רוצה פרטים על לימודי פוטותרפיה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי פוטותרפיה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי פוטותרפיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פוטותרפיה, קורס טיפול בצילום:

 

ברווח שבין האדם לתמונה

 

בעשור האחרון, במסגרת הגברת המודעות וההאצה בתחום לימודי הרפואה המשלימה בכלל, החלה להתפתח מגמה ענפה של טיפול באמצעות אמנות לסוגיו. אנשי מקצוע רבים מתחומי הטיפול השונים הבינו את הערך המוסף של טיפול המשתמש בטכניקות שונות של אמנות; אחד מתחומי הטיפול הללו הוא הפוטותרפיה – המשתמש באמנות הצילום.

 

השימוש בטכניקת הצילום מאפשר למטופלים רבים לתקשר באופן לא-מילולי ולפרוץ מגננות רבות. בכך שהוא מאפשר "להקפיא את המציאות" - הצילום מעניק לנו אפשרות נדירה להתבונן על עצמנו ממש מבחוץ בסיטואציות שונות, ולשחזר באמצעותן רגעים וזיכרונות מן העבר וכן להתמודד עם נושאים רגישים בתוכנו בהווה.

 

תרפיה זו מתאימה לכל האוכלוסיות, אך היא תשמש היטב באופן מיוחד בעבודה עם נוער בסיכון המתמודדים עם מציאות חיים מורכבת; באמצעות בחירת האובייקטים לצילום, הזוויות השונות, המסגור והקומפוזיציה, ניתן להחיות את תחושת האחריות והבחירה בקרב מתבגרים בעלי קשיי התמודדות רבים. מבוגרים יוכלו להיעזר בשיטת טיפול זו כדי לעבור חוויה רגשית סביב הצילום.

 

גישות טיפוליות

 

כמו בכל תחום טיפולי, גם בתחום זה קיימות מספר כגון גישות. ביניהן:

 

 • גישת השימוש בתמונה המצולמת – על פי גישה זו, התבוננות בצילום יכולה לעורר אצל המטופל חלקים שונים מסיפור חייו. בגישה זו המטפלים יכולים לעבוד עם המטופל באמצעות שימוש בספרי תמונות משפחתיים, שבהם קיים תיעוד של כל ההיסטוריה המשפחתית וכן של חוויות המטופל לאורך השנים.

 

 • שימוש בצילום פעיל אצל המטופל – לדוגמה, התבוננות בתמונות שצילם המטופל, התבוננות בפורטרט העצמי של המטופל, המשמש מראה לדימויו העצמי ולתפישה שלו את עצמו, או צילום שמצלם המטפל את המטופל ובו בעצם המטופל יכול לבחון את עצמו מבעד לעיניים חיצוניות.

 

על הלימודים

 

לימודי פוטותרפיה מיועדים לאנשי מקצוע מתחומי הטיפול השונים: פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, יועצים חינוכיים, מרפאים בעיסוק, פסיכותרפיסטים, מטפלים באמנויות, אחיות מוסמכות ואנשי הוראה – המעוניינים לשלב בטיפולם את גישת הפוטותרפיה. עם זאת, קיימים מוסדות לימוד המציעים לימודים אלה אף לקהל הרחב המעוניין להעמיק את הידע שלו בתחום טיפולי זה.

 

הלימודים מכשירים אנשי מקצוע מהתחום הטיפולי לשילוב הפוטותרפיה בעבודתם השוטפת. הקורס משלב לימוד עיוני תיאורטי ולימוד מעשיים ומעניק למשתתפיו ידע נרחב בפיתוח ובהעצמה של המטופל באמצעות מדיית הצילום. בסיום הלימודים תוענק לבוגרים תעודת לימוד ממוסד הלימודים שבו למד את הקורס, אשר תאפשר להם להשתמש בשיטת טיפול זו במהלך עבודתם השוטפת.

 

נושאי הלימוד

 

נושאי הלימוד בקורס משתנים בהתאם למוסד הלימודים הנבחר, להלן חלק מהם:

 

 • צילום קולנועי – מה בינו ובין פוטותרפיה
 • מהנסתר לגלוי – מהאישי לציבורי
 • לימוד מעשי סדנאי שבו מצלמים, מצטלמים ומתבוננים
 • שימוש בתצלומי עבר מהאלבום המשפחתי האישי ומקלסיקות תרבותיות מהעולם הוויזואלי

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

 • המכללה האקדמית ספיר (שער הנגב) - במרכז ללימודי חוץ והמשך של המכללה האקדמית ספיר אפשר ללמוד בקורס פוטותרפיה, שכולל 22 מפגשים ומיועד למטפלים ולמחנכים מנוסים שמעוניינים לרכוש כלים חדשניים לשילוב בעבודתם.

 

 • מטאפורה – מציעים סדנאות של תרפיה בהבעה וביצירה, פעילויות וסדנאות המתמקדות בפוטותרפיה, וכן סדנאות קולנוע ווידאו תרפיה.

 

 • מוסררה (ירושלים) – בית ספר גבוה לצילום, מדיה, מוסיקה חדשה, אנימציה ופוטותרפיה – מקיים מסלול ללימודי פוטותרפיה בגיבוי אוניברסיטת European Graduate School בשוויץ; מסלול זה מאפשר לסטודנטים להשלים את תכנית הלימודים לקראת תואר שני בסמסטר לימודי קיץ בשוויץ.

 

 • אוניברסיטת תל אביב – היחידה ללימודי המשך בבית הספר לעבודה סוציאלית – מציעה קורס שנתי בפוטותרפיה המיועד לפסיכולוגים ולעובדים סוציאליים קליניים בעלי תואר שני.

 

 • חשיפה - האוניברסיטה הפתוחה (הכפר הירוק) - בבית הספר חשיפה מתקיים קורס ניהול משברים שבו יכולים מטפלים להכיר כלים מן הפוטותרפיה ומן הוידאו תרפיה לסיוע במצבי משבר וטראומה.

 

לסיכום

 

מי שמבקש להעשיר את ארגז הכלים הטיפוליים שלו בכלי נוסף, יעיל ובלתי-אמצעי למטופליו, ישמח לגלות את עולם הפוטותרפיה. כלי הצילום מאפשר מגוון שיטות לעבודה יצירתית עם המטופל, והלימודים מסמיכים אתכם באמנות נוספת – בהיבט אחר.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי פוטותרפיה?

רוצה לדעת יותר על לימודי פוטותרפיה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: לימודי פוטותרפיה

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp