קורס עיסוי רפואי במכללת מדיסין

שירות אישי - צור קשר

מכללת מדיסין - רפואה משלימה
מכללת מדיסין - רפואה משלימה
מכללת מדיסין - רפואה משלימה
מכללת מדיסין - רפואה משלימה

קורס עיסוי רפואי במכללת מדיסין לרפואה משלימה

עיסוי הגוף – ריפוי הנפש

עוד בתקופות קדומות ביותר, בטרם התפתחה הרפואה המערבית המדעית, העיסוי היה אמצעי מקובל ושכיח לריפוי מצבים גופניים שונים ולשיפורם. במרוצת השנים קיבלו שיטות העיסוי השונות הכרה ממסדית, וכיום הן ידועות כשיטות טיפול הוליסטיות נפוצות המבוססות על ראיית האדם כמכלול שלם של גוף ונפש. העיסוי משמש כאמצעי לאבחון ולריפוי יעיל המשפיע על הגוף והנפש כאחד; במישור הפיזי – העיסוי ידוע כמשפר את איכות הפעולה של איברי הגוף ושל מערכותיו, ובמישור הנפשי – הוא מסייע בשחרור ובהפגת מתחים. שיטת העיסוי הנבחרת מבוססת על היבטים שונים בעולמו של המטופל, ובכלל זה על אורחות חייו, על מבנה השלד והגוף שלו ועל מצבו האנרגטי, הפיזי והנפשי.

במכללת מדיסין אפשר ללמוד בקורס עיסוי רפואי, אשר מספק מגוון כלים מעולם העיסוי וחושף לטכניקות עבודה מקצועיות שונות. בעזרת הכלים שניתנים בקורס יכולים מטפלים מתחומי הרפואה המשלימה לקדם את השירותים שהם מציעים ללקוחותיהם ולהשתלב בשלל מסגרות בתור מעסים רפואיים. בין היתר הם יכולים לפעול בקליניקות לרפואה משלימה, במרפאות פרטיות, בבתי חולים ובקופות חולים.

 

תכנית הלימודים

 

תכנית זו שמה לה למטרה להכשיר מעסים שברשותם כלים משולבים לאבחון ולהתאמה טיפולית אישית למטופלים שלהם. הם מתוודעים למספר שיטות וטכניקות בעיסוי רפואי, כגון עיסוי שבדי ועיסוי מזרן, ולומדים להשתמש בהן כדי להקל על תסמינים פיזיים ונפשיים שונים. כמו כן, הם בוחנים עקרונות מרכזיים בתחום הטיפול באמצעות טייפינג.


מתכונת הלימוד

 

אורכו של קורס זה הוא כשנה אקדמית אחת. המפגשים משלבים בין הרצאות פרונטליות בכיתה לבין תרגולים מעשיים וכוללים גם סטאז' מעשי שבו המשתתפים מתרגלים באופן פרקטי את מיומנויות העיסוי בעבודה עם מטופלים, בליווי וסיוע סגל המרצים.

 

נושאי הלימוד

 

הנושאים שנלמדים במהלך הקורס כוללים:

 

  • עיסוי מזרן
  • עיסוי כיסא
  • עיסוי שבדי
  • עיסוי רפואי
  • טיפול טייפינג    
  • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד

 

במכללת מדיסין, אשר מפעילה מספר סניפים בפרישה ארצית, אפשר למצוא מגוון של קורסים בתחום הרפואה המשלימה. אלה כוללים קורס עיסוי ספא ואבנים חמות, קורס טווינה, קורס רפלקסולוגיה, קורס שיאצו, קורס מדריכי תנועה לגיל הרך, קורס רפואה קוריאנית, קורס בעיות פוריות וליווי הריון וקורס רוקחות וקוסמטיקה טבעית. מסלולי הלימוד במכללה משלבים עשייה פרקטית מרובה במטרה לסייע למשתתפים לבנות עצמם כמטפלים ולסייע להם להשתלב בתפקידים טיפוליים שונים בתום ההכשרות.

 

תנאי הקבלה

 

מועמדים שמעוניינים להתקבל לקורס נדרשים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לכל הפחות ולשלוט ברמה בסיסית בשפה האנגלית. כמו כן יש לעבור ראיון קבלה אישי בו נבחנת מידת ההתאמה של המועמדים לתכנית.

 

 

תעודות

בוגרים שעומדים בכל דרישות הקורס מקבלים תעודת גמר "מעסה רפואי מוסמך" על ידי מכללת מדיסין, מבית המכללה למינהל. הדיפלומה מוכרת על ידי איגוד המעסים הישראלי.

עוד מסלולי לימוד - מכללת מדיסין - רפואה משלימה

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp