רוצה פרטים על לימודי פרופילאות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס פרופילאות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי פרופילאות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פרופילאות

 

לימודי פרופילאות הינם לימודים רב תחומיים הזוכים להתעניינות בעולם האקדמי ובעולם המעשי של רשויות החוק השונות. מדע הפרופילאות הינה מדע יישומי, אשר מעריך ובוחן עובדות בשטח המצויות בעיקר בזירת עבירה. ההנחה המרכזית המלווה מדע זה היא שזירת הפשע משקפת את אישיותו של העבריין המעורב ובידי הפרופילאי מצויים הכלים אשר עשויים לספק מידע רלוונטי על מנת למקד ולכוון את תחומי החקירה.

 

 

מתפקידי הפרופילאי

 

תחום זה, אשר צמח מהקרימינולוגיה בוחן את התנהגותו של העבריין כפי שהיא באה לידי ביטוי בזירת הפשע עצמה. תוכנית הלימודים בפרופילאות מקנה לסטודנטים ידע נרחב בתחומי החקירה השונים אשר יאפשרו לאפיין את העבריין ולצמצם את מספר החשודים האפשריים, תוך מיקוד כיווני החקירה. באחריותו של הפרופילאי לנתח לא רק את זירת הפשע, אלא גם את כל העובדות הנובעות ממנה ואת כל הממצאים העולים מן האינטראקציה של העבריין עם הקורבן. בנוסף, הדוח הפרופילאי כולל "נקודות תורפה" כגון: מניעים, אינטרסים ולחצים באישיותו של החשוד, שדרכן ניתן לחשוף מידע נוסף בשעת התשאול.

 

בשנים האחרונות גובר הצורך באנשי מקצוע מיומנים, כלים מקצועיים והשכלה גבוהה לשרת בכוחות הביטחון ולתאר פושעים. משום כך, פותחה תוכנית לימודים אקדמית המעניקה תעודה בתחום הפרופילאות, אשר נותנת מענה לביקוש הרב.

 

מה לומדים?

 

לימודי פרופילאות כוללים קורסים מגוונים ומרתקים אשר חושפים את הסטודנטים לעולם הרחב של הפשע והחקירה הפלילית. בנוסף, כיוון שמדובר במדע רב תחומי הלימודים כוללים קורסים מגווני ממדעי החברה כגון: פסיכולוגיה, סוציולוגיה, מינהל ומדיניות ציבורית, משפטים ועוד. בוגרי התואר יכולו להשתלב במגוון של משרות מפתח בכוחות הביטחון ולעסוק בעבודה מרתקת ומאתגרת אשר כוללת תחושת סיפוק שאין שנייה לה.

 

נושאי לימוד

 

 • גישות תיאורטיות ושיטות בפרופילאות
 • מושגי יסוד בתיאוריות ובאישיות
 • מושגי יסוד בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה
 • מאפיינים של התנהגויות ומניעים לעבירות מין
 • מושגי יסוד בטיפולוגיות תיאורטיות
 • פרופיל בראי של מערכות הביטחון
 • דיני עונשין ודיני ראיות
 • תיאור של עבריינים לפי סוג עבירות
 • רצח, הרג ואלימות – תיאוריות וסיבות
 • ועוד...

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי פרופילאות הינם:

 

 • בוגרי תואר ראשון בתחומי מדעי החברה
 • ציון ממוצע של 80 ומעלה
 • חוקרים העובדים במסגרות ציבוריות כגון: משטרת ישראל, שירות הביטחון הכללי, צה"ל, מכס ועוד.
 • חוקרים בחברות פרטיות כגון: משרדי חקירות, חברות ביטוח, חברות כוח אדם ועוד.

 

משך הלימודים ותעודות

 

תוכנית הלימודים ללימודי תעודה בפרופילאות אורכת שנה וחצי אקדמיות אשר מתפרסות על גבי שלושה סימסטרים רצופים. בסופם מעונקת לבוגרים תעודה בפרופילאות.

 

בוגרי תוכנית הלימודים יכולים להמשיך ללימודי תואר שני בקרימנולוגיה במסלול העיוני – מסלול מקוצר של שנה אקדמית אחת.

 

 

היכן ניתן ללמוד?

 

 • אוניברסיטת בר אילן - המחלקה לקרמינולוגיה של אוניברסיטת בר אילן מציעה תוכנית לימודים ייחודית ללימודי תעודה בפרופילאות. עלות תוכנית הלימודים הינה 15,000 ש"ח.
   
 • מכללת גליל מערבי - במסגרת היחידה ללימודי חוץ והמשך במכללה מציעים לבוגרי תואר ראשון במדעי החברה ולתלמידי שנה שלישית בתואר, קורס של 200 שעות אקדמיות, הנערך במהלך ערב אחד בכל שבוע. התכנית מתאימה למטפלים, לגורמי אכיפה ולבאים מענף כוח האדם.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי תוכנית הלימודים יכולים להמשיך ללימודי תואר שני בקרימנולוגיה במסלול העיוני - מסלול מקוצר של שנה אקדמית אחת. בנוסף יוכלו בוגרי התוכנית להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה בכוחות הביטחון, במשטרה, במשרד הביטחון, בבתי הסוהר, בבתי המשפט, במכוני בילוש, במשרד לבילוש עצמאי, במסדות לשיקום וגמילה מסמים ומאלכוהול במערכות החינוך והרווחה, בפיתוח המחקר בתחום באקדמיה ומחוצה לה, בשירותי המבחן ובעוד מגוון של עבודות מאתגרות ומרתקות.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי פרופילאות?

רוצה לדעת יותר על לימודי פרופילאות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי פרופילאות

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

רוצה לדעת מה לעשות עם החיים שלך?


יש לך הזדמנות לעשות צעד משמעותי בחיים שלך עוד היום! 

חוות דעת של סטודנטים: תעודה, מקצוע

התקבלו 89 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp