לימודי מוסיקה באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר

לימודי מוסיקה באוניברסיטת חיפה

החוג למוזיקה בפקולטה למדעי הרוח - אוניברסיטת חיפה

 

המוזיקה הינה חלק אינטגרלי מהתפתחות התרבות והיצירתיות של האדם, והווה חויה מעשירה מהנה ומרוממת. המוזקה חודרת לנשמתו של האדם ומסוגלת להשפיע על מצב רוחו, רגשותיו ומחשבותיו. לא לחינם המוזיקה הינה עתיקה ומלווה את המין האנושי עוד מתקופות קדומות ביותר.

 

במהלך ההסטוריה נוצרו ז'אנרים שונים למוזיקה כגון: ג'אז, רוק, פופ, קלאסי, בלוז ועוד. כיום, קיימים שפע של סיגנונות ואומנים הידועים ומוערכים בארץ וברחבי העולם.

 

למוזיקה סיגנונות שונים, המושפעים בדרך-כלל מהתרבות ממנה הופקה. גם כלי הנגינה המפיקים את המוזיקה, שונים ומגוונים ומותאמים לתרבות ממנה יצאו. האזנה למוזיקה מאפשרת לדלות מידע לגבי התרבות ממנה הופקה, המסורת שלה והאנשים שיצרו אותה. לכל כלי המשמש להפקת מוזיקה גוון צליל, עצמה ועומק משלו. לימודי מוזיקה מתאימים ליוצרים אשר מצליחים לבטא את רגשותיהם ומחשבותיהם באמצעות המוזיקה.

 

מטרת הלימודים

 

בשנים האחרונות התחוללה מהפכה בתחום הידע המוזיקאלי. בשל נגישות בלתי מוגבלת למידע, ניפוץ המוסכמות, הרצון לביצועים אותנטיים וטשטוש הגבולות בין מוזיקה "אומנותית" לבין מוזיקה "קלה" ו"אתנית", קיים צורך משמעותי לשנות את הגישה כלפי לימודי המוזיקה וצורת הלימוד שלו.

 

לאור מהפכה זו, אוניברסיטת חיפה פיתחה תוכנית לימודים ייחודית במינה בארץ ובעולם. בנוסף, לאחרונה עברו הלימודים למשכן לאומנויות באוניברסיטת חיפה, בניין משוכלל זה, מאגד את כל תחומי היצירה והאומניות בבניין אחד וכולל את החוגים למוסיקה, תיאטרון ואומנות-יצירה.

 

תוכנית הלימודים

 

החוג למוזיקה עוסק בלימודים אשר מעמיקים ומעשירים את הידע המוזיקאלי, את היכולת המקצועית בתחום ומיועדים להקנות דרך ליצירה אישית ועדכנית לתקופתנו. תוכנית הלימודים כוללת מבואות, קורסי ביינים וסימנריונים. במהלך הלימודים יועברו קורסים כגון: מוזיקה מערבית, מוסיקה עממית, המוזיקה של המזרח התיכון, מוסיקה ומחשב, קומפוזיציה ותיאוריה, מוסיקת ג'אז, מוזיקה ומולטימדיה, הסטוריה של המוזיקה, מוסיקה ישראלית, מיומנויות מוזיקאליות (הרמוניה, קונטרפונקט, פיתוח שמיעה), אתנו-מוזיקולוגיה (חקר מוזיקת העמים), שיטות הקלטה והפקה באולפן דיגיטאלי, מוסיקה ממוחשבת ועוד.

 

תנאי קבלה

 

על מנת להתקבל לחוג למוזיקה על המועמד להיות בעל ציון משוקלל של פסיכומטרי ובגרות העומד על לא פחות מ - 520. ניתן להתקבל ללימודים גם בלי לעבור מבחן פסיכומטרי, במידה והממוצע בציוני מכינה הוא 85 ומעלה. נרשמים ללימודי מוזיקה ללא פסיכומטרי צריכים לעבור מבחן אמי"ר בציון 185 לפחות. כמו כן, המועמדים נדרשים לעמוד בציון 75 ומעלה בבגרות 4 יחידות באנגלית או בציון 70 בבגרות 5 יחידות באנגלית. בנוסף, יוזמנו המועמדים לראיון אישי, אשר יהווה חלק מרכזי בהחלטות ועדת הקבלה.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה

חוות דעת של סטודנטים על לימודי מוסיקה - אוניברסיטת חיפה

התקבלו 4 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

אוניברסיטת חיפה
24/08/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את האווירה שבמוסד ,את האופן שבו המרצים מעבירים את החומר הלימודי , את הגישה שהמרצים משתמשים קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס נמצא בבניין מבודד ליד האוניברסיטה. נקרא בית ספר לאומניות ויש בו 3 חוגים שונים: מוסיקה אומנות  קרא עוד...

טיפים

אני מציעה לסטודנטים שיבחרו במסלול הלימוד שהכי מעניין אותם, מקצוע שהם אוהבים וסקרנים לגביו, כי כשאתה  קרא עוד...

אוניברסיטת חיפה
04/06/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את רמת הלימודים שאנו לומדים בה יש הרחבה לעומק , לא אוהבת שיש פחות קשרים בין המרצים לתלמידים דב קרא עוד...

על הקמפוס

הקמבוס בדרך כלל נוח לתלמידים כך שנותן הרבה שירותים מיוחדים שלא נמצאים במקומות אחרים, אבל ישנם בעיה ש קרא עוד...

טיפים

בד"כ המקום נוח ומתאים לאווירת הלימודים, נשמח אם יהיו קשרים אישיים בין המרצים לסטודנטים


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp