קורס פסיכודהרמה בקמפוס ברושים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על לימודי פסיכודהרמה - קמפוס ברושים.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פסיכו-דהרמה בקמפוס ברושים

 

הבודהיזם – תורה לחיים

 

הבודהיזם היא תורת נפש שמקורה במזרח הרחוק (הודו); בחלקה, היא נפגשת עם תורות הנפש המערביות, ובחלקה האחר – היא מנוגדת לתורות אלה באופן קיצוני, בין ברמה העיונית ובין ברמה הטיפולית-מעשית. בדומה לתיאוריות מקובלות בפסיכולוגיה המערבית, אף על פי הבודהיזם, מצוקות האדם נובעות ברובן מהתייחסותנו אליהן ולא מתוך התנאים החיצוניים-האובייקטיביים. לעומת זאת, הפסיכולוגיה הבודהיסטית, המושתתת על עקרונות הרפואה המשלימה, נבדלת מן הפסיכולוגיה המערבית במספר היבטים ובדיוק עליהם מושם דגש מיוחד בלימודים.

 

על פי תורה זו, כל בני האדם סובלים מפתולוגיות דומות, שהשחרור מהן מושג באמצעות עבודה יומיומית של אימון התודעה. הבודהיזם גורס כי יש להתאמן בקבלה רדיקלית של אתגרי החיים כפרידות, כחולי, כזיקנה וכמוות, וכי יש להכיר בכך שהאדם אינו אלא "סיפור", ועל כן עליו להשתחרר מאשליית ה"אני" ולהטיל ספק בכל תיאוריה, פרשנות או סיפור. בנוסף, גורס הבודהיזם, יש להתאמן בריסון תגובות הבטן הרגשיות ובהעברת הדגש ממקום של הגשמה עצמית לטיפוח הרשת החברתית שבה אנו חיים. על פי התפישה, על כל אדם להרחיב את המידות המיטיבות כאהבה, חמלה, שמחה ונתינה, ולפתח את תשומת הלב כדרך חיים של ממש. בנוסף לזאת, תורת הבודהיזם מאמינה כי האתיקה איננה נפרדת כלל מן הפסיכולוגיה והיא חלק עיקרי ממנה, וכי יש לעסוק באופן מתמיד באימון במדיטציה – לצורך אימון התודעה.

 

על תכניות הלימוד בברושים

 

קמפוס ברושים מציע מסגרת רחבה ומגוונת של שלל תכניות לימוד בתחום הפסיכו-דהרמה. בין התוכניות בקמפוס ניתן למצוא תכניות רב-שנתיות, קורסים קצרים וכן סדנאות שונות להעשרה.

 

להלן תכניות הלימוד המרכזיות המוצעות בתחום זה:

 

 • התכנית הדו-שנתית "אימון לחיים בהשראה בודהיסטית" – מיועדת לאנשים המבקשים לחיות חיי עומק ולהיטיב עם חייהם, להעשירם ולסייע לעצמם ולאחרים.

 

 • תורת הנפש הבודהיסטית למטפלים – היא תכנית תלת-שנתית המפגישה את תלמידיה עם תורת הנפש הבודהיסטית. התכנית סוקרת היבטים הדומים ושונים בין תורה זו לבין הפסיכולוגיה המערבית, מבחינה מעשית ומבחינה תיאורטית.

 

 • היכרות עם הבודהיזם – קורס מבוא מקוצר לאלו המבקשים להכיר את החשיבה הבודהיסטית ואת יכולת השפעתה על חיי היומיום השיגרה. במהלך הלימוד נערכות מדיטציות רבות והרצאות עם פרופ' יעקב רז ויובל אידו טל.

 

בין רשימת הקורסים הקצרים בתחום:

 

 • הקורס למוסיקה ואמנות בראי האימון הבודהיסטי – הקורס כולל תרגולים תפישתיים, אמנותיים, מדיטטיביים ומוזיקליים.

 

 • הורות ברוח הבודהיזם – הקורס פועל ליצירת חיבור מושגי ומעשי בין הידע הקיים בחשיבה הבודהיסטית לבין מציאות החיים היומיומית כהורים.

 

 • פלייבק ומדיטציה – בקורס זה מושם דגש על תרגול ועל יישום ברוח הבודהיזם, מתוך הקראת סיפורים ומשחק.
  תשומת הלב במסורת הבודהיזם הטיבטי בן זמננו – הקורס מתבסס על מסורת טיבטית והוא מציג הנחיות ספציפיות לאופן ההתמודדות עם מצבים מסוימים של תודעה וגוף.

 

 • חיי היום יום והרוח הבודהיסטית – הקורס מציע דרכים שונות להתמודדות עם מצבי חיים חיוביים ושליליים בראייה מעמיקה ובעזרת כלים חדשים ומעשיים בהשראה בודהיסטית.

 

בית הספר מקיים גם קורסים שונים בתחום הקשורים לעולם העבודה והניהול:

 

 • אימון התודעה למאמנים – קורס זה מציג את תורת הנפש הבודהיסטית כגישה יישומית לצרכים ענייניים הבאים לידי ביטוי במקצועות כגישור, ייעוץ ואימון אישי.

 

 • הזמנה לאי ידיעה – זוהי תכנית המיועדת בעיקר למנהלים בכירים המעוניינים לגלות כיצד אי-ידיעה בחיים ובעסקים יכולה למעשה להיות נכס ולא אויב.

 

 • ה"מה" שבין לבין – תכנית זו מפנה מקום לשאלות ומאפשרת למשתתפים להביט בפחד, להתבונן בהזדמנויות בחיים ולבחון אפשרויות לשינוי, מתוך השקפת העולם של התיאוריה והפרקטיקה הבודהיסטיות.

 

 • תשע עד חמש – התכנית עוסקת בשאלות שונות הקשורות במקום העבודה במרחב החיים ובאופן שבו ההתבוננות הבודהיסטית מאפשרת לבחון שאלות אלה מחדש.

 

לסיכום

 

לימודי פסיכו-דהרמה מתקיימים בקמפוס ברושים במגוון עשיר של מסלולים וברמות העמקה שונות; כך, הם מאפשרים לכל אחד למצוא את נקודת החיבור שלו אל תורת הבודהיזם המרתקת והעשירה, לפתוח צוהר לעולם רוחני אחר וייחודי, ולשאוב ממנו כלים ותפישות יישומיות שיכולים לסייע בהתמודדות עם מצבים שונים בחיי הנפש, השגרה ובעסקים – במאה ה-21 בעולם המערבי.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: קמפוס ברושים - לימודי רפואה משלימה

ssssssssss

פורום לימודי רפואה משלימה

האם קיימים לימודי תואר ראשון ברפואה משלימה?
שי
1 תגובות
קורס עיסוי רפואי לנשים
רחל שרף
1 תגובות
קורס עיסוי רפואי באשדוד
פנינה כהן
1 תגובות
קורס תזונה נכונה
מירי
1 תגובות
פרטים על קורס NLP
עדי מאירי
1 תגובות
קורס איפק בצפון הארץ
אושי
1 תגובות
משכורת ועבודה אחרי לימודי נטורופתיה
דבורה
2 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,884 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין658 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,566 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp