לימודי מקרא לתואר ראשון באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
לימודי מקרא לתואר ראשון באוניברסיטת חיפה

לימודי מקרא באוניברסיטת חיפה

 

בחוג למקרא באוניברסיטת חיפה תוכלו להעשיר את הקריאה שלכם בתנ"ך בעזרת טכניקות מחקריות נבחרות. בנוסף, במהלך הלימודים במחלקה זו תפתחו הבנה באשר לאופני ההתפתחות של התרבות היהודית לאור התורה, ובנוגע ליחסים בין טקסטים קדומים נוספים ובין הטקסט המקראי היהודי. בתואר ראשון במקרא תלמדו על תפישות עולם, על עמים ותרבויות עתיקים, על אמונות, לשונות ונוסחים.

 

 

מסלול דו חוגי ללימודי מקרא:

 

מסלול לימודים זה מקנה ידע אודות המקרא, התנ"ך, תרבותם והשפעתם על היהדות, אם כי אינו מעמיק בתחומי דעת קרובים כמו מסלול הלימודים החד חוגי.

 

משך הלימודים במסלול הדו חוגי

 

משך הלימודים במסלול הדו חוגי הינו שלוש שנים אקדמיות. במשך שלוש שנות לימודים אלו צוברים הסטודנטים בסה"כ 60 נקודות זכות.

 

תנאי הקבלה למסלול הדו חוגי

 

בכדי להתקבל ללימודים לתואר ראשון במקרא, מסלול דו חוגי, על המועמדים לעמוד בתנאי הקבלה הכלליים של האוניברסיטה והחוג. ניתן גם להתקבל עם ממוצע בגרות 100 ללא פסיכומטרי. מועמדים שאינם עומדים בדרישות יוכלו להגיש בקשה מפורטת לראש החוג למקרא והועדה תחליט בנוגע לקבלתם. לפרטים נוספים אודות תנאי קבלה מדוייקים יש לפנות לחוג למקרא.

 

מסלול חד חוגי ללימודי המקרא:


מטרת הלימודים במסלול החד-חוגי היא מתן אפשרות לסטודנטים המעוניינים להרחיב ידיעותיהם במקרא ובתחומי דעת קרובים למקרא, בהתאם לבחירה אישית. הלימודים מעמיקים בתחומים אלו הרבה מעבר למסגרת הלימודים במסלול הדו-חוגי. הסטודנטים יידרשו לבחור אחת מהמגמות הבאות :
 

א. תרבות והיסטוריה של המזרח התיכון הקדום.

ב. נוסח המקרא ותרגומיו.

ג. המקרא בספרות היהודית הבתר-מקראית (להלן : מגמה יהודית, בקיצור מ"י).

 

משך הלימודים במסלול החד חוגי

 

משך הלימודים במסלול החד- חוגי הינו שלוש שנים אקדמיות. במשך שנות הלימוד לתואר, צוברים הסטודנטים בסה"כ 120 נקודות זכות.

 

תנאי הקבלה למסלול החד חוגי

 

הסטודנטים יוכלו ללמוד במסלול החד- חוגי לתואר במקרא, רקם כאשר סיימו בהצלחה את שיעורי הדרג הראשון בחוג למקרא. הקבלה למסלול החד חוגי תעשה על פי הציונים וראיון אישי.

 

מלגות לימודים

 

למועמדים מצטיינים ללימודים לתואר ראשון בחוג למקרא של אוניברסיטת חיפה, מקבלים מלגות לימודים מטעם החוג, זאת בהתאם לשיקולה של ועדת המלגות. כמו כן, מוענקות גם מלגות הצטיינות לסטודנטים.

 

סיום הלימודים וקבלת התעודה

 

בתום הלימודים בחוג למקרא, הסטודנטים אשר צלחו את הבחינות ועמדו בכל דרישות החוג זכאים לקבל תואר ראשון, "בוגר במקרא" מטעם אוניברסיטת חיפה. לאחר מכן יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בתחום או לעסוק בהוראת התנ"ך בבתי הספר השונים.

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
Whatsapp Whatsapp