לימודי עבודה סוציאלית במכללת עמק יזרעאל

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי עבודה סוציאלית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על עמק יזרעאל - לימודי עבודה סוציאלית.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי עבודה סוציאלית B.S.W במכללה האקדמית עמק יזרעאל


סיוע שמשנה את פני החברה


עובדים סוציאליים נדרשים לעסוק בתחומים מגוונים כחלק מעבודתם, כאשר השירותים שהם מעניקים עוזרים למבוגרים, לילדים ולנוער בשכבות שונות באוכלוסייה. הם צריכים להכיר שלל גישות התערבות ואת אופן היישום שלהן בקהילה. כמו כן, הם מעצבים מדיניות אשר נועדה לסייע באופן המתאים ביותר לפרטים ולקהילה כולה.


במכללת עמק יזרעאל מציעים מסלול ללימודי עבודה סוציאלית, אשר בא להעניק כלים יישומיים לעבודה במקצוע זה. התכנית נוגעת לגישות קלאסיות וחדשניות כאחד ומעניקה לתלמידים כלים להשתלבות בשוק משתנה ומאתגר.


תכנית הלימודים


הסטודנטים מתוודעים לתיאוריות שונות מתוך מדעי ההתנהגות ומדעי החברה שבאים לנתח תופעות ומאפיינים של בחברה. לאחר מכן, הם דנים במבנה מערכת הרווחה בישראל, מכירים את השירותים השונים שמוצעים במסגרתה ואת החקיקה שהיא כוללת. כמו כן, הם עוסקים באתיקה של העובדים הסוציאליים ולומדים על מגמות שונות של אקטיביזם חברתי. בהמשך, הם מתמקדים בשיטות התערבות ליחידים, לקבוצות ולמשפחות ותוך כדי כך גם מפתחים את יכולות המחקר הסטטיסטי שלהם.


מתכונת הלימוד


לימודי עבודה סוציאלית בעמק יזרעאל מתפרשים על פני שלוש שנים. הסטודנטים משתתפים בשיעורי חובה, בקורסי בחירה, בסמינריונים ובסיורים לימודיים בשירותי רווחה. הם יכולים לבחור מתוך מסלולי בחירה בנושאים: עבודה סוציאלית בהתמחות קהילה, משפחה או זקנה. כמו כן, הם צריכים לבחור קורסים שנוגעים לסוגיות חברתיות בנושאים לבחירתם הכוללים: תיקון, ילדים ונוער ושיקום בבריאות הנפש.


בנוסף, החל מהשנה השנייה, עליהם לקחת חלק בהתנסות פרקטית בעבודה סוציאלית, בה הם עוסקים באופן מעשי בסיוע ליחידים ולמשפחות במהלך יומיים בשבוע. ההתמחות מתבצעת במחלקות לשירותים חברתיים ובארגוני רווחה ובריאות.

 


נושאי הלימוד

 

 • פרט, משפחה וקהילה
 • מערכות תיקון
 • שיקום בבריאות הנפש
 • רווחה חברתית
 • יישום גישות קהילתיות
 • שיטות התערבות
 • שירותי רווחה לקשישים
 • מדיניות ושירותים    
 • אתיקה של עבודה סוציאלית
 • ועוד
 • שיטות מחקר איכותניות וכמותניות    
 


סגל הוראה


ראש המסלול הוא פסיכולוג קליני ודוקטור ללימודי משפחה, אשר מתמקד במחקריו בדפוסי תפקוד במשפחות ובזוגות בחברה הישראלית ובהתמודדות עם מצבי דחק ומשבר.


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית עמק יזרעאל מתקיימים מסלולים שונים לתואר ראשון ושני במקצועות הטיפול ומדעי החברה, כמו למשל לימודי כלכלה, לימודי ניהול, לימודי חינוך, לימודי סיעוד ולימודי מדעי ההתנהגות. התכניות משלבות בין מחקר ועבודה מעשית בענף הידע. כמו כן, המכללה מציעה מלגות לימוד לסטודנטים שזקוקים לכך, על סמך מעורבות חברתית, הצטיינות בלימודים או נזקקות כלכלית.


תנאי קבלה


ללימודי עבודה סוציאלית במכללת עמק יזרעאל מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה וציון בבחינה הפסיכומטרית. חלק מהם צריכים לעבור גם בחינת אמי"ר לקביעת רמת האנגלית. קיימים מספר מסלולי קבלה אפשריים, על סמך ציון פסיכומטרי בלבד, לפי ממוצג ציוני הבגרויות או בהתאם לממוצע ציוני הפסיכומטרי והבגרות. כמו כן, יכולים להתקבל בוגרי מכינות קדם אקדמיות.


תעודה


סטודנטים שמסיימים בהצלחה את לימודיהם ועומדים בכל חובות המסלול זכאים לקבל תואר ראשון B.S.W בעבודה סוציאלית, שמוענק מטעם המכללה האקדמית עמק יזרעאל. בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך את לימודיהם לתואר שני בעבודה סוציאלית או במסלולים משיקים נוספים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית עמק יזרעאל

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית עמק יזרעאל

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp