לימודי ייעוץ תזונתי במכללת מדיסין

שירות אישי - צור קשר

מכללת מדיסין - רפואה משלימה
מכללת מדיסין - רפואה משלימה
מכללת מדיסין - רפואה משלימה
מכללת מדיסין - רפואה משלימה

לימודי ייעוץ תזונתי במכללת מדיסין

 

הכול מתחיל בתזונה נכונה

 

בשנים האחרונות נודעת החשיבות הרבה הטמונה בתזונה, לתהליכים של שימור הבריאות ולריפוי מחלות; כיום, כמעט אין מי שאיננו מודע לעובדה כי תזונה נכונה מסייעת לאדם לשמור על איזון מערכותיו הפיזיות והנפשיות, וכי היא מאפשרת לאזן בין המערכות השונות בגוף. מודעות זו מגובה במחקרים רבים שנערכו בתחום, והצביעו על כך שתזונה מצליחה לסייע בטיפול במצבי חולי רבים ובמניעה של תחלואים שונים בגוף. לפיכך, החשיבות הרבה ביישומו של אורח חיים בריא – המבוסס בעיקרו על תפריט מזונות בריא ומאוזן – איננה מוטלת עוד בספק.

 

העלייה ההולכת וגוברת, כאמור, במודעות לשמירה על אורח חיים בריא ועל תזונה מאוזנת, הביאה להגברת ההתעניינות בתחום, ולהכשרת אנשי מקצוע מיומנים המסוגלים לשמש כיועצי תזונה מוסמכים; הייעוץ התזונתי מבוסס לרוב על השילוב שבין שיטת מסורתיות לבין שיטות מודרניות, והוא בנוי ברובו על תפריטים, על תוספי תזונה ועל צמחי מרפא.

 

ייעוץ תזונתי משמש כאחד הכלים העיקריים בעבודתם של הנטורופתים; הנטורופתיה בתפישתה, רואה בתזונה כלי אבחון וטיפול ראשון במעלה, כל שאינו מיועד רק כאמצעי למניעת מחלות, לירידה במשקל, או לשמירה על בריאות וחיוניות הגוף – אלא גם כדרך לרפא מחלות בהווה.

 

היכן לומדים?

 

הקורס מתקיים בשלוחת חיפה

 

הלימודים במכללת מדיסין

 

לימודי ייעוץ תזונתי מיועדים להכשרת מטפלים בתזונה הוליסטית – אנשי מקצוע בעלי היכרות מעמיקה עם הצדדים ההוליסטיים והפיזיים של הרפואה המשלימה, ועם העקרונות הבסיסיים של הרפואה הקונבנציונלית. תכנית ההכשרה שמה לה למטרה אף להכשיר מטפלים בתזונה הוליסטית שיודעים לאבחן ולהתאים למטופליהם את התפריט התזונתי ואת תוספי המזון המתאימים – אם כרפואה מונעת ואם כטיפול המסייע להחלמה גופנית.

 

להלן נושאי הלימוד העיקריים הנלמדים במסלול:

 

  • לימודי תזונה: הנדסת המזון, תזונה קלינית, רכיבי התזונה, תזונה מולקולרית, תזונה טבעית, התאמת התפריט למטופל, גישות תזונתיות שונות, ניקוי הגוף מרעלים, שיטות הרזיה, תזונה על פי פתולוגיות, טיפול באמצעות מיצים, ותזונה סינית.
  • צמחי מרפא מערביים: תכונות הצמחים, מרכיביהם, התאמת הצמחים למצבי בריאות וחולי שונים, טיפול מונע, הכנת תכשירים.
    הפילוסופיה של הרפואה המשלימה.
  • מקצועות העשרה: אירידולוגיה, אבחון באמצעות כף היד, האצבעות והציפורניים.
  • עבודת גמר: הגשת עשרה תיקי מטופלים.
  • נושאים נוספים: רפואה מערבית, יחסי גוף ונפש, סטאז' קליני.

 

תנאי הקבלה

 

להלן דרישות הסף לקבלה למסלול לימודים זה: 12 שנות לימוד, מעבר של ריאיון קבלה, ידיעת השפה האנגלית ברמה הבסיסית.

 

פרטים נוספים על הלימודים

 

הלימודים במסלול לייעוץ תזונתי במכללת מדיסין נפרשים על פני שלוש שנים – שני סמסטרים בכל שנה, ובסיומם תוענק לבוגרי המסלול תעודת "מטפל בתזונה הוליסטית לאורח חיים בריא" מטעם מכללת מדיסין, מבית המכללה למינהל. בנוסף לכך יוענקו להם גם התעודות במקצועות הבאים: צמחי מרפא ואירידולוגיה. 

 

לסיכום

 

לימודי ייעוץ תזונתי במכללת מדיסין משלבים בין הרצאות פרונטליות, תרגולים מעשיים, דיונים קליניים וביצוע סטאז' קליני; זהו מסלול לימודים מקצועי המכשיר את תלמידיו לעסוק בתחום הייעוץ התזונתי. לאור ההתעניינות ההולכת וגוברת בתחום התזונה, ולאור ההשפעה הרבה והמוכחת שיש לתזונה על תהליכים גופניים ונפשיים רבים – עלתה הדרישה בציבור לאנשי מקצוע מוסמכים שיכולים לספק ייעוץ תזונתי מקצועי ומוסמך, ייעוץ המתבסס על תפריט מאוזן, על צמחי מרפא ועל תוספים תזונתיים. לפיכך, יועצי התזונה נדרשים לרכוש ידע מקצועי ומקיף בתחום, כמו גם הבנה מקיפה בנושאים רפואיים שונים. ידע זה מוקנה לתלמידים במסגרת המסלול ללימודי ייעוץ תזונתי במכללת מדיסין והוא מכין אותם להשתלבות מוצלחת בעיסוק בתחום.
 

עוד מסלולי לימוד - מכללת מדיסין - רפואה משלימה

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp