קורסי מפעיל גז טבעי מוסמך במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי השתלמויות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - מפעילי גז טבעי 1.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מפעילי גז טבעי סוג 1 במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר


אחריות ובטיחות בענף הגז


לתעשיית הגז הטבעי בישראל תרומה גדולה לפיתוח כלכלת המדינה. כדי להצעיד קדימה את הענף, פועלים ברשות הגז הטבעי להכשיר אנשי מקצוע מיומנים שיוכלו לאייש את התפקידים השונים שנחוצים במפעלים. מפעילי גז טבעי עוסקים בפיקוח שוטף על המתרחש במקטעי הפנים במערכות הגז, דרך צגי מחשב מתקדמים בחדרי הבקרה. כמו כן, הם מנהלים קשר שוטף עם מתקיני הגז ומוודאים מולם כי הפעילות המתבצעת בשטח היא תקינה ובטוחה.


במכללה הטכנולוגית רופין מתקיים קורס מפעילי גז טבעי 1, בו רוכשים מיומנויות מקצועיות וטכניות להשתלבות בתפקידי פיקוח בתחום הגז. זהו ענף דינמי שעובר התפתחויות רבות בשנים האחרונות, בוגרי ההכשרה יכולים להשתלב במקטעי גז טבעי בתעשייה בתפקידי בקרה שוטפת. באפשרותם גם להמשיך להכשרת מפעילי גז טבעי סוג 2, דרג מקצועי שמקנה אחריות תפעולית רבה יותר במתקני הגז וסמכות לקבלת החלטות מורכבות.

 


תכנית הלימודים


במהלך הכשרה זו רוכשים התלמידים ידע לניהול של תהליכי הפיקוח והבקרה על מערכות גז טבעי פעילות. הם לומדים לקרוא את הערכים החזותיים ואת המדדים השונים שמופיעים על צגי המחשבים במפעלים ולהסיק מתוכם על הפעילות בפועל במכלול המפעל ובמקטע המסוים עליו הם מפקחים. כמו כן, הם דנים בשלל נהלי בטיחות בעבודה ובוחנים את הפעילות הנדרשת בזמני שגרה וחירום.


מתכונת הלימוד


קורס זה כולל כ - 220 שעות אקדמיות. השיעורים נערכים אחת לשבוע, משעות הבוקר ועד אחר הצהריים. מלבד הרצאות עיוניות, כוללת התכנית כ - 100 שעות שמוקדשות להתנסות מעשית, במהלכה יכולים המשתתפים לתרגל את מיומנויות העבודה במקטעי הגז.

 


נושאי הלימוד

 

  • פעולות במצבי חירום
  • נהלים בזמני שגרה
  • מערכות פיקוח ובקרה
  • בטיחות במתקני גז
  • סיבות אפשריות לתקלות
  • צגי מערכת הפיקוח
  • נהלי החזרת מערכת לשגרה
  • שליטה בנהלי תיאום    
  • היבטים תפעוליים במתקני גז טבעי    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית רופין מציעה שלל הכשרות מקצועיות בתחומים כמחשבים, בטיחות, רכב, חשמל ומים. בחטיבת האנרגיה והגז אפשר למצוא גם קורס מתקיני גז טבעי סוג 1, קורס מפקחי גז טבעי וקורס ריתוך לצנרת פוליאתילן.


תנאי קבלה


משתתפים שמעוניינים להתקבל לתכנית זו צריכים להיות בוגרי לימודי הנדסאים או הסמכת טכנאים במוסד מוכר על ידי משרד החינוך או מטעם מה"ט. כמו כן, הם צריכים להיות בעלי ותק של שנתיים ומעלה בתפקידי הפעלת מערכות בקרה תעשייתיות. מתאימים שעומדים בדרישות הסף האלה מוזמנים גם לראיון שמתנהל מול וועדת קבלה.


תעודה


משתתפים שעומדים בכל חובות המסלול ועוברים בהצלחה את בחינות הגמר החיצוניות שעורך משרד הכלכלה, מקבלים תעודת גמר מטעם המשרד ומטעם רשות הגז. כמו כן, הם מקבלים תעודת גמר "מפעילי גז טבעי מוסמכים רמה 1" שניתנת על ידי משרד המים והאנרגיה. יש לציין שכדי לקבל את הדיפלומות, בוגרי הקורס צריכים להשלים גם מכסה של שעות הכשרה מעשית בפועל.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין
פורום לימודי תעודה | קורסים
קורס טכנאי מוצרים לבנים - היכן לומדים?
אימן
1 תגובות
לימודי סקסולוגיה - איפה לומדים ומשך זמן
טליה
1 תגובות
קורס של יחידה לביטחון לאומי
ניצן לישא
1 תגובות
איפה עושים קורס מורה לנהיגה?
לאה דהן
1 תגובות
עלויות ותכני לימוד בקורס עיצוב בדיגיטל
ניסים רפאל
1 תגובות
קורס מנהלי אבטחה של משטרת ישראל
אופיר אלון
1 תגובות
קורס מאמנים - עלות,משך הקורס,סוג תעודה
שרי ראקוב
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp