קורס טווינה במכללת סמינר הקיבוצים

מכללת סמינר הקיבוצים

לימודי טווינה בסמינר הקיבוצים

 

מה זה טווינה?

 

הטווינה (נקרא: טווי-נא Tui-Na) מוכר בתור העיסוי הסיני הרפואי והמסורתי. למעשה מדובר בפיזיותרפיה סינית עתיקה יומין, אשר משמעותה היא "דחיפה ומשיכה". עיסוי הטווינה הופיע לראשונה בכתבים רפואיים ששפכו מידע אודות טיפול בתינוקות ובילדים, בתקופת שושלת מינג.

 

שיטת העיסוי בעזרת המגע החלה את דרכה כמסייעת להתמודדות עם כאבים והתגברות על מחלות. הסינים סברו כי המגע הוא ללא ספק הדרך הטבעית והטובה ביותר לטפל באדם באופן פיזי ונפשי, בתחושותיו ובמחלותיו השונות. גם בספרי הרפואה של הקיסר הצהוב, אשר נחשבים לספרי יסוד בתחום הרפואה הסינית, שיטת הטווינה מוזכרת כטכניקה העיקרית לטיפול בעזרת מגע.

 

קיראו על: לימודי רפואה משלימה

 

עם השנים, הטיפול בעזרת שיטת הטווינה תופס מקום של כבוד בקרב טכניקות הטיפול בעזרת המגע. השיטה מהווה פיתרון יעיל לבעיות אורטופדיות, בעיות של לחץ דם גבוה, מחלות פנימיות, עצירות, אסטמה ועוד. הליך הטיפול נעשה בשכיבה או בישיבה, על פני העור או על גבי הבגדים. בו בזמן ניתן לשלב גם טיפול בעזרת שמנים, מוקסה או כוסות רוח, למען הגברת איכות הטיפול.

 

מה לומדים?

 

בית הספר לרפואה משלימה של סמינר הקיבוצים מאפשר לימודי טווינה יסודיים ומרתקים. לימודים אלו מקנים ידע תיאורטי מעמיק לצד פרקטיקה יישומית גבוהה, אשר יחדיו הופכים את המשתתפים למטפלים מיומנים בעזרת מגע.

 

להלן הנושאים העיקריים אשר נלמדים בתוכנית זו:

 

  • לימודי מדעים ורפואה מערבית: ביולוגיה רפואית, דיאגנוזה רפואית, פתולוגיה רפואית, פתולוגיה מערכתית ואורטופדיה, אנטומיה, פיזיולוגיה, מתן עזרה ראשונה.

 

  • לימודי התמחות עיוניים: פילוסופיה סינית, תיאוריות ברפואה סינית, שיטות אבחון.

 

  • לימודי התמחות מעשיים: טכניקות טיפול מרידיאניות, איתור הנקודות המרידיאניות, שימוש בעזרים מסוג מוקסה, כוסות רוח.

 

  • טווינה: רכישת מיומנויות טיפול בבעיות אורטופדיות, צ‘י קונג רפואי- תרגולים לתנועה, נשימה ויציבה נכונה, מודעות.

 

  • סטאז' קליני: צפייה קלינית ומאוחר יותר עבודה מעשית במרפאות של סמינר הקיבוצים.

 

סטאז' מעשי בסין (כרוך בתשלום): תקופת ההתמחות בסין הינה תקופת רשות וכוללת עבודה אינטנסיבית ומעשית אשר נעשית לצד טובי הרופאים הסיניים, בעלי ותק וניסיון רב שנים בתחום הטווינה.

 

משך הלימודים

 

לימודי טווינה של סמינר הקיבוצים כוללים תוכנית דו-שנתית אשר נפרשת על פני 1,370 שעות אקדמיות. הלימודים מתקיימים במשך שלושה ימים שבועיים, אם כי ישנה אפשרות להפחית את ימי הלימוד על- יד למידה מקוונת מרחוק. ההתמחות הקלינית מתבצעת במרפאות מטעם הסמינר ומתחילה מהשנה השנייה.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים אשר מעוניינים ללמוד טווינה בסמינר הקיבוצים נדרשים לעמוד בתנאי הקבלה הבאים: להציג תעודת בגרות מלאה ממוסד ישראלי מוכר, לעבור בהצלחה ראיון קבלה אישי מטעם המרכז ללימודי רפואה משלימה של הסמינר.

 

סיום הלימודים וקבלת התעודה

 

עם סיום הלימודים, הבוגרים אשר עמדו בכל הדרישות וצלחו את כל חובות התוכנית, זכאים לתעודות הבאות: תעודת "מטפל בטווינה" (למסיימי שנה א') ותעודת "מטפל מוסמך בטווינה" (למסיימי שנה ב), מטעם סמינר הקיבוצים ו"כללית רפואה משלימה".
 

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp