רוצה פרטים על לימודי לשון עברית?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון בלשון עברית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי לשון עברית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי לשון עברית

 

הלשון העברית העתיקה הופיעה במאה ה-12 לפנה"ס בספרי התנ"ך והמקרא. מאז ועד היום, הלשון העברית עברה המון גלגולים ופיתוחים שונים. מפגש התרבויות בימי הביניים והתמורות החברתיות שעברה התרבות היהודית השפיעו באופן ניכר על השפה. המחקר בתחום הלשון העברית מתפרש על שלושה צירים עקריים:

 

 - ציר המרחב, הבוחן את גלגולה של הלשון בזמן שפעלה במחרחב משותף עם תרבויות אחרות

 - ציר הזמן מחלק את גלגולי הלשון לתקופות כגון, העברית המקראית, לשון חז"ל לשון ימי הביניים והעברית הישראלית.

 - ההיבט היהודי, תוך בחינה של השפות היהודיות וגלגולן.

 

קיראו על: לימודי מדעי הרוח

 

לימודים לקראת תואר ראשון בלשון עברית מקנים לסטודנט ידע תיאורטי נרחב על פיתוחי הלשון השונים, בהתבוננות רב- תחומית, תוך נגיעה בדיספלינות רבות. ניתן ללמוד את התחום במספר אוניברסיטאות ברחבי הארץ כאשר סטודנטים רבים משלבים את הלימודים לקראת תואר הראשון עם לימודי תעודת הוראה בלשון.

 

תנאי קבלה

 

תנאי קבלה לתואר ראשון בלשון עברית משתנים בין מוסד למוסד אך ברוב המוסדות תנאי הקבלה הינם: ציון סכם המורכב משקלול של ממוצע הבגרות וציון פסיכומטרי 500 ומעלה.

 

נושאי הלימוד

 

להלן רשימה חלקית של הנושאים הנלמדים בתואר:

 

תורת הצורות של העברית החדשה כתיבה אקדמית מבוא לבלשנות שמית
מערכת התנועות בעברית העתיקה תחביר הלשון העברית תהליכי שינוי טבעיים בלשונות
סמנטיקה של העברית מבוא לבלשנות כללית ועוד...

 

היכן לומדים?

 

  • אוניברסיטת חיפה - מציעה שלושה מסלולי לימודים לתואר ראשון בלשון עברית: מסלול חד חוגי בהיקף של 120 נ"ז ומסלול דו חוגי בהיקף של 60 נ"ז ומסלול מואץ המאפשר לסטודנטים לסיים תואר ראשון ושני בארבע שנים.

 

  • אוניברסיטת תל אביב - מציעה שני מסלולי לימוד לתואר ראשון בלשון עברית: מסלול חד חוגי ומסלול דו חוגי. תוכנית הלימודים לתואר ראשון בלשון עברית של אוניברסיטת תל אביב כוללת שבע מגמות: קבלה וחסידות, המגמה הבין-תחומית בתרבות עברית ויהודית, מקרא, תלמוד וספרות העת העתיקה, לשון עברית, בלשנות שמית ופילוסופיה יהודית.

 

  • אוניברסיטת בן גוריון - מציעה שלושה מסלולי לימוד לתואר ראשון בלשון עברית: מסלול לשון עברית כמחלקה ראשית הכוללת 80 נ"ז, מסלול לשון עברית כמחלקה משנית הכוללת 28 נ"ז ומסלול דו מחלקתי המשלב לימודי לשון עברית בהיקף של 54 נ"ז עם לימודים ממחלקה נוספת.

 

  • המכללה האקדמית לחינוך, אורנים - המכללה האקדמית לחינוך, אורנים מציעה לימודי תואר ראשון בלשון עברית בהיקף של 60 נ"ז כחלק ממסלול לימודים דו חוגי.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

מה הלאה?

 

בוגרי תואר ראשון בלשון עברית יכולים להמשיך ללימודי תואר שני בלשון עברית או בתחומים קרובים ומשיקים. במהלך לימודי התואר הראשון ניתנת אפשרות לסטודנטים לשלב לימודי תעודת הוראה ולהשתלב בהוראת לשון במוסדות החינוך השונים. בנוסף, יכולים הבוגרים להשתלב במגוון מקומות עבודה, להשתלב באקדמיה ללשון עברית, בעריכה והגוהה של הוצאות ספרים שונות, בתחום התרגום, בכתיבה לאמצעי התקשורת השונים ועוד מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי לשון עברית?

רוצה לדעת יותר על לימודי לשון עברית?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי לשון עברית

חוות דעת של סטודנטים: לימודי לשון עברית

התקבלו 48 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp