לימודי מחשבים במכללת נתיב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מחשבים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על לימודי מחשבים - מכללת נתיב.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מחשבים במכללת נתיב

 

דרושים אנשי מחשבים

 

המהפכה הטכנולוגית הולידה את הצורך בפיתוח נרחב של מקצועות המחשב השונים, ובהכשרת כוח אדם מקצועי ומיומן בהם. כך למשל נוצר הצורך בטכנאי מחשבים אישיים, בטכנאי רשתות תקשורת, ובמנהלי רשתות ארגוניות המסוגלים להתמודד בהצלחה מקצועית עם כלל ההיבטים הקשורים במערכות מידע ארגוניות.

 

כל אחד ממקצועות אלה מחייב את העוסקים בו לרכוש ידע, מיומנויות ויכולות בנושאים שונים – בהתאם לדרישות המקצוע. טכנאי מחשבים, למשל, צריך לגלות ידע ומיומנות בתמיכה טכנית, בחומרה ובמערכות הפעלה; טכנאי רשתות תקשורת נדרש לגלות הבנה וידע בבנייה ובהקמה של רשתות תקשורת הן ברמה הפיזית והן ברמת הגדרות הרשת, ומנהלי רשתות ארגוניות נדרשים להפגין בקיאות בתחום הניהול, התחזוקה והתפעול של רשתות תקשורת נתונים - החל בשלב התכנון והתחזוקה ועד שלב היישום של פתרונות מתקדמים, וכל זאת – בסביבה ארגונית מורכבת ומסועפת.

 

הלימודים והמסלולים בנתיב

 

מקצועות המחשב הנדרשים והמבוקשים ביותר במשק, מוצעים ללימוד במכללת נתיב בשלל מסלולי הכשרה מקיפים. בכללם – מציעה המכללה למועמדים להירשם לכל אחד מהקורסים הבאים: יישומי המחשב המקוצר, יישומי המחשב המורחב, תחזוקת מחשבים אישיים, תחזוקת רשתות תקשורת, ניהול מחשבים, רשתות ותקשורת. קורסים אלו מציעים לתלמידיהם לרכוש השכלה רחבה במקצוע ואף לזכות בהכנה ראויה לבחינות ההסמכה בתחומים השונים.

 

מרבית הקורסים מדגישים את החשיבות שבעבודה המעשית, ולצורך כך מוקדש בהם חלק נכבד מן הלימוד לביצוע תרגולים ועבודה מעשית במעבדה. היקף הלימוד בקורסי המחשבים, רמת מקצועיותו ותכניו – כל אלה משתנים בין הקורסים השונים, בהתאם לייעוד הקורס ולהגדרתו. כך לדוגמה, קורס יישומי מחשב מקוצר הוא הקורס הבסיסי וההתחלתי ביותר, בעוד שהקורס המשולב להסמכות הבינלאומיות CCNA&MCITP2008 הוא קורס מקצועי בינלאומי – המכשיר את המשתתפים בו בתחזוקה, בתפעול ובניהול רשתות תקשורת ורשתות נתונים – והוא אחד הקורסים המקיפים ביותר בתחום זה.

 

גם תנאי הסף לקבלה לקורסי המחשבים השונים במכללת נתיב משתנים בהתאם לרמת הקורס ולתכניו. לקורסי הכרת המחשב ניתן להתקבל ללא כל צורך בידע קודם ולקורסים המקצועיים יש צורך בהצגת ידע קודם או ניסיון מעשי בתחום המחשבים.

 

פרטים נוספים

 

בהתאם לכך, גם משך הלימוד במסלולי ההכשרה לתחום המחשבים משתנה בין הקורסים השונים; קורס יישומי המחשב המקוצר, לדוגמה, נפרש על פני48 שעות לימוד אקדמיות, ולעומתו הקורס להכשרת מנהלי רשתות ארגוניות נפרש על פני 440 שעות לימוד אקדמיות.

 

בוגרי הקורסים יהיו זכאים לקבל תעודת גמר מקצועית מטעם מכללת נתיב ובנוסף לכך, בוגרי המסלולים המקצועיים יהיו זכאים גם לקבל תעודת גמר מטעם חברות בינלאומיות כמו נס קולג', ואף זכאות לקבלת הסמכות מטעם החברות סיסקו או מייקרוסופט.

 

לסיכום

 

מכללת נתיב מקיימת מספר מסלולי הכשרה מקצועיים ומעשיים להכשרת אנשי מקצוע מיומנים במקצועות המחשב וההיי-טק השונים. תכניות הלימודים במסלולים אלה משלבות בין ידע עיוני ובין הכשרה מעשית, והן מקנות למשתתפיהן הכנה ראויה ומיטבית למעבר של בחינות הסמכה שונות ולהשתלבות יעילה ומוצלחת בתעשייה.

 

 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת נתיב - מכללה ללימודי תעודה

ssssssssss

פורום לימודי מחשבים

המלצות על מוסד developer.institute
קובי וולף
1 תגובות
מדעי המחשב עם 3 יחידות מתמטיקה
דור
1 תגובות
לימודי בניה וקידום אתרים
איתי
1 תגובות
הסבת מקצוע לתחום ההייטק
טל
1 תגובות
איך להיכנס לתחום פיתוח המשחקים?
גיא בניתח
2 תגובות
הייטק תלפיות עבודה ולימודים
קובי וולף
1 תגובות
הכוונה ללימודי הייטק באזור באר שבע
מארק רוזנברג
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמתך לתפקיד מתכנת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,813 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,257 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין657 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מחשבים

פלי הנמר פלד
פלי הנמר פלד, יזם הייטק ומנהל של קבוצת "אנשים ומחשבים" לתחומי הטכנולוגיה מאמין שאחד הכלים להצלחה בהייטק הוא אהבה גדולה לתחום.
"חשוב שתהיה הלימה בין מה שאוהבים למקצוע שבו עוסקים. לא מספיק לרצות לעשות הרבה כסף, צריך לבחור במה שבאמת אוהבים. אם אתה באמת אוהב משהו אתה לא תתייאש גם אם בתחילת הדרך לא תמיד תצליח."
בעיניו, כדי לעמוד בקצב המהיר של עולם ההייטק חשוב להמשיך ללמוד ולהתעדכן. "צריך לא להפסיק ללמוד. בזמן שאתה לא שם לב לנושא חדש שמתפתח, באים אחרים, לוקחים לך את הרעיון ומצליחים. צריך להיות הכי טוב שיש כל יום מחדש."
פלי הנמר פלד
נשיא קבוצת העיתונות והתקשורת "אנשים ומחשבים"
ד"ר תמי אמיר
בתחום המחשבים נמצא הכשרות רבות במגוון רחב של עיסוקים ומקצועות כגון – מנהלי רשת, טכנאי PC, תמיכה והדרכה של אופיס, ניתוח מערכות ועוד. ההכשרות משתנות הן בשעות ההכשרה והן במשך חודשי ההכשרה (קורסים בהיקפים משתנים של בין 70-230 שעות בין מספר חודשים מצומצם לשנה ויותר).
המשותף לכל ההכשרות בתחום המיחשוב שהן כולן דורשות כישורים טכניים בסיסיים ולצידם רצויה יכולת כמותית סבירה (כמובן שרצוי אף למעלה מכך).
תחומי העניין של הפונה להכשרות אלו, רצוי שיהיו בתחום הטכני והארגוני, ובתכונות האישיות רצוי שיהיה סטודנט סקרן, המוכן ללמוד בכוחות עצמו הן באמצעות ספרים והן באינטרנט, בעל "ידיים טובות", שאוהב תכנים הקשורים לחומרה ולתוכנה.
לעיתים נדרשת עבודה מול לקוחות ברמות שונות של שירות דבר המצריך תקשורת בינאישית וראייה ארגונית רחבה.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp