות לריפוי עצמי בכך שהן מצליחות לסלק גורמים שליליים המשפיעים לרעה על בריאותו הנפשית של האדם, ובכך שהן מסייעות בשינוי עמדות עקרוניות – באופן המאפשר השגה של שלוות נפש ושל שמחת חיים.

 

באך טען כי 38 תמציות הפרחים עוזרות במיוחד בהתמודדות עם שבעה מצבים נפשיים דיס-הרמוניים והם: פחד, תחושת בדידות, רגשנות יתר, חוסר ודאות, אפאטיות, דיכאון ודאגנות יתר לזולת. הטיפול בשיטה זו נעשה באמצעות נטילת תרכובות של תמציות המותאמות לכל מטופל באופן אישי, והוא הפך נפוץ במיוחד בעולם המערבי ואף זכה להכרה ממסדית.

 

היכן לומדים?

 

הקורס נערך בשלוחות נתניה, חיפה

 

לימודי פרחי באך במכללת מדיסין

 

מטפלים המבקשים לטפל ברפואת פרחי באך נדרשים לרכוש ידע והשכלה מגוונת, הכוללים בעיקר היכרות מעמיקה עם 38 תמציות הפרחים הבסיסיות הנרקחות לכדי תרכובות משולבות. המסלול ללימודי פרח באך במכללת מדיסין מבטיח להקנות לתלמידיו את כל הידע העיוני והמעשי הנדרש לטיפול בשיטה זו, והוא מכשיר את המטפלים לפתח יכולות ומיומנויות להכנת תמציות מדויקות ויעילות – בהתאם למצבו של כל מטופל.

 

תכנית זו, המשלבת כאמור בין הקניית ידע עיוני נרחב לבין פיתוח ניסיון מעשי ויישומי, מקיפה נושאים רבים והעיקרים שבהם הם:

 

  • התפישה הפילוסופית-הוליסטית והתפתחות שיטת הריפוי בפרחי באך.
  • היכרות עם שלושים ושמונה תמציות הפרחים.
  • אופן הכנת התמציות, ותרכובות הפרחים.
  • שיטות אבחון שונות, והריאיון האישי.

 

פרטים נוספים באשר למסלול

 

מסלול הלימודים במדיסין נפרש על פני 7 חודשים, כאשר תנאי הסף לקבלה ללימודים הם 12 שנות לימוד, עמידה בריאיון קבלה וידיעת השפה האנגלית ברמה בסיסית. בסיום המסלול תוענק לבוגריו תעודת "מטפל מוסמך בפרחי באך" מטעם מכללת מדיסין, מבית המכללה למינהל. בנוסף לזאת, עמידה בכל דרישות הלימודים תקנה לבוגרים נקודות זכות ללימודי נטורופתיה.

 

לסיכום

 

38 תמציות פרחים מסוגלות לחולל פלאים במצבו הנפשי של האדם ולסייע לו להתמודד בהצלחה עם מצבים דיס-הרמוניים. תמציות אלה ניתנות למטופלים על ידי מטפלים מוסמכים בשיטה – מטפלים המסוגלים לרקוח ולהרכיב תרכובות פרחים מדויקות המותאמות למצבו הנפשי והרפואי של המטופל. הרכבת התרכובות מחייבת היכרות מעמיקה עם התמציות השונות, כמו גם עם שיטות אבחון ועם תכנים נוספים מלימודי רפואה משלימה. ידע זה ואף יותר מכך, ניתן לרכוש במסגרת המסלול המקצועי ללימודי פרחי באך במכללת מדיסין.
 

עוד מסלולי לימוד - מכללת מדיסין - רפואה משלימה

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp