לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > מדעי ההתנהגות

לימודי מדעי ההתנהגות


אם נאמר לך שאספנו עבורך את כל המידע על כל הברירות, כדי שתוכל/י לבחור יותר בקלות, מה תהיה התגובה שלך? אנחנו כאן להציג לך שחור על גבי לבן את אפשרויות הבחירה שלך בנוגע ללימודים לתואר ראשון במדעי ההתנהגות. קרא/י על מסלולי לימוד מגוונים במבחר של מוסדות לימוד להשכלה גבוהה בישראל.

 

אנחנו גם מציעים לך לפנות אלינו על ידי השארת הודעה באתר בנוגע לכל התלבטות שיש לך. נציגי האתר ישיבו לך באמצעות הטלפון על כל שאלה.


 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

 

מה יש לנו לספר על לימודי מדעי ההתנהגות?

 


המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

מדעי ההתנהגות - רוצה ללמוד? למי זה מתאים? כמה זה עולה? איך מתחילים?

 

תוכניות במדעי ההתנהגות משלבות בין שלושה תחומי מדע: פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה. באופן כללי ניתן לטעון כי הלימודים במדעי ההתנהגות מקנים ידע בכל הנוגע לחקר האדם, אישיותו, פועלו וסביבתו. ייחודם של לימודים אלו הוא בשילוב המדעים הבוחנים את הקשר שבין הפרט לתהליכים החברתיים ולמגמות תרבותיות.

 

תוכנית הלימודים במדעי ההתנהגות לא רק מעניקה ידע כללי עשיר בכל הנוגע לתיאוריות חברתיות והבנת תהליכים המתרחשים אצל הפרט והסביבה, היא גם מהווה תחום לימודים עשיר ומרתק המקנה כלים חשובים להבנת האדם ומורכבותו. אם תמיד תהית: ממה מורכבת אישיות האדם? מהם התהליכים הפיסיולוגים המשפיעים על אישיותנו? כיצד המוח חושב? או כיצד הסביבה שלנו משפיעה על התנהגותנו? את התשובות לשאלות מורכבות אלו ולעוד רבות אחרות, תקבלו באופן מפורט בתכנית ללמודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות.

 

תוכנית לימודים

 

ההתפתחויות המחקריות והמקצועיות בתחום מדעי החברה לאורך השנים הפכו מקצוע זה לכלי מרכזי בהכשרתם של עובדים ונושאי משרות בגופים פוליטיים, כלכליים וטכנולוגיים, בארגונים העוסקים באכיפת החוק, במערכת החינוך ובענף הרווחה. תוכנית הלימודים משתנה בהתאם למוסד שבו בחרת ללמוד וההיצע המצוי במוסד זה. לדוגמא, במוסד המציע תואר ראשון בפסיכולוגיה, התוכנית למדעי ההתנהגות תשים דגש על מדעי הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה מתוך ההנחה שאם תחום הפסיכולוגיה הוא זה שמושך אותך, יכולת לבחור בלימודים לתואר ראשון בפסיכולוגיה בלבד.

 

מטרת הלימודים

 

במוסד המציע רק תואר ראשון במדעי ההתנהגות יושם דגש רב על קורסים בפסיכולוגיה. בנוסף, חשוב לציין כי כמו בכל תואר גם בתואר זה קיימים קורסי בחירה ולאחר השנה הראשונה הכוללת בעיקר קורסי יסוד ניתן לבחור באיזה תחום היית מעוניין/ת להתמקד.

 על כן, תואר במדעי ההתנהגות מתאים למי שמתלבט בין המדעים השונים במסגרת מדעי החברה, תואר זה מציע טעימות מכמה מדעים ומאפשר לך לבחור את המסלול שהכי מתאים או מעניין אותך.

 

הסטודנטים בתכנית מגבשים תפישה מקצועית רחבה על בסיס גישות ותיאוריות במדעי החברה, ומפתחים כושר העמקה במסגרת לימודי התמחות, תוך שהם מרחיבים אופקים, מעשירים את עולמם ועוברים תהליך של צמיחה.

 

את התוכנית למדעי ההתנהגות ניתן ללמוד במסלול חד חוגי (לימודי מדעי ההתנהגות בלבד) ומסלול דו חוגי (לדוגמא, מדעי ההתנהגות ומדעי המדינה, מדעי ההתנהגות וחינוך, מדעי ההתנהגות וכלכלה ועוד.)

 

 

נושאי לימוד

 

בעשורים האחרונים נעשו מחקרים מקיפים במדעי החברה אשר הובילו את התחום להיות אחד מהחשובים והמשפיעים ביותר. בכדי לעסוק בתפקידי מפתח במוסדות וארגונים פוליטיים כלכליים וטכנולוגים, ראשית יש צורך לדעת ולהכיר את החברה, מה מניע אותה, מה משפיע עליה וכיצד יש לפעול בתוכה.

 

מתוך הכרה הזו, מקצועות רבים מצריכים ידע מקיף במדעי ההתנהגות ותואר ראשון במדעי ההתנהגות יכול לפתוח דלתות לתחומים רבים ומגוונים. זהו למעשה היתרון המרכזי שבבחירת לימודים לתואר ראשון במדעי ההתנהגות- ריבוי ההזדמנויות. בוגרים של תואר זה יכולים להשתלב בשוק העבודה בתחומים כמו: ייעוץ ארגוני, משאבי אנוש וכוח אדם, תחום המחקר, תחום הטיפול ועוד הרבה תחומים נוספים.

 

במסגרת התוכנית ניתן ללמוד קורסים כאשר לרוב החלוקה מתבצעת באופן הבא:

 

 • שנה א'- קורסים הכוללות מבואות: מבוא לפסיכולוגיה, מבוא לסוציולוגיה, מבוא לאנתרופולוגיה, סטטיסטיקה וקורסי יסוד נוספים.
 • שנה ב'- קורסים המציעים התעמקות בתחומים השונים לדוגמא: פסיכולוגיה קוגניטיבית, פסיכולוגיה אישיותית, תיאוריות מודרניות בסוציולוגיה, שיטות מחקר ועוד.
 • שנה ג'- סמינרים (בפסיכולוגיה ואנתרופולוגיה/ סוציולוגיה, בהתאם למוסד הלימוד) קורס במחני הערכה ומגוון קורסי בחירה נוספים.

 

מהו משך זמן הלימודים?

 

מסלול מדעי ההתנהגות הינו מסלול לימודים לתואר ראשון בן שלוש שנים.

 

כמה זה עולה?

 

באוניברסיטאות ברחבי הארץ שכר הלימוד הוא כ 11,000 ש"ח לשנת לימודים, במכללות האזוריות ובמוסדות הפרטיים המחירים משתנים ויכולים להגיע עד 30,000 ₪. (משתנה ממכללה למכללה).

 

היכן לומדים?

 

מלבד כל האוניברסיטאות בארץ ניתן ללמוד את מדעי ההתנהגות כתואר ראשון מוכר גם ב:

 

 • המסלול האקדמי המכללה למינהל (ראשון לציון): במוסד לימודים זה התכנית במדעי ההתנהגות מאפשרת לסטודנטים לבחור התמקדות באחת מכמה חטיבות: משאבי אנוש, תקשורת ופסיכולוגיה יישומית. קיים גם מסלול ערב בחטיבה למשאבי אנוש, שבו הלימודים מתחילים בשעות אחר הצהריים בכל יום, וכוללים גם מפגשים בכל יום שישי המסתיימים בשעות אחר הצהריים.

 

 • המכללה האקדמית הדסה (ירושלים): במכללה האקדמית הדסה מתקיימת תכנית ללימודי מדעי ההתנהגות שהיקפה הוא כשלוש שנים. ניתן לבחור בין התמחויות כגון פסיכולוגיה, ממשל או סוציולוגיה ואנתרופולוגיה.

 

 • המרכז האקדמי פרס ברחובות: מפעיל תכנית הכוללת 120 נקודות זכות אקדמיות, הנפרשת על שלוש שנים. אפשר לבחור להתמחות בהתנהגות ארגונית ומשאבי אנוש. מפגשי הלימוד נערכים לפחות שלוש פעמים בשבוע.

 

 • אוניברסיטת אריאל בשומרון: במסגרת לימודי מדעי ההתנהגות של אוניברסיטת אריאל, הסטודנטים יכולים לבחור ללמוד בהקבץ פסיכולוגיה ניסויית ומדעי המוח, או בהקבץ בריאות הנפש.

 

 • האקדמית ת"א - יפו: מכללה זו מציעה תואר במדעי ההתנהגות, ומסלול נוסף בתואר זה הכולל גם התמחות בניהול משאבי אנוש, או התמחות בספורט ופעילות גופנית.

 

 • המרכז האקדמי רופין (עמק חפר): שם מציעים תכנית תלת שנתית, במסגרתה יכולים הסטודנטים לבחור ללמוד במסלול פסיכולוגיה או במסלול סוציולוגיה ואנתרופולוגיה. התכנית כוללת התנסות מעשית ופרקטיקום במוסדות סעד טיפוליים, בבתי סוהר, בפנימיות ועוד. 

 

 • מכללת רמת גן: זהו מרכז הלימוד הגדול בארץ של האוניברסיטה הפתוחה, המכללה עורכת לימודי מדעי ההתנהגות בתכנית גמישה במיוחד שמותאמת לצורכיהם של הסטודנטים בשילוב עבודה ולימודים ובתכנון לוח הזמנים.

 

 • המכללה האקדמית צפת: במכללה האקדמית צפת מתקיימים לימודי מדעי ההתנהגות שבאים לספק לסטודנטים כלים וידע להמשך ללימודים מתקדמים בתחומים פסיכולוגיה, סוציולוגיה וקרימינולוגיה.

 

 • המכללה האקדמית לחברה ואמנויות (נתניה): המכללה מציעה מסלול בו בוחנים את יחסי הגומלין בין ההתנהגות האנושית לעולם האמנות. הסטודנטים משלבים בין לימודים עיוניים לבין קורסים מעשיים בתחומי האמנויות והחברה.

 

 • המכללה האקדמית כנרת (עמק הירדן): לימודי מדעי ההתנהגות במכללת כנרת נמשכים כשלוש שנים ומשלבים בהם גם עשייה מעשית בשדה במסגרת פרקטיקום. המכללה מציעה גם הדרכות חברתיות וסדנאות שנועדו לסייע לסטודנטים להשתלב בשוק העבודה.

 

 • האקדמית נתניה: באקדמית נתניה מתקיימים לימודי מדעי ההתנהגות בשתי התמחויות: פסיכולוגיה או ניהול משאבי אנוש. החל משנת הלימודים השלישית, ניתן להשתתף בהתנסות מעשית במעבדות הפסיכולוגיה של המכללה, שם מבצעים מחקרים וניסויים שונים.


שירות אישי חינם - איתור לימודים והכוונה אישית בתחום מדעי ההתנהגות

רוצה לדעת יותר על מדעי ההתנהגות? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על מדעי ההתנהגות
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד מדעי ההתנהגותאריאל - מדעי ההתנהגות וקרימינולוגיה
אריאל - מדעי ההתנהגות ופסיכולוגיה חינוכית

אריאל - מדעי ההתנהגות ובריאות הנפש
המרכז האקדמי רופין - מדעי ההתנהגות

מכללת עמק יזרעאל - מדעי ההתנהגות
מכללת בת ים - מדעי ההתנהגות

מכללת רעננה - מדעי ההתנהגות
מדעי ההתנהגות - אוניברסיטת בן גוריון

מכללת רחובות - מדעי ההתנהגות
מכללת פתח תקווה - מדעי ההתנהגות

מכללת אשדוד
האקדמית ת"א יפו - מדעי ההתנהגות

לימודי מדעי ההתנהגות - המכללה לחברה ואמנויות
פרס - מדעי ההתנהגות ומשאבי אנוש

מכללת ראשון לציון- מדעי ההתנהגות
כל מוסדות הלימוד - מדעי ההתנהגות


חוות דעת של סטודנטים: מדעי ההתנהגות (716 חוות דעת)
התקבלו 716 דירוגים בציון ממוצע: 4.1 מתוך 5    
קנאר,המכללה האקדמית צפת, מכללת צפת - מדעי ההתנהגות, 13/05/2018
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
מה שאני אוהבת זה שיש תמיד ובכל הנושאים למי לפנות בין אם זה בקורסים או בנושא שכר לימוד או יעוצים דבר שנותן הרגשה טובה וביטחון יותר לסטודנט

על הקמפוס
הוא מקום באמת מאובטח ורגוע אף פעם לא שמעתי או ראיתי שיש בעיית ביטחון וזה הדבר הכי חשוב שמרגישים בו.
רימה,המכללה האקדמית בית ברל , קרימינולוגיה - בית ברל, 24/04/2018
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
לאחרונה איבדתי את אבא שלי אשר נלחם בסרטן 4 חודשים
המרצים הפגינו עבורי הרבה אכפתיות ואת העידוד והיוזמה שלהם שאני אקבל את השיעורים שפספסתי עקב התקופה הקשה הם הציעו להעביר לי באופן אישי דבר אשר לא מובן מאליו

על הקמפוס
הקמפוס הינו מקום מאוד שקט ונותן מרחב לסטודנטים לחשוב על דברים מעבר ללימודים אני באופן אישי עברתי ממקום המגורים שלי לגור במכללה במיוחד כי שם אני מוצאת את עצמי
שאלות הגולשים על מדעי ההתנהגות

 מי קהל היעד של לימודי תסריטאות ומחזות?11/06/2018 10:14:21    (17 צפיות)
 האם משוחרר על סעיף נפשי יכול להתקבל לקרימינולוגיה?10/06/2018 23:32:24    (11 צפיות)
 משרות לבוגרי מדעי ההתנהגות בשוק העבודה09/06/2018 23:28:42    (21 צפיות)
 קורס קריינות בבלה בלה - האם המוסד עוד קיים?01/06/2018 12:40:12    (48 צפיות)
 מה הכוונה במשרות שדורשות תואר בשיווק?29/05/2018 16:51:28    (46 צפיות)
 הסבה לקצין מבחן לנערים מלימודים רב תחומיים25/05/2018 00:39:21    (46 צפיות)
 למי מתאים תואר שני בקרימינולוגיה והאם יש לעשות השלמות?22/05/2018 10:36:53    (46 צפיות)
 לימודי שדרנות רדיו לשדרנים במקצועם21/05/2018 20:03:22    (64 צפיות)
 תואר MBA בקרימינולוגיה - קבלה עם ממוצע 7515/05/2018 10:41:23    (56 צפיות)
 קרימינולוגיה או קידום נוער ללא פסיכומטרי06/05/2018 21:01:56    (60 צפיות)


מלגות וימים פתוחים מדעי ההתנהגות

מלגות
ימים פתוחיםשירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על מדעי ההתנהגות?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.

סקר גולשים
על איזה חטיף אתה חי בתקופת המבחנים?
במבה, ומלא!
נוטלה, אבל רק כף אחת! (גדושה...)
ברור שבייגלה!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
לימודי תסריטאות ומחזאות (לפני 3 ימים, 9 שעות, 12 דקות)
תנאי קבלה ללימודי קרימינולוגיה (לפני 3 ימים, 12 שעות, 59 דקות)
אפשרויות תעסוקה לבוגרי מדעי ההתנהגות (לפני 5 ימים, 6 שעות, 1 דקות)
מי קהל היעד של לימודי תסריטאות ומחזות? (לפני 7 ימים, 14 שעות, 3 דקות)
האם משוחרר על סעיף נפשי יכול להתקבל לקרימינולוגיה? (לפני 8 ימים, 45 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?


מחשבון תנאי קבלה: תתקבל או לא?!
אני רוצה ללמוד
ממוצע בגרות
ציון פסיכומטרי
תחום לימודים 

* המידע המוצג כאן אינו מחייב. ליתר ביטחון, יש לבדוק את סיכויי הקבלה מול מוסדות הלימוד עצמם.


בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD