רוצה פרטים על קורס בוייה ועיסוי לימפטי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי עיסוי לימפטי - קורס בוייה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס בוייה ועיסוי לימפטי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי עיסוי לימפטי – קורס בוייה
 
הריפוי שבזרימה
 
אחד הענפים הטיפוליים שעושים שימוש במרכזיותה וביכולותיה של מערכת הלימפה, הוא תחום העיסוי הלימפטי, השייך לענף הרחב יותר של הרפואה המשלימה. עיסוי לימפטי היא שיטה לטיפול הוליסטי, המבוססת על העיקרון של תנועה לצורך הזרמת נוזל הלימפה הטבעי של הגוף. העיסוי בשיטה זו נעשה באמצעות תנועות עדינות על פני העור, באזורי הבלוטות, וכך נוצר אפקט של לחץ מתון המפעיל אותן לצורך ריפוי.  
 
על הקורסים
 
קורס עיסוי לימפטי משלב בין לימודי רפואה משלימה עיוניים ולימוד מעשי של טכניקות עיסוי שונות בשיטה זו, של דרכי אבחון, ושל שילוב טכניקות העיסוי בהתאם למטופל המסוים. בקורס לומדים עיסוי המותאם לחיזוק המערכת החיסונית, עיסוי לצורך שיקום שלאחר ניתוחים, ובעיקר לאחר כריתות שד. בנוסף, נלמדים סוגי עיסוי המיועדים להגברת זרימת האנרגיה הכללית בגוף, לשיפור זרימת דם ולמניעת בצקות, וכן עיסויים לשם הפחתת כאבים מסוגים שונים, ולסילוק רעלים מן הגוף. הלימוד נעשה באמצעות תרגול בכתה המבוצע בצמדים. תוך כדי התרגול לומדים הסטודנטים כיצד להגן על האנרגיה שלהם ולחזק אותה, בזמן הטיפולים ובין הטיפולים.
 
שיטת בוייה
 
במקומות מסוימים מלמדים את אחת מהאסכולות בשיטה זו, הנקראת "שיטת בוייה"; שיטה זו מתמקדת בניקוז לימפטי, והטיפול בה עושה שימוש בשילוב שבין העיסוי הלימפטי, ובין לחיצות מתחום האקופרסורה – לחיצות על נקודות אנרגטיות מרכזיות בגוף. שיטה זו מתאימה במיוחד לפתיחה של חסימות הקיימות במערכת הלימפה. השפעתה – על פי מטפלים המשתמשים בה – איננה רק פיזית; מאחר שמדובר בשיטה הוליסטית, אזי שחרור של חסימות פיזיולוגיות משפיע על שחרור של חסימות המצויות ברבדים הרגשיים והמנטליים.
 
נושאי הלימוד
 
בין השאר, תכנית הלימודים בקורסי עיסוי וניקוז לימפטי כוללת את התכנים הבאים:
 
 • תפקיד מערכת הלימפה בגוף
 • השפעות הטיפול והניקוז הלימפטי
 • אנטומיה של כלי הלימפה 
 • מערכת הלימפה והבלוטות השונות
 • נקודות לחיצה אסטרטגיות
 • אינדיקציות וקונטרה אינדיקציות
 • לחצים במערכת הלימפטית
 • שיטות להזרמת האנרגיה בגוף ולהמרצת מחזור הדם
 • ועוד
 
מוסדות לימוד אפשריים
 
המיקוד של מסלולי הלימוד משתנה: בחלק מהם, הקורס מתמקד בטיפולים קוסמטיים עמוקים, בעוד שאחרים מתמקדים בטיפולים לצרכים רפואיים שונים.
 
 • מכללת "דרך הגוף" – נמצאת בזיכרון יעקב, ומציעה קורס "ניקוז לימפטי לפי שיטת בויה". הקורס נלמד בהיקף של 8 שעות, הנחלקות לשני מפגשים, בשעות הבוקר.

 

 • ד"ר דב קליין – מציע קורס המתמקד בניקוז לימפטי לשימוש בטיפולי קוסמטיקה. בקורס מלמדת פיזיותרפיסטית מוסמכת, והוא מתקיים בתל אביב. היקף הקורס הוא 25 שעות לימוד הנלמדות בחמישה מפגשים, בדרך כלל במתכונת לימודי בוקר.

 

 • הקולג' לרפואה משלימה – מוסד זה מקיים מסלול לימודים בתחום, בהיקף של 6 מפגשים הנערכים אחת לשבוע בשעות הבוקר. משך כל מפגש הוא 4 שעות. לבית ספר זה קמפוס במכללת אורנים, קמפוס ברמת אפעל, וקמפוס בקרית הטכניון בחיפה.

 

 • "קסם הגוף" ליאורה רחימי – מציעה קורס "בוייה – עיסוי לימפטי". הלימודים נערכים בהיקף של 16 שעות לימוד הנפרשות על פני שני מפגשים.
 
תנאי הקבלה וקהל היעד
 
במרבית מסלולי הלימוד לא נדרשים תנאי קבלה מוקדמים, והלימודים פתוחים לקהל הרחב. עם זאת, קיימים מוסדות לימוד שבהם הקורסים מיועדים למטפלים מתחומים שונים כרפואה משלימה, קוסמטיקה, פיזיותרפיה ועוד. מסלולים אחדים אף דורשים תנאי מקדים של תעודת "מטפל מוסמך" באחד ממקצועות הטיפול במגע, כשיאצו, רפלקסולוגיה, עיסוי שוודי, וכדומה.
 
שכר הלימוד
 
שכר הלימוד משתנה מאוד בין הקורסים השונים, בהתאם למוסד הלימודים וכן בהתאם להיקף הקורס והחומר הנלמד בו. כך, נכון להיום, שכר הלימוד נע בין 700 ₪ בקורסים הקצרים ל - 2,700 ₪ בקורסים ממושכים יותר.
 
לסיכום
 
בתום הלימודים בקורס עיסוי לימפטי, תוכלו להשתלב בתעסוקה כעצמאיים או כשכירים. חשוב לציין כי כיום, יתרונותיו של העיסוי הלימפטי ידועים ומוכרים גם בתחומי הרפואה הקונבנציונלית ועל כן אנשים רבים יותר פונים לטיפול בשיטה זו. לפיכך, בוגרי הקורסים השונים יוכלו לעסוק בתחום בענף הקוסמטיקה או בענפי השיקום, ואף להציע מענה יעיל לאנשים הנמצאים בשלבי הריפוי שלאחר ניתוחים שונים, לאפשר פתרון לבעיות של כאב או של עייפות, ולסייע למטופליהם בהפחתת בצקות. בנוסף, תוכלו להציע אפשרות גם למי שאינו מסוגל לבצע בעצמו פעילות גופנית, וזאת באמצעות עיסוי המדמה את השפעותיה הנחוצות של הפעילות הגופנית.
 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס בוייה ועיסוי לימפטי?

רוצה לדעת יותר על קורס בוייה ועיסוי לימפטי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: רפואה משלימה

התקבלו 98 דירוגים בציון ממוצע 4.4 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp