רוצה פרטים על לימודי ניתוח התנהגות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ניתוח התנהגות - Applied Behavior Analysis

מחפש/ת מידע על לימודים? לימודי ניתוח התנהגות? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


לימודי ניתוח התנהגות – ניתוח יישומי של התנהגות
 
פתרון מסוג אחר
 
ABA - Applied Behavior Analysis, או בעברית "ניתוח יישומי של התנהגות", הוא תחום טיפולי השייך לתחום הפסיכולוגיה, ומבוסס על תיאוריות פסיכולוגיות התנהגותיות (ביהביוריזם), ובעיקר על גישתו של סקינר. זהו ענף ידוע ומוכר בשימוש בתחומי הטיפול בילדים המוגדרים כנמצאים על הספקטרום האוטיסטי, והוא עושה שימוש בלימוד התנהגותי לצורך פתרון בעיות וקשיים תפקודיים מסוגים רבים ומגוונים. 
 
גולשים שביקרו בעמוד זה קראו גם:
 
 
כל הלימודים
 
התכניות ללימודי ניתוח התנהגות מיועדות לאנשים מתחום החינוך ומתחומי הטיפול השונים, והן מעניקות למשתתפים בהן הבנה עמוקה של בעיות התנהגות מסוגים רבים. בין השאר, התכניות מכשירות את הלומדים בהן בזיהוי של קשיי ההתנהגות ומקורותיהם, בסיווגם, ובפיתוח המיומנויות המותאמות להתמודדות מיטבית עם קשיים אלה. מדובר במסלולי לימוד מעמיקים ומקיפים, והסטודנטים הלומדים בהם מקבלים את מלוא הידע התיאורטי והכלים המעשיים לניתוחי התנהגות וכן להבנה ולניתוח של האינטראקציה הסביבתית של הילד, על הגורמים הפעילים בה ומניעים אותה.
 
מסלולי הלימוד בנויים כך שהם מאפשרים לבוגרים לגשת להתמחות ולהסמכה מוכרת בתחום. בנוסף, הם מקנים לתלמידים את מלוא הכלים הדרושים לבניית תכניות התערבות וטיפול פרטניות וכיתתיות, במסגרות משפחתיות, או במסגרות חינוכיות. תכני הלימוד מתמקדים הן בתלמידים בעלי קשיי התנהגות, והן בתלמידים בעלי עיכובי התפתחות מסוגים שונים, קשיי למידה והפרעות קשב וריכוז, ועוד.
 
נושאי הלימוד בתכניות
 
לימודי ניתוח התנהגות כוללים בדרך כלל גם את הנושאים הבאים:
 
 • טכניקות לשילוב התנהגותי במערכת החינוך
 • ניתוח נתונים
 • התאמת מודלים התנהגותיים לאוכלוסיות שונות
 • צפייה בהתנהגויות ילדים
 • התמודדות עם קשיי התנהגות במסגרות חינוכיות
 • היבטים אתיים בניתוח התנהגות
 • בניית תכניות פרטניות לתלמידים בעלי קשיי התפתחות
 • מתודות יישומיות בניתוח התנהגות
 • הוראה מתקנת - מיומנויות הוראה לילדים בעלי קשיים התפתחותיים
 • ועוד
 
מוסדות לימוד אפשריים
 
 • המכללה האקדמית בית ברל (כפר סבא) - במרכז קשת, המרכז להתפתחות מקצועית, יזמות וחדשנות של המכללה מתקיימים לימודי הסמכה בניתוח התנהגות ABA. מסלול זה מתקיים במגוון רחב של התמחויות כגון אוטיזם, מערכות חינוך וקהילה, יעוץ והנחייה משפחתית. התכנית ללימודי תעודה נפרשת על פני כשנתיים, היא כוללת כ - 360 שעות לימוד. בראש התכנית עומד פרופסור עמוס רולידר, מומחה מוסמך לתחום ניתוח ההתנהגות.
 
 • המכללה האקדמית לחינוך דוד ילין (ירושלים) - במכללת דוד ילין מציעים קורס מנתחי התנהגות ABA שמותאם במיוחד לאנשי הוראה ולמומחים בטיפול. המסלול מקנה גם כלים לעבודה עם ילדים על הספקטרום האוטיסטי ועם בני נוער בסיכון. היקף התכנית כ - 375 שעות לימוד והיא מתפרשת על פני כשלושה סמסטרים.
 
 • מכללת אורנים (טבעון) – מציעה, במסגרת המסלולים ללימודי תעודה שהיא מקיימת, מסלול ל"הכשרה בניתוח יישומי של התנהגות – ABA". המסלול נלמד בהיקף נרחב של 400 שעות לימוד אקדמיות, הנחלקות לשנתיים, במתכונת של יום לימודים מלא אחד בכל שבוע.

 

 • אוניברסיטת תל אביב – מקיימת מסלול ייעודי למורים, הנלמד בהיקף של 280 שעות לימוד אקדמיות. מתכונת הלימוד היא דו שנתית, הלימודים מתקיימים יום אחד בכל שבוע, בשעות אחר הצהריים והערב. הלימודים במסלול זה מוכרים לצורך גמול השתלמות.

 

 • מכללת סמינר הקיבוצים (תל אביב) – תעודת הגמר בתכנית זו מוכרת על ידי משרד החינוך, וחלק מן השעות במסלול מוכרות לגמול לתכנית "אופק חדש". התכנית נלמדת במתכונת של שנתיים, יום אחד מלא בכל שבוע, ובהיקף כולל של 480 שעות לימוד אקדמיות, בתוספת 120 שעות התמחות מעשית, בשנת הלימודים השנייה.

 

 • המכללה האקדמית בווינגייט (ליד נתניה) – מציעה מסלול לימודי תעודה בתחום. המסלול נלמד בהיקף של 360 שעות לימוד אקדמיות, הנפרשות על פני שנתיים. 
 
 • מכללת תלפיות (חולון) - זוהי תכנית דו שנתית שמותאמת במיוחד לאקדמאים מן הציבור הדתי. הקורס מיועד למחנכים ולמטפלים והוא כולל פקטיקום מעשי ביישום גישות ניתוח ההתנהגות.

 

 • בית הספר ללימודי המשך של מכללת לוינסקי לחינוך (תל אביב) - בבית הספר מציעים קורס טיפול התנהגותי בשיטת ABA, שמשכו שנת לימודים אקדמית אחת. הקורס נערך במתכונת לימודים של יום אחד בשבוע.
 
קהל היעד ותנאי הקבלה
 
תכניות לימודי ניתוח התנהגות מיועדות לאקדמאים בעלי תואר ראשון לפחות מתחומי ידע שונים, בדגש על עיסוק בהוראה, בטיפול, ובחינוך לסוגיו. בהתאם, תנאי הקבלה למרבית המסלולים הם תואר ראשון, ומעבר של ריאיון קבלה אישי. בחלק מן התכניות נדרשת המלצה ממנהל בית הספר שבו ממלא המועמד תפקיד מקצועי, או מגורם מקצועי מוסמך אחר.
 
תעודות והסמכה
 
בחלק מן המסלולים נכללת ההתמחות המעשית – הפרקטיקום – כחלק אינטגרלי מתכנית הלימודים. לעומת זאת, במסלולים אחרים נדרשים בוגרי התכנית להירשם להתמחות, והדבר אינו מתחייב מהלימודים במסלול אלא נתון לבחירתם. ההשתתפות בהתמחות נותנת לבוגרים אפשרות לגשת לבחינות הסמכה מוכרות בתחום – הסמכה ישראלית או בינלאומית (מטעם ה – BACB). בכל תכניות הלימוד מוענקת לבוגרים תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים, כאשר בחלק מהן התעודה מוכרת גם על ידי משרד החינוך.
 
 
לסיכום
 
ניתוח התנהגות נמצא בשימוש בעבודה עם ילדים אוטיסטים ועם ילדים "רגילים" בעלי בעיות התנהגות או קשיים מסוגים שונים, ואף בכיתות לימוד – לצורכי התמודדות עם בעיות התנהגות, וכאמצעי ליצירת מוטיבציית למידה אצל התלמידים. תכניות ללימודי ניתוח התנהגות מקיפות בין 300 ל – 500 שעות לימוד, ונפרשות על פני שנתיים. בתום תקופת התמחות יוכלו הבוגרים לגשת לבחינות הסמכה ממשלתיות ובינלאומיות.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי ניתוח התנהגות?

רוצה לדעת יותר על לימודי ניתוח התנהגות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על לימודי ניתוח התנהגות? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מעל 5 סטודנטים
המליצו והצביעו על לימודי ניתוח התנהגות

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.2

  מכללת סמינר הקיבוצים 209 חוות דעת

 • 4.1

  מכללת אורנים 226 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל 544 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: לימודי ניתוח התנהגות

התקבלו 5 דירוגים בציון ממוצע 4.4 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם