לימודי כתיבה בקמרה אובסקורה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי תקשורת?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על לימודי כתיבה - קמרה אובסקורה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

לימודי כתיבה בקמרה אובסקורה

 

לא רק כישרון

 

נהוג לחשוב באשר לעיסוק בכתיבה, כי זה הוא תחום הדורש כישרון – "או שיש לך את זה, או שאין לך את זה"; אמנם נכון, כי כתיבה טובה דורשת נטייה טבעית, אהבה למילים ויכולת שימוש בהן – כל אלה הם בבחינת כישרון, ועם זאת – כתיבה מקצועית טובה יכולה להסתייע רבות בלימודים בתחום – בדיוק כמו בכל אמנות אחרת, ההופכת מהשראה בלבד לכזו הנתונה בכלים המאפשרים לה להתבטא בצורה המיטבית והמתאימה ביותר למבוקש.

 

לימודי כתיבה מקצועיים אינם מוצעים במקומות רבים במסלולים ללימודים גבוהים ומעמיקים, ואחד המקומות שבהם הם כן מוצעים, הוא בית הספר לאמנויות קמרה אובסקורה. לימודי כתיבה בקמרה אובסקורה מציעים מסלול מקצועי ומקיף המכשיר בכל סוגי הכתיבה המצויים והנדרשים בענף זה.

 

על מסלול הלימודים

 

הלימודים במסלול כתיבה בקמרה אובסקורה נמשכים על פני שלוש שנים, במתכונת לימודים מלאה של לימודי בוקר, והם מכשירים את התלמידים בהם בכל הידע העיוני ובפרקטיקה רבה הקשורה בטכניקות כתיבה, בסוגי הכתיבה השונים, בענפיה השונים, ובביטוייה המקצועיים והאמנותיים.

 

המסלול נועד להכשיר כותבים במגוון הז'אנרים הכתובים, כותבים מקצועיים המסוגלים לתת מענה לשלל אתגרי כתיבה, בשלל תחומי שבהם היא נדרשת. בנוסף, המסלול – בהיותו ארוך, מעמיק, ורב התנסויות מעשיות – מאפשר לתלמיד לזהות את נטיות הכתיבה הטבעיות והטובות ביותר אצלו, לפתחן ולהעמיקן – להתמקצעות מושלמת בהן.

 

בנוסף למקצועות הכתיבה הפרושים על פני שלוש שנים בסדר בנוי כפי שיפורט להלן, בית הספר מחייב את התלמידים בכל ענפי האמנות בלימודי חובה רב-תחומיים המהווים בסיס הכשרה נדרש מבחינתו – בסיס עיוני תרבותי ואמנותי, לעוסקים בכל תחומי האמנות. בין קורסי החובה הכלליים הנלמדים גם במסלול הכתיבה, נמצאים הקורסים הבאים: תולדות האמנות על תחומיה השונים, יסודות המדיה החזותית, טכנולוגיות, קריאת טקסטים ועוד.

 

נושאי הלימוד על פי החלוקה לשנות הלימוד

 

 • שנה א' – מתרכזת בהקניית היסודות בתחומי האמנות בכלל והכתיבה בפרט והיא כוללת נושאים כקלסיקות בספרות, ניסוח, תוכן וכתיבה, עריכה, כתיבה ביקורתית, פרוזה, תסריט, כתיבה עתונאית ועוד.
 • שנה ב' – נועדה להעמיק את היסודות שניתנו בשנה הראשונה ולהרחיבם, והיא כוללת נושאים ככתיבת קולנוע דוקומנטרי, עריכה ספרותית, כתיבה למגזינים, פרוזה מתקדמת ועוד.
 • שנה ג' – היא השנה האחרונה והיא מוקדשת לפרויקט הגמר שעל כל אחד מן התלמידים להגיש – לביטוי ולסיכום הנלמד במהלך שנותיו במסלול. הפרויקט מתמקד ביצירה אישית כתובה ומקורית כמובן, והוא נבנה בליווי ובהדרכה של צוות המורים במחלקה.

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה לכל המסלולים המלאים בקמרה אובסקורה מורכבים מ-12 שנות לימוד, מריאיון אישי שיש לעבור, ומבחינות מיון. עם זאת, בכל אחת מן המחלקות יכולות להיות דרישות קבלה ספציפיות שלה, וייחודיות לאותה שנת לימודים ועל כן יש לוודא את הדבר מול המחלקה הספציפית באותה שנת הרשמה.

 

הסמכה

 

התעודה שמקבלים הסטודנטים בסיום שלוש שנות הלימודים במסלול לכתיבה היא תעודת גמר מטעם בית הספר קמרה אובסקורה. עם זאת, קיימת אפשרות לשלב את הלימודים במסלול בלימודי תואר ראשון ותעודת הוראה בספרות, מטעם המכללה להוראה טכנולוגית.

אפשרויות נוספות

 

מסלול לימודי הכתיבה בקמרה אובסקורה מוצע, במקביל למתכונת לימודי הבוקר, גם במסלול ללימודי ערב; מסלול זה נמשך שנתיים בלבד, שלוש פעמים בכל שבוע בשעות הערב, כאשר בכל שנה נלמדים שלושה סמסטרים ברצף.

 

לסיכום

 

בוגרי המסלול לכתיבה בבית הספר קמרה אובסקורה מקבלים את כל ההכשרה הנדרשת כדי להפוך אותם מאנשים בעלי כישרון כתיבה בלבד – לאנשי מקצוע מיומנים הבקיאים בתחומי הכתיבה השונים ובטכניקות הקיימות בכל אחד מהם. בתום הלימודים במסלול זה יוצאים הבוגרים לשוק העבודה כאשר בידם שק מלא בכלים ובידע מעשיים – שבהם יוכלו להשתמש בשלל תפקידים ומשרות – אמנותיות ואחרות, בתחומי הכתיבה הרבים הנדרשים כיום במקומות ובענפים רבים.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: קמרה אובסקורה - בית הספר לאמנות וצילום

חוות דעת של סטודנטים על לימודי כתיבה - קמרה אובסקורה

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

קמרה אובסקורה - אמנות
01/07/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מורים מצויינים וקשובים.

על הקמפוס

בניין אחד, שתי קומות, מספר כיתות. מזגן בחלקן. הספה מול המזכירות נוחה מאוד.

טיפים

תהיו פתוחים לקבל מידע חדש ונקודות מבט חדשות, אבל אל תיתנו למורים להפוך אתכם לשיבוטים שלהם. ואל תצ קרא עוד...


ssssssssss

פורום לימודי תקשורת

קריירה לבוגרי תואר ראשון בתקשורת בלי ניסיון
נוי עמית
1 תגובות
לימודי דוברות ויחסי ציבור
שגיא
1 תגובות
תקשורת או הפקת אירועים?
אלינור זפריאן
2 תגובות
תכנית לימודי תואר ראשון בתקשורת
קרן נועם
1 תגובות
לימודי ערב לתואר בתקשורת
שחר תבור
1 תגובות
קורס עריכת וידיאו ועיצוב מוזיקה
שיראל
1 תגובות
לימודי צילום ועריכת וידאו
שרון
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,265 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון455 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא לימודי תקשורת

רענן שקד
המפתח להשתלבות בגופי תקשורת לחסרי ניסיון הוא יצירת קשר עם עורכים רלבנטיים, לבוא עם הצעות לכתבות או פרויקטים ובעיקר ליזום – פגישות, רעיונות, קונספטים. צריך לא לחשוש ולהציע את עצמך.
כדי להתבלט בתעשיית התקשורת צריך לזהות את הקול הייחודי שלך ואז לפתח אותו. חשוב לזהות מה הפרסונה היוצרת שלך, מה מייחד אותה ופשוט לדבוק בה, לשכלל אותה ולעשות איתה כמה שיותר. עם הזמן הקול שלך הופך להיות מזוהה ואנשים מתחילים לעקוב אחרייך. במונחים שיווקיים, מדובר על בנייה של מותג אישי, אבל המותג הזה חייב להתבסס על הקול הייחודי שאנחנו מביאים.
רענן שקד
עיתונאי
Whatsapp Whatsapp