רוצה פרטים על לימודי יחב"ל בחו"ל?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי דיפלומטיה בחו"ל

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי יחב"ל בחו"ל? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי דיפלומטיה ויחסים בינלאומיים בחו"ל

 

מה שרואים משם

 

אם נמאס לכם ממלחמות, תצטרכו לשבת וללמוד מהעבר, לפתח חושים טובים לניתוח אירועי ההווה, ולמצוא את הסדקים בקירות האיבה, שדרכם תוכלו לפלס דרך לעתיד טוב יותר. אם אתם מחליטים ללכת על זה ולנסות לתקן את המצב, כדאי לכם לחשוב על האפשרות לעשות את זה במסגרת של לימודים בחו"ל. שם תוכלו לקבל פרספקטיבות נוספות, להתאמן בתקשורת עם אנשים מלאומים אחרים ולהתרחק לזמן מה מהמציאות הכואבת של המזרח התיכון, רק כדי לחזור בגדול ולהציע משהו חדש. הנה כמה בתי ספר בעולם ללימודי דיפלומטיה ויחסים בינלאומיים:

 

הולנד

 

באוניברסיטת אמסטרדם (Universiteit van Amsterdam) פועלת תכנית מאסטר מיוחדת הבוחנת את אזור התווך שבין ממשל ציבורי ובין יישוב סכסוכים. משתתפים בה סטודנטים מרקעים תרבותיים ואקדמיים מגוונים, המפתחים יכולת מחקרית ועומדים על ההשפעות ההדדיות בין שני התחומים. האתגרים שמציבים קונפליקטים ברמה המקומית, האזורית והעולמית נבחנים באמצעות מבט משווה והתבוננות במקרים עכשוויים והיסטוריים.

 

בסיום המסלול האורך שנה אחת מגישים תזה כתובה, ומקבלים תואר מדעי (MSc) ביישוב סכסוכים וממשל. מחצית מהסטודנטים אינם בעלי רקע הולנדי, כך שמדובר בהזדמנות טובה לפגוש אנשים מכל העולם, לבנות לעצמכם רשת קשרים בינלאומית, להכיר זוויות ראייה מגוונות, וכמובן לרכוש חברים חדשים מהולנד ומארצות נוספות.

 

שוודיה

 

בית הספר ללימודים גלובליים באוניברסיטת גוטנבורג (Gothenburg) מקיים תכנית בינלאומית לתואר שני, הנערכת בשפה האנגלית. מדובר בתכנית בין יחידתית הכוללת את התחומים: יישוב סכסוכים, יחסים בינלאומיים, מחקר אזורי, פיתוח קהילות, אדם וסביבה ואנתרופולוגיה חברתית. אם לא ביקרתם בארצות הנורדיות, הגיע הזמן. גוטנברג היא צומת של מטיילים אירופאיים ואחרים בשל התחבורה הזולה והנוחה, וכשנשארים בה אפשר ליהנות מטבע בתולי מרהיב מצד אחד, ומפסטיבלי תרבות מצד שני. הסטודנטים באוניברסיטה המקומית לא מוותרים על אף אחת מהפעילויות האלו.

 

כשהם מחליטים בכל זאת להקדיש זמן ללימודים, הם מנתחים בכיתה השלכות תרבותיות וסביבתיות של תהליכים גלובליים, ומתוודעים לקשרי הגומלין ביניהם ובין שינויים לוקליים. התכנית האקדמית נותנת להם כלים חשובים לשם בנייה של קריירה במחקר אוניברסיטאי ובעשייה בארגונים עולמיים. התואר גם כולל פרק של התמחות מעשית שבו צוברים ניסיון פרקטי וכישורים מקצועיים. על מנת להתקבל למסלול יש צורך בתואר ראשון באחד מתחומי הלימודים המרכיבים את התכנית. יש להגיש ציוני TOEFL, מכתב המלצה, הצהרת כוונות ותעודה המוכיחה שהתנסיתם בעבודה בינלאומית.

 

שוויץ

 

תכנית בת 15 שבועות בלימודים בינלאומיים ודיפלומטיה מולטילטרלית בג'נבה מאפשרת לסטודנטים מכל העולם להפיק לקחים ממקרי מבחן המובאים לקבוצת הלימוד בשפה הצרפתית. המשתתפים מקבלים רקע רחב ודנים בבעיות הקיימות בהווה. הנושאים העולים בכיתה כוללים: משאבי טבע וגיאופוליטיקה, פיתוח בר קיימא ויציבות פוליטית, מקומה של הדיפלומטיה כיום, אתגרים ביטחוניים, האו"ם והאיחוד האירופי, ועוד. בהזדמנויות אינספור פוגשים הסטודנטים מומחים מובילים הפעילים בארגונים בינלאומיים.

 

איטליה

 

לבוחרים ללמוד באיטליה כדאי לבחון את תכנית MEIS לתואר שני בלימודים אירופיים ובינלאומיים בטרנטו העוסקת בהתרחשויות מגוונות בזירת היחסים האירופית ומחוצה לה. הלימודים המתקיימים בשפה האנגלית מקנים לסטודנטים ידע והבנה באינטראקציות שבין סוכנים אישיים וקבוצתיים בארגונים אירופיים וגלובליים, בתפקוד מערכות חברתיות, כלכליות, משפטיות ופוליטיות כלל יבשתיות וחובקות עולם, ובמערכות ממשל בינלאומיות. דגש חזק מושם על לימוד שפות כבסיס לתקשורת יעילה בין עמים, ולכן המשתתפים עובדים על כישורי האנגלית שלהם, רוכשים שליטה בשפה זרה נוספת ורמה בסיסית באיטלקית. בעלי הישגים גבוהים יכולים להצטרף למסלול תואר כפול המשותף לאוניברסיטת טרנטו ולמחלקה ליחסים בינלאומיים ולימודי אירופה באוניברסיטה המטרופוליטנית של פראג (MUP).

 

ארצות הברית

 

בבית הספר לשירותים בינלאומיים (SIS) באוניברסיטה האמריקנית בוושינגטון DC מתנהלת תכנית ללימודי שלום ויישוב סכסוכים, שבה עומדים על גורמי המלחמה והאלימות המאורגנת, מפתחים אסטרטגיות לפתרון קונפליקטים, ובונים תנאים ליצירת שלום המעוגן בצדק חברתי, פלורליזם, איזון אקולוגי ושמירה על זכויות אדם. הקמפוס מאכלס אנשים שבאים ללימודים בארצות הברית מ - 150 מדינות שונות , והאוניברסיטה מצליחה למצוא לכ – 80% מתלמידיה הזדמנויות לביצוע התמחות בדרך לקריירה בממשלה, בארגונים וולונטריים או בעסקים פרטיים.

 

הסטודנטים בתכנית, שקיצור שמה הוא – IPCR, מתמודדים עם בעיות הנובעות מסטים מתנגשים של אמונה באמצעות הבנת היסודות התרבותיים והפסיכולוגיים של השקפות עולם, דתות ועמדות פוליטיות, ותוך היכרות עם תיאוריות בתקשורת. הם אף מוכשרים בעיצוב מדיניות ומבנים חברתיים. קיימים מסלולים אקדמיים מגוונים, רובם לתואר שני, אך ישנם גם תארים ראשונים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי יחב"ל בחו"ל?

רוצה לדעת יותר על לימודי יחב"ל בחו"ל?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp