רוצה פרטים על לימודי מקרא?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון במקרא

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי מקרא? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תואר ראשון במקרא

 

חוויה רב-תחומית

 

ספר הספרים, הלא הוא המקרא – הוא הספר המוכר והנמכר ביותר בכל הזמנים ובכל רחבי העולם, והוא יצירת מופת הכוללת בתוכה רבדים אין-סוף; החל מהרבדים הדתיים, ודרך אלו ההיסטוריים, המוסריים, הספרותיים, השיריים, המחקריים, הפילוסופיים וכלה באלה הנסתרים-מיסטיים הטמונים בתוכו. הוא מקור לאינסוף מחקרים, מאמרים, ספרים, שירים, אמונות ופילוסופיות שנוצרו בעקבותיו – הוא ספר המעורר תהיות ושאלות רבות, שרב הנסתר בו על הגלוי, והוא תמיד רלוונטי.

לימודי תואר ראשון במקרא, השייכים לתחום מדעי הרוח, מקיימים דו-שיח מחקרי ואינטלקטואלי עם כל העולמות הטמונים בספר הספרים ועם עולמות נוספים המשיקים להם; זהו המקום להתייחס אל ספר הספרים באובייקטיביות מחקרית, לשאול את כל השאלות ולהעלות את כל התהיות, לחקור ולבדוק מכיוונים ומזוויות חדשות וליצור חיבורים מעניינים ואפילו חדשים במעיין הבלתי נדלה הזה.

 

על הלימודים

 

מסלולי התואר במקרא מספקים לתלמידים את כל הרקע וההיכרות עם התנ"ך ועם המושגים הקשורים בו, מבחינה היסטורית, פילוסופית, ספרותית, מדינית ועוד. במהלך התואר התלמידים מפתחים חשיבה מחקרית וביקורתית בעזרתה ניתן לשאול שאלות חדשות על אודות הממצאים הידועים בתחום זה, ולייצר ממצאים חדשים הנובעים משאלות הנשאלות במהלך המסלול.


הלימודים נוגעים בתחומי דעת רבים והם מפגישים את התלמידים עם נושאים כאמונות ודעות, מוסר, עושר הסוגיות בכתיבה התנ"כית רבת המחברים, תרבות המזרח הקדום, מגדר, פרשנויות ועוד.

 

נושאי הלימוד

 

מבין נושאי הלימוד במסלולים השונים:

 

 • מדרש ואגדה
 • מחשבת חז"ל
 • מחקר ופירוש
 • השפה הארמית
 • התנ"ך בראי עכשווי
 • תקופות בלשון העברית
 • שירה וסיפורת במקורות
 • דו שיח בין התנ"ך לספרות
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

תנאי קבלה למקרא מסתמכים על ממוצע הבגרויות והציון הפסיכומטרי, הממוצע (הקרוי גם ציון התאמה) משתנה ממוסד למוסד. במקרים מסוימים ניתן למצוא מסלולי קבלה ללא פסיכומטרי.


מוסדות לימוד אפשריים

  

 • אוניברסיטת תל-אביב – מקיימת במסגרת החוג למקרא מסלול לימודים לתואר ראשון – דו-חוגי, או חד-חוגי – מורחב. במסגרת המסלול הדו-חוגי, המגמות הנוספות הניתנות לשילוב הן: לשון עברית, פילוסופיה יהודית, או בלשנות שמית.

 

 • אוניברסיטת חיפה – מקיימת מסלול לימודי מקרא במסגרת בית הספר למדעי הרוח, באפשרות למסלול דו-חוגי או חד-חוגי. בשני המסלולים הלימודים נמשכים שלוש שנים, כאשר במסלול הדו-חוגי נקודות הזכות הנדרשות במקצוע הן 60 נקודות זכות, ואילו בחד-חוגי – 120 נקודות זכות.

 

 • האוניברסיטה העברית בירושלים – החוג למקרא באוניברסיטה העברית מציע מסלול לימודים לתואר ראשון במסלול דו-חוגי או חד-חוגי; אורך הלימודים שלוש שנים ותנאי הקבלה למסלול הם מתבססים על ממוצע בגרויות וציון בפסיכומטרי.

 

 • אורנים – המכללה האקדמית לחינוך (טבעון) – במסגרת בית הספר למדעי הרוח והחברה, מציעה מכללה זו מסלול ללימודי תואר ראשון B.A במקרא, בשילוב תעודת הוראה במקצוע זה לבית הספר היסודי או התיכון (בהתאם למסלול ההכשרה הנבחר). תנאי הקבלה הם על סמך ציוני בגרות מלאה בשילוב פסיכומטרי, אך ניתן גם להתקבל על סמך ציוני מכינה או על סמך ציון פסיכומטרי בלבד – למועמדים מעל גיל 30. כל המועמדים נדרשים לריאיון קבלה, והמכללה שוקלת באופן פרטני מועמדות של מי שאינם עומדים בחלק מן התנאים.

 

 • מכללת דוד ילין (ירושלים) – מכללה ותיקה זו מציעה מסלול ללימודי תואר ראשון במקרא בשילוב עם תעודת הוראה במקצוע זה. הלימודים נפרשים על פני ארבע שנים והם כוללים, בין השאר, גם שילוב של כלים אמנותיים ויצירתיים להוראת המקצוע בבתי הספר.

 

לסיכום

 

לימודי תואר ראשון במקרא מוצעים במגוון מוסדות לימוד ואף במספר אפשרויות מסלוליות שונות – בשילובים דו-חוגיים ובשילובים עם תעודת הוראה והם פותחים את הסטודנטים לעולם העשיר והאין-סופי של ספרות וחקר התנ"ך. הנושאים הנלמדים במסגרת זו הם רב-תחומיים ורבי פנים והם מכשירים את הבוגרים במחשבה ביקורתית ומחקרית באשר לספר הספרים. בוגרי התכנית יוכלו ללמד תנ"ך בבתי הספר, להמשיך ללימודים לתארים מתקדמים בתחומי דעת קשורים וכמובן – להשתלב בעולם האקדמיה והמחקר העשיר בתחום זה.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי מקרא?

רוצה לדעת יותר על לימודי מקרא?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי מקרא
חוות דעת של סטודנטים: לימודי מקרא
התקבלו 43 דירוגים בציון ממוצע 3.9 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp