רוצה פרטים על לימודי ערב - חשבונאות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי חשבונאות בערב

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי ערב - חשבונאות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ערב בחשבונאות

רואי חשבון הם בין אנשי המקצוע המשפיעים ביותר על החברה והכלכלה בישראל. בכל חברה, ארגון, משרד ממשלתי או עמותה יש רואי חשבון, אשר יש להם תפקיד חשוב מאוד בשמירה על האיזון הכלכלי והחשבונאי של הארגון.

 

החשבונאות מהווה שיטה אוניברסלית מקובלת לחישובים ולהצגה של תוצאות עסקיות לצרכי מס ולצרכי מסחר בניירות ערך. את תחום החשבונאות ניתן לחלק לשני סוגים: חשבונאות ניהולית, המתמקדת במסירת מידע כספי המסייע בתהליכי קבלת ההחלטות בארגון, וחשבונאות פיננסית, המתרכזת בתחום הביקורת ובעריכת דוחות פיננסיים של חברות פרטיות וציבוריות.

 

קשרי המסחר הבינלאומיים והשינויים המשמעותיים שהתרחשו בשנים האחרונות בשוק ההון העלו את הצורך לאנשי מקצוע מיומנים בתחום ראיית החשבון. העוסקים בתחום החשבונאות מפקחים על הפעילות החשבונאית ועל התנועות הכספיות המתרחשות בארגונים השונים. פיקוח מסוג זה מסייע במידה רבה להתנהלותו התקינה של הארגון ולרווחיותו. 
 

לימודי חשבונאות

 

לא בכדי לימודי חשבונאות הפכו לכה מבוקשים ורבים מהבוגרים משתלבים עם השנים בתפקידי מפתח במשק ובעולם העסקים בישראל. חשוב לציין כי על מנת לעבוד כרואה חשבון, צריך לעבור בהצלחה גם התמחות (לאחר סיום התואר) וגם את מבחני מועצת רואי החשבון.

 

לימודי תואר ראשון בתחום נמשכים כארבע שנים ואפשריים במסלולי לימוד חד חוגיים, במסלולל לימוד דו חוגיים או במסגרת התמחות במסלול לתואר ראשון במנהל עסקים. עם סיום הלימודים הבוגרים נדרשים לעבור בהצלחה את מבחני לשכת רואי החשבון בישראל ולהשלים תקופת התמחות בת שנתיים במשרד רואי חשבון.

 

נושאי לימוד

 

במהלך התואר נלמדים נושאים רבים ובהם:

 

 • חשבונאות פיננסית
 • מיסים
 • דיני תאגידים
 • חשבונאות ניהולית
 • ביקורות
 • ניתוח מאזנים
 • בנקאות
 • היבטים משפטיים
 • ועוד...

 

מהם לימודי ערב?

עבור רבים, לימודי ערב בחשבונאות הם הלימודים היחידים האפשריים. אוכלוסיות שלמות (חיילים, אנשים עובדים, אמהות עם ילדים, אקדמאים, הנדסאים, תמידי תיכון ועוד) אינם יכולים ללמוד במסגרות לימוד רגילות ולכן הם נרשמים ללימודי ערב.

 

מכיוון שהלימודים בחשבונאות הם אינטנסיביים וקשים למדי, אין הרבה מסלולי ערב, אך בכל זאת ניתן למצוא כמה כאלה, חלקן כתואר ראשון בחשבונאות וחלקן כהתמחות של לימודי מנהל עסקים. תוכנית הלימודים במתכונת ערב זהה לתוכנית הלימודים במתכונת הרגילה ומכסה את כל נושאי הלימוד הנדרשים להכשרה כמו גם את ההכנה המקיפה למבחני לשכת רואי החשבון בישראל. ההבדל בין המתכונות מתבטא בשעות הלימוד ובמשך התוכנית.

 

 

היכן ניתן ללמוד לימודי ערב בחשבונאות?

 

ניתן ללמוד כיום את תחום החשבונאות באוניברסיטאות רבות בישראל וגם בלא מעט מכללות אשר בחלקן ניתן ללמוד גם במסגרת של לימודי ערב:

 

 • במסלול האקדמי - לימודי תואר ראשון B.A במינהל עסקים עם התמחות בחשבונאות במסגרת של לימודי ערב.
 • במכללה האקדמית נתניה - ניתן ללמוד לקראת תואר ראשון בחשבונאות.
 • הקריה האקדמית אונו - ישנו מסלול ערב של תואר ראשון B.A במינהל עסקים עם התמחות בחשבונאות.
 • במכללת רמת גן - במרכז פוען ללימודי חשבונאות, וניתן ללמוד בו לקראת תואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה וגם במסגרת מסלול מבחני הסמכה של מועצת רואי החשבון. זהו מסלול מבוקש, המשלב בין הלימודים למבחנים של מועצת רואי החשבון עם לימודים לקראת תואר בחשבונאות של האוניברסיטה הפתוחה.

 

* ניתן ללמוד לקראת תואר ראשון בחשבונאות עם חטיבה בכלכלה גם במכללות השונות במסגרתן ניתן לעשות תואר של האוניברסיטה

  הפתוחה כדוגמת מכללת רעננה, מכללת בת ים, מכללת פתח תקווה, מכללת רחובות, המכללה למדעים ראשון לציון ועוד.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות נוספים ללימודי חשבונאות, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

אפשרויות תעסוקה

 

עם סיום המסלול הארוך הזה, יוכלו רואי החשבון הצעירים להשתלב במגוון עבודות במשרדי ממשלה, בחברות פרטיות ובארגונים בענפים מגוונים בהתאם להתמחות בה בחרו. 
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי ערב - חשבונאות?

רוצה לדעת יותר על לימודי ערב - חשבונאות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי ערב - חשבונאות
חוות דעת של סטודנטים: חשבונאות
התקבלו 284 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp