לימודי מדעי ההתנהגות

תחום מדעי ההתנהגות היה ונותר אחד מתחומי הלימוד המבוקשים באקדמיה. כאן ניתן למצוא מידע על כל המסלולים, תנאי הקבלה, מאות חוות דעת של סטודנטים, מלגות וימים פתוחים.

 

באפשרותך לקבל שירות אישי בלא תשלום מנציגי השירות שלנו.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים 

רוצה פרטים על מדעי ההתנהגות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

 

מדעי ההתנהגות - רוצה ללמוד? למי זה מתאים? כמה זה עולה? איך מתחילים?

 

תוכניות במדעי ההתנהגות משלבות בין שלושה תחומי מדע: פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה. באופן כללי ניתן לטעון כי הלימודים במדעי ההתנהגות מקנים ידע בכל הנוגע לחקר האדם, אישיותו, פועלו וסביבתו. ייחודם של לימודים אלו הוא בשילוב המדעים הבוחנים את הקשר שבין הפרט לתהליכים החברתיים ולמגמות תרבותיות.

 

תוכנית הלימודים במדעי ההתנהגות לא רק מעניקה ידע כללי עשיר בכל הנוגע לתיאוריות חברתיות והבנת תהליכים המתרחשים אצל הפרט והסביבה, היא גם מהווה תחום לימודים עשיר ומרתק המקנה כלים חשובים להבנת האדם ומורכבותו. אם תמיד תהית: ממה מורכבת אישיות האדם? מהם התהליכים הפיסיולוגים המשפיעים על אישיותנו? כיצד המוח חושב? או כיצד הסביבה שלנו משפיעה על התנהגותנו? את התשובות לשאלות מורכבות אלו ולעוד רבות אחרות, תקבלו באופן מפורט בתכנית ללמודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות.

 

תוכנית לימודים

 

ההתפתחויות המחקריות והמקצועיות בתחום מדעי החברה לאורך השנים הפכו מקצוע זה לכלי מרכזי בהכשרתם של עובדים ונושאי משרות בגופים פוליטיים, כלכליים וטכנולוגיים, בארגונים העוסקים באכיפת החוק, במערכת החינוך ובענף הרווחה. תוכנית הלימודים משתנה בהתאם למוסד שבו בחרת ללמוד וההיצע המצוי במוסד זה. לדוגמא, במוסד המציע תואר ראשון בפסיכולוגיה, התוכנית למדעי ההתנהגות תשים דגש על מדעי הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה מתוך ההנחה שאם תחום הפסיכולוגיה הוא זה שמושך אותך, יכולת לבחור בלימודים לתואר ראשון בפסיכולוגיה בלבד.

 

מטרת הלימודים

 

במוסד המציע רק תואר ראשון במדעי ההתנהגות יושם דגש רב על קורסים בפסיכולוגיה. בנוסף, חשוב לציין כי כמו בכל תואר גם בתואר זה קיימים קורסי בחירה ולאחר השנה הראשונה הכוללת בעיקר קורסי יסוד ניתן לבחור באיזה תחום היית מעוניין/ת להתמקד.

 על כן, תואר במדעי ההתנהגות מתאים למי שמתלבט בין המדעים השונים במסגרת מדעי החברה, תואר זה מציע טעימות מכמה מדעים ומאפשר לך לבחור את המסלול שהכי מתאים או מעניין אותך.

 

הסטודנטים בתכנית מגבשים תפישה מקצועית רחבה על בסיס גישות ותיאוריות במדעי החברה, ומפתחים כושר העמקה במסגרת לימודי התמחות, תוך שהם מרחיבים אופקים, מעשירים את עולמם ועוברים תהליך של צמיחה.

 

את התוכנית למדעי ההתנהגות ניתן ללמוד במסלול חד חוגי (לימודי מדעי ההתנהגות בלבד) ומסלול דו חוגי (לדוגמא, מדעי ההתנהגות ומדעי המדינה, מדעי ההתנהגות וחינוך, מדעי ההתנהגות וכלכלה ועוד.)

 

 

נושאי לימוד

 

בעשורים האחרונים נעשו מחקרים מקיפים במדעי החברה אשר הובילו את התחום להיות אחד מהחשובים והמשפיעים ביותר. בכדי לעסוק בתפקידי מפתח במוסדות וארגונים פוליטיים כלכליים וטכנולוגים, ראשית יש צורך לדעת ולהכיר את החברה, מה מניע אותה, מה משפיע עליה וכיצד יש לפעול בתוכה.

 

מתוך הכרה הזו, מקצועות רבים מצריכים ידע מקיף במדעי ההתנהגות ותואר ראשון במדעי ההתנהגות יכול לפתוח דלתות לתחומים רבים ומגוונים. זהו למעשה היתרון המרכזי שבבחירת לימודים לתואר ראשון במדעי ההתנהגות- ריבוי ההזדמנויות. בוגרים של תואר זה יכולים להשתלב בשוק העבודה בתחומים כמו: ייעוץ ארגוני, משאבי אנוש וכוח אדם, תחום המחקר, תחום הטיפול ועוד הרבה תחומים נוספים.

 

במסגרת התוכנית ניתן ללמוד קורסים כאשר לרוב החלוקה מתבצעת באופן הבא:

 

 • שנה א'- קורסים הכוללות מבואות: מבוא לפסיכולוגיה, מבוא לסוציולוגיה, מבוא לאנתרופולוגיה, סטטיסטיקה וקורסי יסוד נוספים.
 • שנה ב'- קורסים המציעים התעמקות בתחומים השונים לדוגמא: פסיכולוגיה קוגניטיבית, פסיכולוגיה אישיותית, תיאוריות מודרניות בסוציולוגיה, שיטות מחקר ועוד.
 • שנה ג'- סמינרים (בפסיכולוגיה ואנתרופולוגיה/ סוציולוגיה, בהתאם למוסד הלימוד) קורס במחני הערכה ומגוון קורסי בחירה נוספים.

 

מהו משך זמן הלימודים?

 

מסלול מדעי ההתנהגות הינו מסלול לימודים לתואר ראשון בן שלוש שנים.

 

כמה זה עולה?

 

באוניברסיטאות ברחבי הארץ שכר הלימוד הוא כ 11,000 ש"ח לשנת לימודים, במכללות האזוריות ובמוסדות הפרטיים המחירים משתנים ויכולים להגיע עד 30,000 ₪. (משתנה ממכללה למכללה).

 

היכן לומדים?

 

מלבד כל האוניברסיטאות בארץ ניתן ללמוד את מדעי ההתנהגות כתואר ראשון מוכר גם ב:

 

 • המסלול האקדמי המכללה למינהל (ראשון לציון): במוסד לימודים זה התכנית במדעי ההתנהגות מאפשרת לסטודנטים לבחור התמקדות באחת מכמה חטיבות: משאבי אנוש, תקשורת ופסיכולוגיה יישומית. קיים גם מסלול ערב בחטיבה למשאבי אנוש, שבו הלימודים מתחילים בשעות אחר הצהריים בכל יום, וכוללים גם מפגשים בכל יום שישי המסתיימים בשעות אחר הצהריים.

 

 • המכללה האקדמית הדסה (ירושלים): במכללה האקדמית הדסה מתקיימת תכנית ללימודי מדעי ההתנהגות שהיקפה הוא כשלוש שנים. ניתן לבחור בין התמחויות כגון פסיכולוגיה, ממשל או סוציולוגיה ואנתרופולוגיה.

 

 • המרכז האקדמי פרס ברחובות: מפעיל תכנית הכוללת 120 נקודות זכות אקדמיות, הנפרשת על שלוש שנים. אפשר לבחור להתמחות בהתנהגות ארגונית ומשאבי אנוש. מפגשי הלימוד נערכים לפחות שלוש פעמים בשבוע.

 

 • אוניברסיטת אריאל בשומרון: במסגרת לימודי מדעי ההתנהגות של אוניברסיטת אריאל, הסטודנטים יכולים לבחור ללמוד בהקבץ פסיכולוגיה ניסויית ומדעי המוח, או בהקבץ בריאות הנפש.

 

 • המרכז האקדמי רופין (עמק חפר): שם מציעים תכנית תלת שנתית, במסגרתה יכולים הסטודנטים לבחור ללמוד במסלול פסיכולוגיה או במסלול סוציולוגיה ואנתרופולוגיה. התכנית כוללת התנסות מעשית ופרקטיקום במוסדות סעד טיפוליים, בבתי סוהר, בפנימיות ועוד. 

 

 • מכללת רמת גן: זהו מרכז הלימוד הגדול בארץ של האוניברסיטה הפתוחה, המכללה עורכת לימודי מדעי ההתנהגות בתכנית גמישה במיוחד שמותאמת לצורכיהם של הסטודנטים בשילוב עבודה ולימודים ובתכנון לוח הזמנים.

 

 • המכללה האקדמית צפת: במכללה האקדמית צפת מתקיימים לימודי מדעי ההתנהגות שבאים לספק לסטודנטים כלים וידע להמשך ללימודים מתקדמים בתחומים פסיכולוגיה, סוציולוגיה וקרימינולוגיה.

 

 • המכללה האקדמית לחברה ואמנויות (נתניה): המכללה מציעה מסלול בו בוחנים את יחסי הגומלין בין ההתנהגות האנושית לעולם האמנות. הסטודנטים משלבים בין לימודים עיוניים לבין קורסים מעשיים בתחומי האמנויות והחברה.

 

 • המכללה האקדמית כנרת (עמק הירדן): לימודי מדעי ההתנהגות במכללת כנרת נמשכים כשלוש שנים ומשלבים בהם גם עשייה מעשית בשדה במסגרת פרקטיקום. המכללה מציעה גם הדרכות חברתיות וסדנאות שנועדו לסייע לסטודנטים להשתלב בשוק העבודה.

 

 • האקדמית נתניה: באקדמית נתניה מתקיימים לימודי מדעי ההתנהגות בשתי התמחויות: פסיכולוגיה או ניהול משאבי אנוש. החל משנת הלימודים השלישית, ניתן להשתתף בהתנסות מעשית במעבדות הפסיכולוגיה של המכללה, שם מבצעים מחקרים וניסויים שונים.
 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מדעי ההתנהגות?

רוצה לדעת יותר על מדעי ההתנהגות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד מדעי ההתנהגות

טיפים ממומחים בנושא מדעי ההתנהגות

פרופסור עמוס רולידר חושב שלימודי מדעי ההתנהגות יכולים להיות נקודת פתיחה מצוינת לקריירה בתחום הטיפול. "בשלוש שנות לימודים מקבלים ידע מעמיק על תחומים שונים וכך אפשר לקבל החלטות ממוקדות יותר בהמשך. לימודי מדעי ההתנהגות הם הזדמנות לקבל בחירה מתוך ידע ולדעת עם מי תרצו לעבוד כמטפלים בהמשך."
"הדבר הכי חשוב למי שרוצה להיות מטפל הוא סקרנות. גם אמפתיה היא חובה. השילוב של יכולות מקצועיות ויכולות תמיכה הוא המפתח להצלחה טיפולית. אם מטפלים את יכולות התמיכה אפשר להגיע למקצוע שבו גילויים מדעיים מאפשרים לגעת האנשים, זה שילוב מנצח בעיניי."
פרופ` עמוס רולידר
פרופסור לחינוך ומומחה לניתוח התנהגות
בלימודי מדעי ההתנהגות תידרש בעיקר ליכולות ביטוי מילוליות. מעטים הם הקורסים הדורשים יכולות כמותיות כגון שיטות מחקר, סטטיסטיקה. הלימודים עוסקים בתחומי האדם בשלושה מוקדים – פסיכולוגיה, סוציולוגיה וחינוך ולכן תחומי העניין שרצוי שתתעניין בהם הם תחומים חברתיים הקשורים לאנשים.
באישיותך, כדאי שתהיה חברותי, בעל יכולת יצירת קשרים טובים, רגיש לצרכי הזולת, מתעניין בלעזור לאנשים ולקדם אותם ובעל אישיות מרשימה לעסוק בטיפול באדם.
לימודי מדעי ההתנהגות הם לימודים תיאורטיים ברובם כך שלאחריהם תוכל לעבוד בסביבות עבודה ארגוניות חברתיות אך בתפקידים יחסית זוטרים (משאבי אנוש, אבחון כ"א, ניהול פרויקט חברתי, הדרכה ועוד), עם זאת, לאחר שתמשיך בלימודי התואר השני (אפשרי בפסיכולוגיה על כל גווניה, חינוך, יעוץ חינוכי, משפחתי, אבחון וטיפול בלקויי למידה, עבודה סוציאלית ועוד) תוכל לרכוש מקצוע בעל זהות מקצועית ברורה יותר.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א

מעל 427 סטודנטים
המליצו והצביעו על מדעי ההתנהגות

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המכללה האקדמית בית ברל 341 חוות דעת

 • 4.2

  המסלול האקדמי המכללה למנהל379 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית כנרת 191 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

 

איך אתה ביחס לאחרים?

ממוצע ציוני הגולשים שניסו להתקבל לתחומים הבאים:
תחום לימודים ציון בפסיכומטרי ממוצע בגרויות
תואר בסוציולוגיה 467 91
תואר בפסיכולוגיה 590 96
תואר אנתרופולוגיה 443 88

חוות דעת של סטודנטים: מדעי ההתנהגות

התקבלו 427 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סטודנטים מספרים על תחום הלימודים

אין המלצות.
המרכז האקדמי פרס
ספיר
המרכז האקדמי פרס - מדעי ההתנהגות
א. לא להילחץ מסטודנטים חרדתיים. לא להיגרר ללחץ של אחרים ובטח שלא לראות בפסיכולוגיה הקלינית כמעין פרס או פוליסת ביטוח לחיים מושלמים.
ב.להנות מהלימודים ומהתכנים ולא להיות כרוך רק אחר הציונים.
ג.להשתתף במלגות של מעורבות חברתית בה ניתן גם ללמוד רבות על עצמך והחברה בישראל דרך העשייה והתרומה לקהילה.
ד. ליצור קשרים.
ה. לדעת את זכויותיך כסטודנט ולהיעזר בשירותי המכללה.
ו. להיות קודם כל בן אדם טוב ואחר כך להצטיין.
בהצלחה לכולם.
האקדמית תל אביב יפו
אלונה
האקדמית ת"א יפו - מדעי ההתנהגות
עבור סטודנטים לעתיד אני ממליצה: להגיע לכל השיעורים גם לאלו שאין חובת הגעה. כאשר ניתנות מטלות בית גם אם ללא בדירה על ידי המרצה, כדאי לבצע אותן כדי להפנים את חומר השיעור וכדי להיות בקצב של המרצה והכיתה. ללמוד טוב לבחנים שלאחר מכן מהווים בסביבות 20 אחוז מהציון הסופי ולכן יכולים לשפר את הציון הסופי. באופן כללי לא להילחץ מהלימודים יותר מדי וגם לא לזלזל, להשקיע בלי להיכנס להיסטריה מיותרת.
המכללה האקדמית אחוה
סיוון
מכללת אחוה - תואר ראשון
צריך להתחיל את הלימודים רק כשמרגישים מוכנים לגמרי ורק לאחר שהוחלט באופן סופי מה רוצים ללמוד. אם מגיעים ללימודים לא מוכנים, החוויה תהיה קשה ולא מעניינת. אבל אם מתחילים את הלימודים עם תחושת מוכנות ושאפתנות, הלימודים יהיו מעניינים והאתגרים לא יקשו במידה רבה מדי על הסטודנט
האקדמית תל אביב יפו
שי
האקדמית ת"א יפו - מדעי ההתנהגות
להירשם לסמסטר רגיל של אוקטובר ולא להתחיל בסמסטר אביב.
לקחת בקיץ קורס בחירה אחד או שניים שמעניינים אותך באופן אישי.
לא להילחץ ולצלם את כל החומר בשבוע הראשון ללימודים- הכל יעלה בסופו של דבר לדרופבוקס המשותף של השנה שלכם..
בהצלחה! :)
האקדמית תל אביב יפו
לי
האקדמית ת"א יפו - מדעי ההתנהגות
בררו לעומק את כל הזכויות שלכם (בד"כ מופיע בידיעון או במזכירות) לגבי מבחנים חוזרים ובאופן כללי בתור סטודנטים במכללה. אם הסתבכתם או נתקעתם אל תהססו לפנות לאגודת הסטודנטים (אתם משלמים להם - מגיעה לכם עזרה).
האקדמית תל אביב יפו
חן
האקדמית ת"א יפו - מדעי ההתנהגות
ללמוד באמת מה שמעניין אותם ומה שהם אוהבים, חשוב גם שיסתכלו ויתרשמו מרמת הלימודים ולא רק מקרבת המוסד אל הבית. כמו כן, לא לדאוג בנוגע לחברים ללמודים שכן אלה בוודאות יגיעו במהלך הימים הראשונים ללימודים
האקדמית תל אביב יפו
דין
האקדמית ת"א יפו - מדעי ההתנהגות
יש לבחון היטב את מסלול הלימודים הנבחר וכן את אפשרויות הקבלה לתארים מתקדמים, במיוחד בתארי פסיכולוגיה ומדעי ההתנהגות. יש להיות מודע לכל הקשיים והתהליכים השונים הכרוכים בקבלה לתואר שני.
האקדמית תל אביב יפו
שחר
האקדמית ת"א יפו - מדעי ההתנהגות
סמסטר ראשון בתואר אסור לעבוד. לקחת קורסים מעניינים אבל גם שיקנו כלים למשרה עתידית, במידה ויש מצגות לקורס כדאי להוריד אותם טרום השיעור ולעבור על החומר- זה יקנה שליטה בחומר ועניין.
האקדמית תל אביב יפו
ימית
האקדמית ת"א יפו - מדעי ההתנהגות
לחברה הצעירים שעוד לא לומדים, ממליצה להתייעץ עם סטודנטים במקום בנוגע לרמה וליחס של המרציה וההנהלה. חוץ מזה כדאי לבדוק את הרמה של המקום בו לומדים ולוודא שהיא מתאימה לציפיות שלכם.
האקדמית תל אביב יפו
לינוי
האקדמית ת"א יפו - מדעי ההתנהגות
אריאל נחשבת כרגע לאוניברסיטה, ויש לה תנאי קבלה שקל להתקבל דרכם ללימודים. למי יש אוטו אז יש חניה בשפע, אני עדיין נמצאת כרגע במכינה את קשה לי לתת טיפים אבל ברגע שיהיה לי אני יעדכן
אוניברסיטת אריאל
סוזנה
תנאי קבלה באוניברסיטת אריאל
הלימודים במכללה ברמה טובה, הכיתות קטנות יחסית וזה כיף, והמרצים נגישים. עם זאת המכללה מראה מעט התחשבות, וזה דבר שהייתי מצפה שיהיה אחרת בהתחשב בזה שזו מכללה ולא אוניברסיטה
האקדמית תל אביב יפו
שירה
האקדמית ת"א יפו - מדעי ההתנהגות
אל תפחדו, תשקיעו תגיעו אני יודעת שזה קלישאה אבל זאת האמת למדתי מלא והגעתי מה שלא עשיתי בתיכון כי במכללה באמת משקיעים בי וחברות שלי מראות לי שאני לא שונה אני לא מוזרה
המסלול האקדמי המכללה למנהל
שרה
תואר במדעי ההתנהגות - המסלול האקדמי המכללה למנהל
תהיו בטוחים מה אתם רוצים ללמוד, תעברו בקפידה על תוכנית הלימודים. אל תתפתו לסמסטר קיץ, זה מאד עמוס, ולא כלכך הגיוני מבחינת היקף החומר ביחד לזמן ויפגע קשות בממוצע שלכם
האקדמית תל אביב יפו
אורי
האקדמית ת"א יפו - מדעי ההתנהגות
הייתי ממליצה לפני ההרשמה לברר בדיוק על כל תנאי ההעברה של הקורסים, כגון: קורס באנגלית, שאינו זול כלל, ודורש מעבר לנוכחות ולימוד בכיתה עצמה בכדי לעבור את המבחן המסכם.
המסלול האקדמי המכללה למנהל
מיכל
תואר במדעי ההתנהגות - המסלול האקדמי המכללה למנהל
ממליצה בחום שאם יש אפשרות לבחור מרצה לקורס מסוים אז לבחור לפי הצלצות הסטודנטים שלמדו בערב עם אותו מרצה. דבר מאוד חשוב אם רוצים לעבור את הקורס בהצלחה עם ציון גבוה.
מכללת רמת גן
קארין
מכללת רמת גן - מדעי ההתנהגות
אין לי הרבה עצות לסטודנטים באקדמית, חוץ מלגור קרוב לשם ולבחור בקורסי בחירה אשר מעניינים אותם. בסך הכל נוח ללמוד שם, השעות נוחות וזה מחולק בצורה נוחה לימים קצרים
האקדמית תל אביב יפו
לימור
האקדמית ת"א יפו - מדעי ההתנהגות
אחת המסקנות שלי מהשנה הראשונה בתור סטודנטית במכללה האקדמית תל אביב יפו היא לעקוב אחר הסילבוס במהלך הסמסטר, לא להתעצל ולקרוא כל מאמר, הרצאה וספר שיש לקרוא.
האקדמית תל אביב יפו
נופר
האקדמית ת"א יפו - מדעי ההתנהגות
לבוא רגועים עם ראש פתוח. להיות עם לפטופ בהרצאות. להשקיע בלימודים. להשתדל שיהיו כמה שפחות קורסים באנגלית, רצוי פטור. זה חוסך זמן יקר וכסף. כי זמן זה כסף.
המסלול האקדמי המכללה למנהל
ליטל
תואר במדעי ההתנהגות - המסלול האקדמי המכללה למנהל
לפני שמתחילים ללמוד לקחת בחשבון שישנם קורסים שלא תואמים את הציפיות, ויש לבדוק יותר קורסים לעומק, בכדי לדעת ולהבין האם זה יספק את העתיד אליו שואפים.
המסלול האקדמי המכללה למנהל
מיכל
תואר במדעי ההתנהגות - המסלול האקדמי המכללה למנהל

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp