קורס סוכני נסיעות במכללה האקדמית כנרת - לימודי חוץ

מכללת כנרת - לימודי חוץ

קורס סוכני נסיעות ויועצי תיירות במכללה האקדמית כנרת - לימודי חוץ

סוכני הנסיעות הינם הדמויות הראשונות אליהם פונים הלקוחות כאשר הם מעוניינים לצאת לחופשה, לטיול או לנופש. סוכני הנסיעות נדרשים אם כן לגלות ידע כללי רב ולהפגין מיומנויות של שירות, צרכנות וטכנולוגיה. בעידן התקשורת והאינטרנט כידוע ניתן להזמין טיסה ונופש באופן עצמאי, אך עם זאת רבים מבקשים לקבל את שירותם ואת הדרכתם של סוכני הנסיעות וזאת בעיקר בעקבות הצורך לקבל מענה אנושי.

 

לאחרונה חווה תעשיית התיירות צמיחה אדירה. ההערכה היא כי בשנה הקרובה יותר מ - 7 וחצי מיליארד תיירים יטיילו ברחבי העולם. גם מספרי התיירים המגיעים ארצה הולך ועולה בהתמדה בעשור האחרון.

 

המעוניינים לפתח קריירה בתחום התיירות יכולים ללמוד בקורס סוכני נסיעות ויועצי תיירות המתקיים ביחידה ללימודי חוץ במכללה האקדמית כנרת. קורס זה מתקיים בפיקוח של משרד התיירות ובמהלכו ניתן לרכוש ידע רב הנחוץ ליועצי תיירות כדי לתכנן חופשות משלל סוגים, הן בארץ והן במבחר יעדים בעולם.

 

הידע הנרכש במסגרת הקורס יכול לסייע לבוגריו בהשתלבות המקצועית במשרדי נסיעות ובחברות נוספות בתחום שירותי התיירות. כמו כן, באפשרותם להשתלב בחברות תעופה, או לפתח קריירה עצמאית כסוכני נסיעות ולפתוח משרד עצמאי משלהם לייעוץ תיירותי.
 

 

תכנית הלימודים

 

מטרתו של קורס סוכני נסיעות היא לספק למשתתפיו את הידע והכלים הפרקטיים הנחוצים ליועצי תיירות במסגרת עבודתם. במהלך התכנית מכירים שלל סוגי טיולים וחבילות נופש וסוקרים את סוגי התיירות בארץ, לרבות תיירות פנים ותיירות נכנסת. כמו כן, המשתתפים לומדים כיצד לבנות חבילות תיירות המתאימות לצורכי התיירים, הם מתוודעים להיבטים בתמחור החופשות, באיסוף מידע תיירותי, במסמכי הנסיכה והביטוחים הנדרשים וכן סוקרים את הטרנדים האחרונים בתחום התיירות בארץ ובחו"ל.

 

מתכונת הלימוד

 

הקורס נפרש על פני 296 שעות לימוד והוא מחולק ל - 53 מפגשים. השיעורים מתקיימים בערבים פעמיים בשבוע. התכנית כוללת שיעורים עיוניים וכן תרגולים מעשיים בשימוש בתוכנות המחשב בייעודיות שבהן עושים שימוש במשרדי תיירות. כמו כן, מתקיימים כמה סיורים לימודיים בארץ.

 

נושאי הלימוד

 

המשתתפים בקורס לומדים על מגוון של נושאים, הנה כמה מהם:

 

 • קריאת מפות
 • טיולים מאורגנים
 • סוגי חבילות נופש
 • איסוף מידע תיירותי
 • תיירות נכנסת לארץ
 • חבלי ארץ תיירותיים
 • שחרור מסמכי נסיעה
 • מכירות ושיווק דיגיטלי
 • טרנדים בתחום התיירות
 • בניית מסלולי טיולים בחו"ל
 • ועוד


סגל הוראה

המנהלת האקדמית של הקורס היא סוכנת נסיעות ותיקה ומנחה ארצית במשרד החינוך בתחום הוראת התיירות.

 

קהל היעד

קורס זה מיועד למעוניינים להשתלב כיועצי תיירות בתחום הנסיעות. הוא מתאים למי שכבר עוסקים בענף ומעוניינים להמשיך ולהתמקצע וכן לבעלי יכולות שיווק, תקשורת בין אישית טובה ויכולות התמודדות עם משימות בדיוק רב, שמעוניינים להשתלב בתחום. יכולים ללמוד בקורס גם מטיילים שברצונם להפוך את תחביב התיירות למקצוע.

 


תנאי קבלה

במסגרת תנאי הקבלה לקורס, על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה. מועמדים מעל גיל 30 צריכים להציג אישור המעיד על השלמת 12 שנות לימוד. כמו כן, יש צורך בשליטה ברמה טובה בשפה האנגלית, על המועמדים עוברים מבחן קבלה שבו נבדקת רמת האנגלית שלהם. המועמדים צריכים גם להיות בעלי ידע בסיסי בשימוש ביישומי מחשב.

 

תעודה

 

משתתפים שעומדים בכל דרישות הקורס מקבלים תעודת סיום המוענקת על ידי היחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית כנרת ובאישור של משרד התיירות. כדי לקבל את הדיפלומה הם צריכים לעבור את המבחנים התקופתיים ואת מבחני הסיום של התכנית וכן להיות נוכחים ב - 85 אחוזים לפחות מן השיעורים.

 


 

 

ssssssssss

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp