לימודי כתיבה בקמרה אובסקורה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי תקשורת?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לימודי כתיבה - קמרה אובסקורה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי כתיבה בקמרה אובסקורה

 

לא רק כישרון

 

נהוג לחשוב באשר לעיסוק בכתיבה, כי זה הוא תחום הדורש כישרון – "או שיש לך את זה, או שאין לך את זה"; אמנם נכון, כי כתיבה טובה דורשת נטייה טבעית, אהבה למילים ויכולת שימוש בהן – כל אלה הם בבחינת כישרון, ועם זאת – כתיבה מקצועית טובה יכולה להסתייע רבות בלימודים בתחום – בדיוק כמו בכל אמנות אחרת, ההופכת מהשראה בלבד לכזו הנתונה בכלים המאפשרים לה להתבטא בצורה המיטבית והמתאימה ביותר למבוקש.

 

לימודי כתיבה מקצועיים אינם מוצעים במקומות רבים במסלולים ללימודים גבוהים ומעמיקים, ואחד המקומות שבהם הם כן מוצעים, הוא בית הספר לאמנויות קמרה אובסקורה. לימודי כתיבה בקמרה אובסקורה מציעים מסלול מקצועי ומקיף המכשיר בכל סוגי הכתיבה המצויים והנדרשים בענף זה.

 

על מסלול הלימודים

 

הלימודים במסלול כתיבה בקמרה אובסקורה נמשכים על פני שלוש שנים, במתכונת לימודים מלאה של לימודי בוקר, והם מכשירים את התלמידים בהם בכל הידע העיוני ובפרקטיקה רבה הקשורה בטכניקות כתיבה, בסוגי הכתיבה השונים, בענפיה השונים, ובביטוייה המקצועיים והאמנותיים.

 

המסלול נועד להכשיר כותבים במגוון הז'אנרים הכתובים, כותבים מקצועיים המסוגלים לתת מענה לשלל אתגרי כתיבה, בשלל תחומי שבהם היא נדרשת. בנוסף, המסלול – בהיותו ארוך, מעמיק, ורב התנסויות מעשיות – מאפשר לתלמיד לזהות את נטיות הכתיבה הטבעיות והטובות ביותר אצלו, לפתחן ולהעמיקן – להתמקצעות מושלמת בהן.

 

בנוסף למקצועות הכתיבה הפרושים על פני שלוש שנים בסדר בנוי כפי שיפורט להלן, בית הספר מחייב את התלמידים בכל ענפי האמנות בלימודי חובה רב-תחומיים המהווים בסיס הכשרה נדרש מבחינתו – בסיס עיוני תרבותי ואמנותי, לעוסקים בכל תחומי האמנות. בין קורסי החובה הכלליים הנלמדים גם במסלול הכתיבה, נמצאים הקורסים הבאים: תולדות האמנות על תחומיה השונים, יסודות המדיה החזותית, טכנולוגיות, קריאת טקסטים ועוד.

 

נושאי הלימוד על פי החלוקה לשנות הלימוד

 

  • שנה א' – מתרכזת בהקניית היסודות בתחומי האמנות בכלל והכתיבה בפרט והיא כוללת נושאים כקלסיקות בספרות, ניסוח, תוכן וכתיבה, עריכה, כתיבה ביקורתית, פרוזה, תסריט, כתיבה עתונאית ועוד.
  • שנה ב' – נועדה להעמיק את היסודות שניתנו בשנה הראשונה ולהרחיבם, והיא כוללת נושאים ככתיבת קולנוע דוקומנטרי, עריכה ספרותית, כתיבה למגזינים, פרוזה מתקדמת ועוד.
  • שנה ג' – היא השנה האחרונה והיא מוקדשת לפרויקט הגמר שעל כל אחד מן התלמידים להגיש – לביטוי ולסיכום הנלמד במהלך שנותיו במסלול. הפרויקט מתמקד ביצירה אישית כתובה ומקורית כמובן, והוא נבנה בליווי ובהדרכה של צוות המורים במחלקה.

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה לכל המסלולים המלאים בקמרה אובסקורה מורכבים מ-12 שנות לימוד, מריאיון אישי שיש לעבור, ומבחינות מיון. עם זאת, בכל אחת מן המחלקות יכולות להיות דרישות קבלה ספציפיות שלה, וייחודיות לאותה שנת לימודים ועל כן יש לוודא את הדבר מול המחלקה הספציפית באותה שנת הרשמה.

 

הסמכה

 

התעודה שמקבלים הסטודנטים בסיום שלוש שנות הלימודים במסלול לכתיבה היא תעודת גמר מטעם בית הספר קמרה אובסקורה. עם זאת, קיימת אפשרות לשלב את הלימודים במסלול בלימודי תואר ראשון ותעודת הוראה בספרות, מטעם המכללה להוראה טכנולוגית.

אפשרויות נוספות

 

מסלול לימודי הכתיבה בקמרה אובסקורה מוצע, במקביל למתכונת לימודי הבוקר, גם במסלול ללימודי ערב; מסלול זה נמשך שנתיים בלבד, שלוש פעמים בכל שבוע בשעות הערב, כאשר בכל שנה נלמדים שלושה סמסטרים ברצף.

 

לסיכום

 

בוגרי המסלול לכתיבה בבית הספר קמרה אובסקורה מקבלים את כל ההכשרה הנדרשת כדי להפוך אותם מאנשים בעלי כישרון כתיבה בלבד – לאנשי מקצוע מיומנים הבקיאים בתחומי הכתיבה השונים ובטכניקות הקיימות בכל אחד מהם. בתום הלימודים במסלול זה יוצאים הבוגרים לשוק העבודה כאשר בידם שק מלא בכלים ובידע מעשיים – שבהם יוכלו להשתמש בשלל תפקידים ומשרות – אמנותיות ואחרות, בתחומי הכתיבה הרבים הנדרשים כיום במקומות ובענפים רבים.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: קמרה אובסקורה - בית הספר לאמנות וצילום

פורום לימודי תקשורת
לימודי דו חוגי תקשורת שנה ב
אזל גדיר
1 תגובות
קריירה לבוגרי תואר ראשון בתקשורת בלי ניסיון
נוי עמית
1 תגובות
לימודי דוברות ויחסי ציבור
שגיא
1 תגובות
תקשורת או הפקת אירועים?
אלינור זפריאן
2 תגובות
תכנית לימודי תואר ראשון בתקשורת
קרן נועם
1 תגובות
לימודי ערב לתואר בתקשורת
שחר תבור
1 תגובות
קורס עריכת וידיאו ועיצוב מוזיקה
שיראל
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp