רוצה פרטים על לימודי ערב - מדעי ההתנהגות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ערב במדעי ההתנהגות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי ערב - מדעי ההתנהגות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

*חדש: לא החלטת מה ללמוד?
לחץ/י לסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים עם המנטורים המובילים בישראל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ערב במדעי ההתנהגות

סטודנטים רבים בוחרים ללמוד את תחום מדעי ההתנהגות מכיוון שזהו תחום מרתק ומאתגר אשר ניתן ללמוד אותו במכללות רבות בישראל. תחום זה, עוסק בהתנהגות האנושית ונושאים רבים שלו נלמדים גם בתואר ראשון בפסיכולוגיה.

 

לימודי מדעי ההתנהגות מעניקים לסטודנטים ידע נרחב בתחום ההתנהגות האנושית הנבחנת בשלושה מישורים: פרט, חברה ותרבות. מדעי ההתנהגות שייכים למדעי הרוח והחברה ומשלבים בתוכם לימודי פסיכולוגיה ולימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, כאשר כל אחד מן התחומים הללו תורם את נקודת המבט שלו אודות ההתנהגות האנושית. אנתרופולוגיה בוחנת את תרבות האדם ומבנים סמליים ומקיימת השוואה לא שיפוטית בין תרבויות, סוציולוגיה עוסקת בחקר של מבנה החברה ובתהליכים חברתיים ,ופסיכולוגיה חוקרת את המבנה הנפשי של הפרט ומפתחת שיטות לטיפול במצוקות נפשיות.

 

תוכניות הלימוד לתואר ראשון במדעי ההתנהגות כוללות יסודות של מדעי החברה ומציעות לסטודנטים מגוון מסלולי לימוד וביניהם: התמחות בניהול משאבי אנוש , בפסיכולוגיה, בניהול משאבי אנוש לגיל הזהב ועוד. שיטת הלימוד כוללת הקניית ידע תיאורטי ומעשי תוך קיום הרצאות, תרגולים, סמינריונים וסדנאות.

 

מהם לימודי ערב?

מוסדות הלימוד מציעים לימודי ערב בתחום מדעי ההתנהגות במטרה לאפשר לאנשים אשר עובדים במשרות מלאות וחלקיות, לשלב בשגרת יום העבודה לימודים מקצועיים מבלי לוותר על פיתוח קריירה. לימודי ערב מיועדים בעיקר לאנשים אשר עובדים במשרה מלאה וכן לאוכלוסייה נוספת כמו תלמידי תיכון, חיילים, אנשי עסקים, אמהות עם ילדים, אקדמאים ועוד.

 

יש להדגיש כי מדובר בלימודי תואר ראשון לכל דבר ועניין הזהה לתואר הראשון של מסלול היום. הלימודים בתחום זה, במיוחד במסלול הערב, הפכו למבוקשים מאוד בשנים האחרונות ואפשרויות העבודה שנפתחות בפני הבוגרים עם סיום הלימודים הן רבות ומגוונות.

 

ההבדל בין מסלולי הלימוד מתבטא בשעות הלימוד ובימי המפגשים. לימודי מדעי ההתנהגות במסלול ערב כוללים לרוב מספר ימי לימוד בשעות אחר הצהריים והערב ולעתים גם בימי שישי בבוקר.

 

 

תוכניות הלימוד במדעי ההתנהגות כוללות נושאים מגוונים וביניהם:

 

מבוא לפסיכולוגיה, יסודות הסוציולוגיה , מבוא לאנתרופולוגיה, מבוא לסטטיסטיקה, הסקה סטטיסטית, מבוא לשיטות מחקר איכותניות, פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה התפתחותית , יסודות פילוסופיים של המחקר במדעי החברה ,פילוסופיה של המדע, פסיכולוגיה פיזיולוגית ,תוכנות סטטיסטיות, החברה הישראלית , פסיכולוגיה ניסויית, פסיכולוגיה קוגניטיבית, רגרסיה ושיטות ניתוח , כתיבה מדעית ,סמינר , למידה או תפיסה , אישיות , תיאוריות סוציולוגיות ואנתרופולוגיה , התנהגות אבנורמלית ועוד.

 

היכן ניתן ללמוד לימודי ערב במדעי ההתנהגות?
 

  • האקדמית נתניה - במסגרת הלימודים במסלול הערב ניתן לשלב גם עבודה במשרה מלאה. לבוגרים יוענק תואר ראשון במדעי ההתנהגות המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה.

 

  • המסלול האקדמי - פועל מסלול הערב של המכללה למינהל בתחום המחשבים כולל תכנית תלת שנתית. הלימודים נפרסים על פני תשעה סמסטרים (3 בכל שנה, כולל סימסטר קיץ), והיא כוללת בין היתר מסלול יזמות טכנולוגית המלווה את פרויקט הגמר.

 

  • שלוחות האוניברסיטה הפתוחה - ובכלל זה המכללות הפועלות בחסותה בערים: רחובות, ראשון לציון, בת ים, רמת גן, פתח תקווה ורעננה. במסגרת זו כל סטודנט בוחר את הקורסים והשעות הנוחים לו וצובר נקודות עד לקבלת התואר. ניתן ללמוד את רוב הקורסים גם בשעות אחר הצהריים והערב. למידע מפורט יותר אודות שעות הלימוד בכל קורס ניתן לפנות למכללות עצמן.
     

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי ערב - מדעי ההתנהגות?

רוצה לדעת יותר על לימודי ערב - מדעי ההתנהגות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי ערב - מדעי ההתנהגות

חוות דעת של סטודנטים: מדעי ההתנהגות

התקבלו 430 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא מדעי ההתנהגות

פרופ` עמוס רולידר
פרופסור עמוס רולידר חושב שלימודי מדעי ההתנהגות יכולים להיות נקודת פתיחה מצוינת לקריירה בתחום הטיפול. "בשלוש שנות לימודים מקבלים ידע מעמיק על תחומים שונים וכך אפשר לקבל החלטות ממוקדות יותר בהמשך. לימודי מדעי ההתנהגות הם הזדמנות לקבל בחירה מתוך ידע ולדעת עם מי תרצו לעבוד כמטפלים בהמשך."
"הדבר הכי חשוב למי שרוצה להיות מטפל הוא סקרנות. גם אמפתיה היא חובה. השילוב של יכולות מקצועיות ויכולות תמיכה הוא המפתח להצלחה טיפולית. אם מטפלים את יכולות התמיכה אפשר להגיע למקצוע שבו גילויים מדעיים מאפשרים לגעת האנשים, זה שילוב מנצח בעיניי."
פרופ` עמוס רולידר
פרופסור לחינוך ומומחה לניתוח התנהגות
ד"ר תמי אמיר
בלימודי מדעי ההתנהגות תידרש בעיקר ליכולות ביטוי מילוליות. מעטים הם הקורסים הדורשים יכולות כמותיות כגון שיטות מחקר, סטטיסטיקה. הלימודים עוסקים בתחומי האדם בשלושה מוקדים – פסיכולוגיה, סוציולוגיה וחינוך ולכן תחומי העניין שרצוי שתתעניין בהם הם תחומים חברתיים הקשורים לאנשים.
באישיותך, כדאי שתהיה חברותי, בעל יכולת יצירת קשרים טובים, רגיש לצרכי הזולת, מתעניין בלעזור לאנשים ולקדם אותם ובעל אישיות מרשימה לעסוק בטיפול באדם.
לימודי מדעי ההתנהגות הם לימודים תיאורטיים ברובם כך שלאחריהם תוכל לעבוד בסביבות עבודה ארגוניות חברתיות אך בתפקידים יחסית זוטרים (משאבי אנוש, אבחון כ"א, ניהול פרויקט חברתי, הדרכה ועוד), עם זאת, לאחר שתמשיך בלימודי התואר השני (אפשרי בפסיכולוגיה על כל גווניה, חינוך, יעוץ חינוכי, משפחתי, אבחון וטיפול בלקויי למידה, עבודה סוציאלית ועוד) תוכל לרכוש מקצוע בעל זהות מקצועית ברורה יותר.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp