רוצה פרטים על לימודי ערב - חינוך?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי חינוך במסלול ערב

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי ערב - חינוך? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ערב בחינוך

 

קצת על לימודי חינוך

 

"מטרת החינוך היא להוביל אנשים לעצמאות מחשבתית ומעשית ועל אנשי החינוך לראות בשירות למען הכלל את משימת חייהם העיקרית" (אלברט איינשטיין) תוכנית הלימודים לקראת תואר בוגר, מוסמך או דוקטורט בתחום החינוך מיועדת לאנשים בעלי מודעות חברתית גבוהה המעוניינים לעצב ולהשפיע על דור העתיד. למחנכים השפעה ישירה על החברה ועל כן, לימודי חינוך מחייבים הכשרה מעמיקה הכוללת שיעורים תיאורטיים בתחומי דעת רבים לצד הקנייה של כלים מקצועיים לעסוק בפיתוח ילדים במגוון של גילאים.

 

התמחויות בחינוך

 

לימודי חינוך לתואר ראשון כוללים מגוון של תחומי התמחות אשר לרוב מחולקים לפי הגילאים השונים והנושאים בהם המחנך רוצה להתמקצע, לדוגמא: חינוך הגיל הרך, חינוך מיוחד, חינוך בבתי ספר על יסודיים, חינוך הלשון העברית, התנ"ך הספרות, ההיסטוריה, המתמטיקה ועוד. מאז ומתמיד קיים ביקוש גבוה לאנשי חינוך בעלי השכלה מעמיקה וכלים מקצועיים בתחום, ולכן בוגרי התואר משתלבים בקלות במוסדות החינוך השונים ברחבי הארץ.

 

תוכנית הלימודים הינה רב תחומית ומעניקה ידע בסיסי בתחומים רבים כגון: פסיכולוגיה, סוציולוגיה, שפה וחינוך לשוני, שילוב של טכנולוגיות מידע בחינוך, איתור ושילוב ילדים ובני נוער בעלי צרכים מיוחדים, תכנון ופיתוח של תוכניות לימוד ועוד.

 

בעוד שלימודי התואר הראשון מעניקים ידע בסיסי בכל התחומים הללו, לימודי תואר שני מעמיקים את ההשכלה של הסטודנט בתחום התמחותו, חושפים את הסטודנטים למחקרים החדשים ביותר שנעשו בתחום ומענקים כלים מתודולוגיים לפתח את המחקר בתחום. משך הלימודים לתואר בוגר אורך לרוב כשלוש שנים אקדמיות, ולימודי תואר שני אורכים שנתיים אקדמיות.

 

 

לימודי ערב בחינוך

 

מוסדות לימוד רבים מתחשבים בצרכים המיוחדים של הסטודנטים ועל כן מציעים תוכנית לימודים גמישה המתקיימת במתכונת לימודים של לימודי ערב ומפגשים בימי שישי בבוקר. לימודי ערב בתחום החינוך מיועדים לחיילים, הורים, אנשים עובדים וכל מי שמעוניין ללמוד במסגרת לימודים גמישה שמשאירה מספיק זמן פנוי לעיסוקים רבים נוספים.

 

מסלול לימודי הערב מקביל בתכניו ללימודי היום, אולם לעיתים, תוכנית הלימודים מתפרסת על פני ארבע שנים אקדמיות במקום שלוש. היתרון הבולט הוא באפשרות הניתנת לרכוש תואר וידע אקדמי לצד המשך ניהול חיים שוטפים המאפשרים לשלב עבודה ולימודים.

 

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי מסלול הערב בתחום החינוך, מקבילים לתנאי הקבלה ללימודי יום, כאשר קיימות מכללות שמציעות תוכניות לימודים בעלי התמחויות ייחודיות במסלול לימודי ערב. בנוסף, לבוגרי תואר ראשון בכל התחומים המעוניינים להשתלב בעבודה בתחום החינוך, יוכלו להשלים את הלימודים לקראת תעודת הוראה במסלול לימודי ערב שתאפשר להם לקבל את ההסמכה לעסוק בחינוך והוראה במוסדות החינוך השונים.

 

 

מוסדות לימוד

  

  • האוניברסיטה הפתוחה (ברחבי הארץ) - לימודי חינוך באוניברסיטה הפתוחה מוצעים במסגרת חטיבה שאותה ניתן לשלב עם לימודים דו חוגיים במקצועות כגון כלכלה, מדעי הרוח, ספרות, ניהול ועוד. כמו כן, ניתן ללמוד חוג בחינוך במסלול תכניות לימודים ושיטות הוראה במתכונת דו חוגית עם חוגים כגון סוציולוגיה, פסיכולוגיה, תקשורת, ניהול, אמנויות ועוד. אפשרות נוספת היא חוג בחינוך - לקויות למידה בשילוב דו חוגי עם פסיכולוגיה. הלימודים מתקיימים במתכונת גמישה המתאימה גם לאנשים עובדים, ניתן ללמוד גם במתכונת ערב.

 

  • מכללת קיי לחינוך והוראה (באר שבע) - בית הספר מציע מגוון של תוכניות לימוד להכשרת מורים במסלול לימודי יום ומסלול לימודי ערב.

  

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר הראשון בחינוך יוכלו להשתלב במגוון של משרות חינוכיות במוסדות החינוך הפורמאליים והבלתי פורמאליים ברחבי הארץ, במשרדי ממשלה כגון משרד החינוך, בעיצוב ופיתוח תוכניות חינוכיות, בהוראה בבתי הספר והגנים, במוסדות חינוכיים וטיפוליים, בייעוץ חינוכי ועוד.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי ערב - חינוך?

רוצה לדעת יותר על לימודי ערב - חינוך?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי ערב - חינוך
Whatsapp Whatsapp