רוצה פרטים על לימודי עברית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי עברית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי עברית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


 

לימודי השפה העברית

 

שילובים

 

עברית נמנית בין השפות העתיקות בעולם והיא בעלת השפעה על תרבויות ושפות רבות אחרות. לאורך השנים עברה השפה שינויים רבים, שיכולים להעיד גם על תמורות שעבר העם היהודי. העברית היא שפת התנ"ך אך גם השפה שבה נדבר במכולת; היא השפה שבה נושאים תפילה לשמיים ביום הכיפורים, אך גם השפה שבה פולטים קללה בשעת משבר. היא השפה הרשמית המדוברת במדינת ישראל, ואנו – החיים בה – צריכים לדעת אותה כדי להרגיש בבית.

 

מאז ועד היום

 

השפה העברית שייכת למשפחת השפות השמיות והיא נחשבת לאחת מהשפות העתיקות ביותר בעולם. היא נולדה במאה ה-12 לפנה"ס. לאחר חורבן הבית השני, הפסיקו להשתמש בשפה העברית כשפה מדוברת, אך המשיכו להשתמש בה בספרות. במהלך כל שנות הגלות נכתבו אלפי ספרים, פיוטים ומסמכים בעברית, ונוצרו מילים חדשות. עם הקמת היישוב היהודי בארץ ישראל, נרתם אליעזר בן יהודה להחייאתה וכבר בשנת 1913 היתה העברית שפת ההוראה בבתי הספר בארץ ישראל. ומאז ועד היום – אינה מפסיקה להתחדש ולהתפתח.

 

לימודי עברית

 

כיום ישנם למעלה משמונה מיליון דוברי עברית בישראל והיא נחשבת לשפה הרשמית במדינה. מדי שנה נקלטים בארץ עולים רבים שדוברים שפות כגון רוסית וצרפתית. אחד השלבים החשובים בקליטתם במדינה היא לימוד השפה העברית, לצורכי עבודה והשתלבות חברתית. במשרד הקליטה מפעילים אולפנים בפרישה ארצית שבהם ניתן ללמוד את השפה ואת הביטויים השגורים בה.

 

מלבד האולפנים המיועדים לעולים חדשים, לימודי עברית מתקיימים גם במוסדות לימוד העוסקים בלימודי שפות וחלקם במסגרות פרטיות. חשוב לציין כי לא רק בישראל מדברים עברית אלא גם במדינות נוספות בעולם שבהן יש קהילות של יהודים, כמו ארה"ב, אנגליה, מקסיקו, צרפת ועוד.

 

בישראל יש לא מעט אנשים הזקוקים לעזרה בלימוד השפה וכל מי שמרגיש שהוא יכול לשלוט טוב יותר בשפה העברית מוזמן לשפר את ידיעותיו ושליטתו באמצעות קורס לימודי עברית.

 

הקורסים יכולים להתאים הן לעולים חדשים והן לעולים ותיקים וכן למתגוררים בארץ ששואפים לשפר את רמת השליטה שלהם בעברית. גם תיירים יכולים למצוא עניין רב בקורסי עברית לקראת הטיול בארץ.

 

 

תכני הלימוד

 

כדי להתאים למגוון רחב של אוכלוסיות, קורסים ללימוד עברית מתקיימים ברמות שונות. אין מדובר בשפה קלה – אנשים רבים מתקשים ללמוד אותה ללא כל ידע מוקדם, אך זה בהחלט אפשרי. הקורסים מוצעים ברמות מתחילים, ביניים – הכולל חידוד, העמקה ותרגול התכנים שנלמדים ברמת המתחילים, ומתקדמים.

במהלך קורס עברית רוכשים מגוון של כישורים וכלים, כגון:

 

  • היכרות עם אוצר מילים בסיסי
  • הכרת האלף - בית
  • כללים בסיסיים בקריאה וכתיבה
  • כללים בתחביר ובדקדוק
  • מבנה שיחה ראשונית בעברית
  • קריאת טקסט בשפה העברית
  • ועוד
     

מי ששולטים ברמה טובה יחסית בשפה העברית ומעוניינים לשכלל את הידע ולהרחיב את אוצר המילים יכולים ללמוד בקורסים ברמת מתקדמים. קורסים אלה מאפשרים העמקה בשפה וכלליה ובדרך כלל נלמדים בהם תהליכים לניהול שיחות מתקדמות ושוטפות בעברית, בשלל מצבים.

 

אופי הלימודים

 

קורסים ללימוד עברית יכולים להתאים לקשת רחבה של קבוצות גיל ואוכלוסיות. בדרך כלל, השיעורים מתקיימים בקבוצות קטנות יחסית כדי לאפשר תרגול פרקטי רב. המרצים מסייעים לתלמידים לפתח ולהרחיב את אוצר המילים וגם עוקבים אחרי קצב ההתקדמות האישית שלהם. בדרך כלל נדרש גם תרגול מחוץ למפגשים, באמצעות קריאת קטעים שונים וביצוע מטלות.

 

מקומות לימוד אפשריים

 

ניתן כמובן ללמוד עברית במסגרת של ה"אולפנים" הפזורים בכל רחבי הארץ. מי שרוצה ללמוד שלא במסגרת כזו, יכול ללמוד אצל מורים פרטיים, או במוסדות לימוד המתמחים בלימודי שפות, כדוגמת: בית הספר לשפות דיאלוג, ברליץ, מהות ועוד.

 

כיצד מחליטים היכן ללמוד?

 

כאשר לומדים שפה חדשה, ובמיוחד את השפה המדוברת במקום בו אנו חיים, חשוב ללמוד אצל מורים מנוסים ומקצועיים. אנו ממליצים לבחור במוסד לימודים בעל ניסיון ומוניטין בלימודי העברית, לערוך סקר שוק מקיף טרם ההרשמה ולקבל המלצות. כמו כן, בחלק ממוסדות הלימוד מקבלים הסטודנטים תעודות סיום עם סיום הלימודים – מומלץ לוודא זאת מראש. לימודי עברית פתוחים לקהל הרחב – ובמיוחד לעולים חדשים וותיקים – ואין בהם כל תנאי קבלה מיוחדים. לרוב, קורסים בעברית נמשכים מספר חודשים – לפחות חודשיים ולעתים אף יותר מחצי שנה.

 

פשוט נחוצה

 

שליטה ושטף בשיחה בעברית הם כלים חשובים לכלל תושבי הארץ. כדי לשפר את התקשורת היום יומית יש צורך בהיכרות עם כללי השפה, זאת ניתן לעשות בעזרת לימוד בקורסים מובנים ומסודרים. במשרות רבות יש צורך בידע בעברית וקשה מאוד להתקדם ללא ידע זה. קיימות גם משרות שאליהן לא ניתן להגיש מועמדות ללא שליטה סבירה בשפה העברית.

 

לכן, בין אם אתם רוצים לעבוד בישראל כעורכי דין, כאנשי הייטק, כאנשי תקשורת, כאנשי עסקים, אנשי מכירות או בכל תחום אחר – שליטה גבוהה ככל האפשר בעברית היא פשוט נחוצה. ומעבר לכך – גם השכנים ישמחו להבין אתכם...

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי עברית?

רוצה לדעת יותר על לימודי עברית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי עברית
חוות דעת של סטודנטים: לימודי עברית
התקבלו 6 דירוגים בציון ממוצע 3.8 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp