תואר ראשון במקרא באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי הרוח?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לימודי מקרא – אוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מקרא לתואר ראשון באוניברסיטת תל אביב

 

הלימודים לתואר ראשון במקרא הינם לימודים ייחודיים לאוניברסיטת תל אביב, אשר נלמדים במסגרת החוג ללימודי התרבות העברית. החוג ללימודי התרבות העברית מציע לסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב שבע מגמות לימוד מרתקות ומעניינות בתחומי היהדות והעם העברי (הלשון העברית, פילוסופיה יהודית, מקרא, קבלה וחסידות, בלשנות שמית, תלמוד וספרות העת העתיקה, המגמה הבין-תחומית בתרבות עברית ויהודית).

 

 

אודות התוכנית

 

תוכנית לימודים זו, של אוניברסיטת תל אביב והחוג ללימודי התרבות העברית הינה ייחודית בישראל ובעולם. במהלך הלימודים לתואר ראשון, מוצגת התרבות העברית והיהדות לאורך התקופות והשנים, עם דגש על המקרא היהודי.

 

מטרת הלימודים

 

מטרת לימודי מקרא לתואר ראשון, במסגרת החוג ללימודי התרבות העברית היא הקניית היכרות עם המקרא, עם היהדות, עם טקסטים עבריים. כמו כן, הלימודים בחוג זה מפתחים את חשיבתם של הסטודנטים, מטפחים את גישתם הביקורתית לתחום ומדגישים בעיקר את המחקר המודרני בתחום המקרא והיהדות.

 

מסלולי הלימוד

 

במהלך לימודי תואר ראשון בחוג ללימודי תרבות עברית, נדרשים הסטודנטים לבחור אחד משני מסלולי לימוד:

 

  • מסלול דו-חוגי: במסלול לימודים זה הסטודנטים ילמדו רק אחת ממגמות החוג (מקרא) לצד חוג נוסף לבחירתם החופשית.
  • מסלול חד- חוגי מורחב: במסלול לימודים זה הסטודנטים ילמדו שתיים משבע מגמות הלימוד אשר מוצעות על ידי החוג ללימודי התרבות העברית (אחת מהן היא מגמת המקרא).

 

קצת על הלימודים במגמת המקרא

 

המגמה למקרא בחוג ללימודי התרבות העברית מקנה לסטודנטים כלים בסיסיים ללימוד וחקר המקרא. הלימודים עוסקים ברבדיה השונים של הספרות המקראית, שהרי המקרא נחשב ל' ספר תשתית' בתרבות של העם היהודי ושל מדינת ישראל. הלימודים במגמת המקרא מקנים לסטודנטים הבנה מעמיקה ועשירה אודות 'ספר הספרים', הדת, הספרות, התרבות והאמנות שבו.

 

כמו כן, הלימודים כוללים שיטות וכלים לניתוח המקרא, בהתאם לגישות השונות במשך הדורות. המגמה מציעה קורסים מגוונים, כגון: חקר המקרא המודרני, מחשבת המקרא, עיצוב הסיפורת והשירה במקרא, המקרא כתרבות, הקשר ההיסטורי-תרבותי, המזרח הקדום, פרשנות המקרא ועוד.

 

תנאי הקבלה לתואר ראשון במגמת המקרא

 

מועמדים יתקבלו למגמת המקרא לפי ציון ההתאמה. ציון ההתאמה הינו ציון משוקלל של ממוצע הבגרויות וציון הפסיכומטרי. תנאי קבלה למגמת המקרא: הצגת תעודת בגרות (ללא חישוב ממוצע) וציון בבחינה הפסיכומטרית של 450 ומעלה, או הצגת תעודת בגרות בציון משוקלל של 100, ללא דרישה בהצגת הבחינה הפסיכומטרית. כמו כן, אם ציוני הבגרויות ההומאניות שלכם משתקללים לכדי ממוצע 85 או יותר, תוכלו להתקבל בלי פסיכומטרי.

 

 

סיום הלימודים וקבלת התואר

 

עם סיום הלימודים, הבוגרים אשר עמדו בכל הדרישות של אוניברסיטת תל אביב, החוג ללימודי התרבות העברית והמגמה למקרא, יקבלו תואר ראשון, "בוגר לימודי מקרא B.A". לאחר קבלת התואר יוכלו הבוגרים להמשיך ללמוד לתארים גבוהים ולהתפתח לכיווני מחקר, או להתפתח באופן מקצועי בתחומים מגוונים: הוראת המקרא, הדרכה, עבודה בשירות המדינה, בתחום התקשורת, ספרות מקרית, עיתונות, עריכה, חינוך יהודי ועוד.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום ייעוץ לימודים

איפה לומדים קורס תכנון תאורה?
רמי טובי
ללא תגובה
רמת מדעי הרוח באוניברסיטאות שונות
תמר
ללא תגובה
בחירה בין קלינאות תקשורת ללימודי סיעוד
אפרת
ללא תגובה
מוסדות לימוד לתואר שני טיפולי
גל חווצקי
ללא תגובה
המשך לימודים לבוגר תואר ראשון בסטטיסטיקה וחקר ביצועים
מיקאלה רושטיין
ללא תגובה
התלבטות בין מדעי הטבע לרפואה
אמונה בן חמו
1 תגובות
תואר ראשון מחדש או הסבה
אנונימית
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp