לימודי טווינה בקמפוס ברושים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה משלימה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על קורס טווינה - קמפוס ברושים.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי טווינה בקמפוס ברושים

 

המגע והתנועה שבטווינה

 

לפני שנים רבות נהגו המרפאים הקדומים בסין לעבור מכפר לכפר ולרפא את חוליהם בעזרת תנועה ומגע בלבד. מרפאים אלה זכו לתגובות משתאות מצד המטופלים ובני משפחותיהם והם נהנו מתוארי כבוד ומכינויים מחמיאים. ריפוי זה, שאז נראה כקסם של ממש, התגבש עם השנים לכדי שיטת טיפול ממוסדת ומאורגנת המשתייכת לתחום הרפואה המשלימה, המכונה טווינה (טווינא); שיטת ריפוי זו זוכה גם כיום לביקוש ולהכרה רבה הן במדינות המזרח והן במערב. הטווינה היא בעצם שיטת טיפול במגע והיא חלק מן הרפואה הסינית המסורתית – היא כוללת בתוכה שיטות שונות של טיפול במגע שהתפתחו באזורים מסוימים בסין.

 

הטיפול בשיטה זו מתבצע באמצעות תנועתיות רבה של המטפל, כאשר המרכיבים העיקריים בטיפול הם קצב התנועה ועוצמתה. המטפל נדרש ללמוד היטב את טכניקת העבודה בשיטה זו וזאת משום שהטיפול בה הוא מגוון וורסטילי ורב-אפשרויות. במהלך הטיפול נדרש המטפל נדרש להניע את גופו בדיוק, ברגישות ובמיומנות רבה, ולעבור בהצלחה בין טכניקה אחת לאחרת, בין עוצמה לרכות ובין מהירות לאיטיות. בנוסף, המטפל בטווינה צריך להכיר את הצ'י– אנרגיית החיים – בגופו של המטופל ולגרום להנעתה במהלך הטיפול. לשם כך עליו ליישם תרגילי צ'י קונג שונים המפתחים את יכולת התנועה, התודעה והנשימה שלו, ובכך למעשה לשפר את איכות המגע המבוצע על המטופל ולסייע במניעת העייפות והתשישות של המטפל.

 

על תכנית הלימודים בברושים

 

לימודי טווינה בקמפוס ברושים אפשריים בשלושה מסלולים, בהתאם לבחירת הסטודנט; המסלול החד-שנתי מיועד לאלו המבקשים לרכוש תעודת "מטפל" בטווינה, המסלול הדו-שנתי מכשיר את תלמידיו לקבל תעודת "מטפל מוסמך" בטווינה והמסלול התלת-שנתי מיועד לאלו המעוניינים לקבל תעודת "מטפל בכיר" בטווינה. תנאי הקבלה לתכנית הם תעודת בגרות, ריאיון אישי ומבחן התאמה. משך הלימודים הוא, כאמור, שנה אחת עד שלוש שנים והתכנית המלאה כוללת כ-1,600 שעות לימוד אקדמיות.

 

תכנית הלימודים היא ייחודית ומעמיקה ובמהלכה רוכשים הסטודנטים ידע נרחב ביסודות ובעקרונות השיטה ובטכניקות הטיפול הבסיסיות הקלסיות שלה. הם לומדים ליישם ולבצע את התנועות והמגע הנהוגים בטיפול בטווינה ומפתחים את יכולתם להכיר את הצ'י ולהשתמש בו במהלך הטיפול. בהמשך הלימוד, הסטודנטים לומדים ליצור קשר טיפולי באמצעות מגע, פילוסופיה ופיזיולוגיה על פי עקרונות הרפואה הסינית, ורוכשים ידע מעמיק בתפקוד התקין של מערכות הגוף על פי הרפואה המערבית.

 

בשלב מתקדם בלימודים עורכים התלמידים היכרות עם מגוון רחב של פתולוגיות אורתופדיות ופנימיות ומתנסים בטיפול בפתולוגיות אלה. בנוסף, הם רוכשים ידע בכלי האבחנה הנהוגים ברפואה הסינית ולומדים ליישם את טיפול הטווינה הרצוי בהתאם לצרכיו של המטופל. הלימודים יקדמו את הסטודנטים לקראת השגת מיומנויות גבוהות בעבודת התנועה והמגע הייחודיים לטווינה ובשימוש יעיל בשיטות הטיפול השונות הן ברמה הפיזית והן ברמה האנרגטית.

 

התלמידים שיבחרו להשתלב בשנה השלישית ללימודים יקחו חלק בהתנסות קלינית שבה יושם דגש רב על ביצוע טיפולים בפועל ועל מקרי מבחן. הם ירכשו ידע נוסף ומעמיק בנושאים קליניים שונים ויפתחו את יכולתם לקבל מטופלים ולנהל את תהליך הטיפול באופן מוצלח ועצמאי.

 

לסיכום

 

הטיפול בטווינה יעיל במיוחד לטיפול בבעיות בתחומים הבאים: בעיות אורתופדיות, בעיות נוירולוגיות, בעיות בתפקוד של איברים פנימיים ובטיפול של בעיות רגשיות. במהלך הטיפול בטווינא המטפל נוהג לשלב כלים נוספים מהרפואה הסינית כגון כוסות רוח, מוקסה (חימום נקודות דיקור) ומשחות טיפוליות כדי להגביר את יעילותו של הטיפול. כיום, הטיפול בטווינה זכה להכרה ממסדית רחבה והוא פועל במחלקות לרפואה משלימה של מוסדות רפואיים, בקופות חולים, בבתי חולים, במרכזי טיפול ובמרפאות פרטיות. כך, מסלול הלימודים להכשרת מטפלים בטווינה בקמפוס ברושים יוביל אתכם היישר אל מעוזי הרפואה המשלימה בארץ כיום ויעניק בידכם – תרתי משמע – מקצוע יעיל ומהנה.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: קמפוס ברושים - לימודי רפואה משלימה

ssssssssss

פורום לימודי רפואה משלימה

קורס פסיכותרפיה הוליסטית - פרטים
גילי
1 תגובות
קורס בהידרותרפיה
נואר אבואלחוף
1 תגובות
קורס היפנוזה ליועצת חינוכית
אמל חחגאזי
1 תגובות
איך לבחור מכללה לנטורופתיה?
יובל
1 תגובות
קורס יועצת הנקה
אילה
1 תגובות
קורס אייפק - פרטים
שירה אזולאי
1 תגובות
לימוד גרפולוגיה ימי לימוד שבועיים
השאם עלואן
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין660 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב967 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp