לימודי מזרח תיכון בתואר רב תחומי - האקדמית גליל מערבי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי הרוח?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על גליל מערבי - לימודי המזרח התיכון.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

תואר רב תחומי בלימודי מזרח תיכון .B.A באקדמית גליל מערבי

להביט לעומק על המזרח התיכון

 

המזרח התיכון מהווה אחד ממוקדי העניין המרכזיים בעולם. הוא ידוע כערש התרבות האנושית, אולם העניין הרב ביותר באזור מצד המערב הגיע לאחר אירועים בין לאומיים מן השנים האחרונות, כגון התפתחות האסלאם הגלובלי, המלחמה בעיראק, או הסכסוך הערבי ישראלי. תהליכים אלה מעסיקים מנהיגים לא רק באזורנו אלא בעולם כולו.

 

מטרת לימודי המזרח התיכון שמתקיימים במסגרת תואר רב תחומי של האקדמית גליל מערבי היא לאפשר לסטודנטים להיחשף לתחומי עניין מגוונים שנוגעים לפוליטיקה ולהיסטוריה של המזרח התיכון, באופן המאפשר להם להביט במבט נרחב יותר על המציאות בה אנו חיים כיום ולנתח תהליכים פוליטיים שמתרחשים בימינו וכאלה שעתידים להתרחש באזור. תכנית זו מתקיימת במסגרת לימודים לתואר ראשון רב תחומי, באופן שמאפשר להם לשלב את לימודי המזרח התיכון עם חטיבות נוספות וכך לזכות להשכלה אקדמית מגוונות ולהיחשף לשלל תהליכים וסוגיות אקטואליות. היבט זה יכול לפתוח בפני בוגרי התכנית מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה וכן לאפשר להם להמשיך לתואר שני.

תכנית הלימודים

 

במסגרת הלימודים בתכנית ללימודים רב תחומיים במסלול זה, הסטודנטים לומדים להכיר את התהליכים השונים שמתקיימים במזרח התיכון וסוקרים היבטים בחברה, בפוליטיקה, בדת האבלאמית ובסוגיות נוספות. כך הם יכולים להבין תחומי לימוד כגון מדעי המדינה וביטחון לאומי. הלימודים מעניקים ידע נחוץ לניתוח, להסבר ולהבנה של תהליכים ואירועים משמעותיים שמחוללים באזורנו. דרך הבנתם, הם דנים במארג ההשפעה והאינטרסים של מדינות המערב באזור המזרח התיכון וסוקרים את יחסי הגומלים שמתקיימים בין מדינות שונות במזרח התיכון לבין מדינות במערב.

 • רוצים להכיר תחומים נוספים? קראו עוד על מדעי הרוח

 

מתכונת הלימוד

 

אורכם של הלימודים בתכנית הרב תחומית לתואר ראשון הוא כשלוש שנים, תחילתם בקורסי מבוא שונים והמשך התכנית כולל קורסים בחירה מגוונים, אותם יכולים הסטודנטים לבחור בהתאם לתחומי העניין. את לימודי המזרח התיכון ניתן לשלב כחטיבה ראשונה או שנייה עם שלל תחומים נוספים, אשר מסייעים לסטודנטים שמעוניינים להמשיך לתואר שני או להתקבל לתחומי השמה תעסוקתית מגוונים. בין האפשרויות לשילוב: לימודי מדעי המדינה, לימודי חינוך, לימודי קרימינולוגיה, לימודי משאבי אנוש, לימודי סוציולוגיה, לימודי כלכלה ומנהל עסקים.

 

נושאי לימוד

 

במסגרת תכנית זו נלמדים שלל נושאים, ביניהם אפשר למנות גם:

 

 • מבוא לתולדות האסלאם
 • הגות מוסלמית לדורותיה
 • חברה ופוליטיקה באסלאם
 • מבוא למזרח התיכון בעת החדשה
 • פוליטיקה וצבא בעולם המוסלמי המודרני
 • תנועת "האחים המוסלמים" בעולם הערבי   
 • ועוד


תנאי קבלה

 

מועמדים שמעוניינים להתקבל ללימודים רב תחומיים באקדמית גליל מערבי נדרשים לעמוד בדרישות הקבלה הבאות:

 

 • ממוצע בגרויות של לפחות 81 ללא פסיכומטרי.
 • סיום מכינה קדם אקדמית או מכינת 30+ בממוצע של לפחות 81
 • תעודת סיום שקולה מחו"ל וציון של לפחות 500 בפסיכומטרי
 • יש צורך בבגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד בציון של לפחות 60
 • בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד בציון 60 ומעלה
 • ישנה אפשרות להתקבל לפי "אפיק מעבר" של האוניברסיטה הפתוחה, בו מועמדים שמסיימים בהצלחה ארבעה קורסים שמציעה האוניברסיטה הפתוחה בהיקף של לפחות 20 נקודות בממוצע 80 ומעלה יכולים להתקבל, מי שעומדים בתנאים אלה לא מחויבים בתעודת בגרות.


על מוסד הלימוד


באקדמית גליל מערבי, אשר הוקמה בשנת 1994, אפשר ללמוד במבחר תכניות לתואר ראשון, למכינה קדם אקדמית וללימודי תעודה (במסגרת היחידה ללימודי חוץ והמשך של מוסד הלימוד). מוסד אקדמי זה מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) והוא מתוקצב על ידי הות"ת. בין המסלולים שמתקיימים לתואר הראשון אפשר למנות לימודי קרימינולוגיה, לימודי לוגיסטיקה לתואר, לימודי כלכלה, לימודי שימור, לימודי חינוך, תואר ראשון בניהול, תואר ראשון בתיאטרון ומסלולים רבים נוספים, שבאים להכין את הסטודנטים לקראת השתלבות באפיקי תעסוקה משמעותיים עם סיום לימודיהם. באקדמית גליל מערבי מציעים מגוון של מלגות לימוד במטרה לסייע לסטודנטים לממן את עלויות שכר הלימוד, המלגות מוענקות על סמך גורמים משתנים. לקבלת מידע מלא ועדכני לגבי מלגות מומלץ לפנות למוסד הלימוד.


תעודה


תואר ראשון BA רב תחומי מוענק לסטודנטים אשר משלימים בהצלחה את הלימודים מטעם האקדמית גליל מערבי. בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך למגוון של תכניות לתואר שני באוניברסיטאות ברחבי הארץ, כמו כן באפשרותם להשתלב באפיקים מגוונים לתעסוקה במשק הישראלי.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האקדמית גליל מערבי

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית גליל מערבי

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

תואר שני במסלול שנתי
אורטל
1 תגובות
תואר שני עם שני ילדים
ספדי יאהא
1 תגובות
ייעוץ לימודים לאמהות
Inna
1 תגובות
הכשרה לתחום customer success
פז
1 תגובות
תואר שני בייעוץ ללא תואר בחינוך
אפק מכלוף
1 תגובות
צריך הכוונה/ייעוץ לימודי
מור
3 תגובות
קושי בבחירת מקצוע לימוד
גאיה כהן
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל985 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מדעי הרוח

אתגר קרת
"רב תחומיות מייצרת אדם עם נפש עשירה ויכולות מגוונות יותר. אני חושב שההתנסות בתחומים רבים עוזרת לאנשים להבין טוב יותר את עצמם ומה הם רוצים. העובדה שאתה יכול לחשוב מחוץ לדיסציפלינה שבה אתה עוסק ולהפעיל את הסקרנות והיצירתיות יכולה לסייע לקדם אותך."
אתגר קרת
סופר, תסריטאי ויוצר קומיקס
Whatsapp Whatsapp