קורס ייעוץ מס במכללת רמת גן - לימודים חוץ אקדמיים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי פיננסים לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על רמת גן לימודי חוץ - לימודי ייעוץ מס.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ייעוץ מס במכללת רמת גן - היחידה ללימודים חוץ אקדמיים

תחום ייעוץ המס מהווה את דרגת ההסמכה הגבוהה ביותר אליה יכולים להגיע מי שאינם רואי חשבון. לתחום זה יש ביקוש רב בשוק העבודה הישראלי, שכן בכל ארגון ועסק ישנו עיסוק בסוגיות מס מורכבות כחלק מן התפקוד השוטף. גם שינויים פיננסיים שעוברים על המשק הישראלי לאחרונה יוצרים צורך בהבנה מעמיקה של תחום המס.

 

בין התחומי האחריות של יועצי המס נמצאים תיאום מס, מילוי דוחות ופתיחת תיקים ברשויות המס. הם גם אחראיים על ייעוץ לשכירים ולארגונים ועל ייצוגם של עצמאיים מול מוסדות המס כגון מע"מ וביטוח לאומי.

 

המרכז ללימוד מקצועות החשבונאות של מכללת רמת גן, נחשב לחטיבת לימודים אחת מתוך היחידה ללימודים חוץ - אקדמיים. קורס ייעוץ מס שעורך מרכז זה בא להכין סטודנטים לקראת בחינות ההסמכה שעורכת מועצת יועצי המס, כאשר הקורס מתקיים בפיקוח של המועצה, המשמשת הגוף האחראי על הסמכת יועצי מס בישראל והגוף אשר עורך את בחינות ההסמכה למקצוע. מסלול זה מעניק ידע וכלים למשתתפיו כדי לסייע להם לקדם את הקריירה שלהם בתחום החשבונאות ולהשתלב בתפקידי ייעוץ מס בארגונים בתחום הכספים והמס.

 


תכנית הלימודים

 

במהלך קורס ייעוץ מס המשתתפים לומדים בהרחבה על תחומי האחריות של יועצי המס, תוך שהם מקבלים הכנה מקיפה לקראת בחינות ההסמכה למקצוע זה. הם מקבלים הכשרה תיאורטית ומעשית ולומדים על כללי האתיקה שנדרשים ליועצי מס. לאורך ההכשרה הם רוכשים ידע בתחום הנהלת החשבונות, בחישובים מסחריים, ביסודות בביקורת החשבונאות ובתחום המיסים, לפי תקנות נציבות מס ההכנסה.

 

מתכונת הלימוד

 

היקפו של קורס זה הוא כשנתיים. המשתתפים יכולים לבחור בין קורס בוקר לבין מסלול ערב אשר מאפשר שילוב נוח של הלימודים עם עבודה. המסלול משלב במהלכו הכנות לקראת המבחנים בייעוץ מס וכן סימולציות ותרגילים שמדמים את סביבת העבודה של יועצי המס.

 

נושאי הלימוד

 

 • מיזוג ופירוק עסקים
 • קניין טובין ומסירתם
 • הוראות ניהול הספרים
 • מיסוי חברות ותאגידים
 • חוקי מס שבח ומס רכוש
 • חישובים מסחריים כלליים
 • יסודות ביקורת חשבונאות
 • חשבונות סופיים ומאזן שנתי    
 • מאזן בוחן
 • לוחות סילוקין
 • חלוקת רווחים
 • בנקאות וביטוח
 • הוצאות והכנסות
 • חישובים מסחריים
 • ריבית ניכיון שטרות    
 • ועוד

 

תנאי קבלה

תכנית זו מתאימה במיוחד לבעלי רקע קודם בחשבות שכר ובהנהלת חשבונות. כדי להתקבל לקורס, יש צורך להיות בעלי בגרות מלאה, יכולים להתקבל גם מועמדים חסרי תעודת בגרות שהם בעלי תעודה המעידה על השלמת 12 שנות לימוד שעוברים שתי בחינות חלופיות בתחום החשיבה הכמותית ומשפט ומשטר מדינת ישראל, בהתאם להנחיות מועצת יועצי המס. מתקבלים גם מועמדים בוגרי 12 שנות לימוד, שברשותם ציון של לפחות 60 בבגרות בלשון עברית, בבגרות במתמטיקה ובבגרות באנגלית, וכן בוגרי 12 שנות לימוד שהם בעלי תעודת סיום מכינה קדם אקדמית מוכרת. גם מועמדים שברשותם תואר אקדמי ממוסד מוכר יכולים להתקבל לתכנית. לפני תחילתו של הקורס המועמדים צריכים לעבור קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2, מועמדים שיש ברשותם הכשרה בהנהלת חשבונות ותואר אקדמי פטורים מלימודי הכנה אלה.

על מוסד הלימוד


במשך למעלה מ - 25 שנים מציעה היחידה ללימודים חוץ אקדמיים של מכללת רמת גן מגוון של קורסים ללימודי תעודה בענפים מבוקשים. הקורסים שמתקיימים במכללה באים לסייע למשתתפים לרכוש ידע חדש ולהעשיר את המיומנויות שברשותם. הם מתאימים למגוון רחב של אוכלוסיות, החל מבעלי מקצוע שמחפשים לשדרג את ההכשרה, אקדמאים שברצונם לרכוש מקצוע וידע מעשי ועד למעוניינים בהסבה לתחום מקצועי חדש. חלק מן הקורסים מכינים את המשתתפים לקראת מבחנים ממשלתיים רשמיים, שדרושים לצורך קבלת תעודות מקצוע והסמכות. תכניות הלימוד מתעדכנות בהתאם להתפתחויות האחרונות בתעשייה. בתחום החשבונאות, אפשר למצוא קורסים נוספים כגון קורס הנהלת חשבונות סוג 3, קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 וקורס חשבי שכר.


סיום הלימודים וקבלת התעודה

למשתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס ניתנת תעודת גמר על ידי מכללת רמת גן. בוגרים שעוברים מבחנים חיצוניים שעורך משרד האוצר, ומשלימים תקופת התמחות שאורכה הוא כשנה אחת, מקבלים גם רישיון יועצי מס. את המבחנים עורכת מועצת יועצי המס פעמיים במהלך השנה, מבחנים אלה כוללים: מבחן בדיני מיסים א', מבחן בדיני מיסים ב' ומבחן בדיני מיסים ג'.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת רמת גן | לימודי תעודה - לימודים בישראל

ssssssssss

פורום לימודי חשבונאות

מנהלת חשבונות בכירה + חשב שכר
זהבית
1 תגובות
מתי מתחילים התמחות בראיית חשבון ומה מבוקש
רחלי
1 תגובות
ייעוץ מס או ראיית חשבון?
נטליה
1 תגובות
חידוש רישיון חשב שכר בכיר
נבהאן
1 תגובות
חשבות או תחום פיננסי לקידום קריירה
Geula Keylin
1 תגובות
כמה התואר בחשבונאות וכלכלה קשה?
ניר
1 תגובות
כמה שנים נמשכים לימודי חשבונאות?
מוסטפא מאמחיד
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים945 חוות דעת

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן952 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp